Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do Quadral Aurum Wotan VIII


RomekX

Recommended Posts

Z komisów chyba tylko Myślenice :) 

Ale aktualnie widze tylko: http://allegro.pl/koncowka-mocy-przedwzmacniacz-audio-block-100-i6707893970.html

Dobrze by było pewnie podpiąć kilka posłuchać na moich kolumnach, ale o to pewnie będzie cięzko.

Chyba że znacie jakiś dobry komis w Krakowie lub okolicach?

Edytowano przez RomekX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 godzin temu, Fafniak napisał:

inna sprawa to to że mam znajomego który ma Elac-i wstegowe i zestaw audiolaba  serii 8000 

JET ELACA to inny rodzaj wstegi. Ten w Quadralu jest też inny niż ten w DALI. Nie grupujmy wstęg :)

Block nie bardzo. Tak komis Myślenice polecam. A koło Krakowa masz nas.

Wypożycz od nas wzmak a szukaj używanego. Dajemy taką możliwość.

Obstawiał bym Roksana K2, Denona PMA2000 czy też 2010. Może Musical Fidelity chodź tu gorzej z dostępnością. Nowe M3SI za 3500 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Obstawiał bym Roksana K2, Denona PMA2000 czy też 2010. Może Musical Fidelity chodź tu gorzej z dostępnością. Nowe M3SI za 3500 zł

Piotrek, a napisz jak z impedancją tych wzmacniaczy? Kolega ma 4 Ohmowe kolumny. Co myślisz o Myryad'ach i Thule'ach? Pasowałoby to pod względem wydajności prądowej i impedancji? Jak wiesz nie wszyskie obsługują 4 Ohmy. Nie wiem czy akurat te wymienione przez Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam przy okazji wykres impedancji kolumn wzięty ze strony https://www.fidelity-magazin.de/2015/01/24/quadral-aurum-wotan-viii-messungen/

Na tej stronie jest też wiele innych wykresów tych kolumn. Sprawdzili też sprawność, niestety wychodzi mniejsza (85dB) niż producent podaje (88dB)  :( 

Rozumiem, że nie mylę się mówiąc, że kolumny są 4 Ohm (czerwona ciągła linia to suma impedancji)?

 

S4Home, nie wiedziałem, że jesteście z Oświęcimia, widziałem z Oświęcimia dużo ogłoszeń :)

Chyba zagoszczę u Was :)

 

quadral_impedancja.JPG

Edytowano przez RomekX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Piotrek, a napisz jak z impedancją tych wzmacniaczy? Kolega ma 4 Ohmowe kolumny. Co myślisz o Myryad'ach i Thule'ach? Pasowałoby to pod względem wydajności prądowej i impedancji? Jak wiesz nie wszyskie obsługują 4 Ohmy. Nie wiem czy akurat te wymienione przez Ciebie.

Nie spotkałem się, żeby wzmacniacze "klasowe" miały z tym problem. Nawet jak na obudowie było min 6om.

A nie przepraszam Harman się gasił. Na niektórych modelach mieli min 8 om. to wtedy był problem.

minimum 4 omowy sa przy 450 HZ 5tke przekraczają dopiero po 800 HZ. Wiec tak sa 4 omowe.

2 godziny temu, RomekX napisał:

Sprawdzili też sprawność, niestety wychodzi mniejsza (85dB) niż producent podaje (88dB)  :( 

No dlatego pisałem wydajny. Znam te kolumny.

2 godziny temu, RomekX napisał:

Chyba zagoszczę u Was :)

Weź je i wpadaj!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę zagranicznych for, polecano ten wzmacniacz do moich kolumn :)

Pisałem maile do dystrybutorów XTZ w Europie. Wysłałem z 10 maili, jeden jedyny sklep z Niemiec odpisał mi że ma ostatnią sztukę.

Także powystawówka, ale z 2 letnią gwarancją (chociaż zdaję sobie sprawę, że pewnie realizowalną tylko z Niemiec) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od dwóch godzin testuję zestaw.

Póki co moge powiedzieć, że zestaw gra dość neutralnie, równo, nieefekciarsko. Jak na wstęgę przystało syczki perkusji, szarpnięcia za struny są bardzo, hmm jakby to nazwać, takie precyzyjne :) średnica jest wyrównana, dół się nie wybija bardzo, gra szybko, bez zamulania.  Podłączyłem tez do wzmacniacza moje stare Acoustic Energy AE100i i się poczułem trochę jakbym przez telefon romawiał - okrojone pasmo, a keidyś wydawało mi sie, że grają świetnie :D 

Chyba będę musiał zainwestować w pułapkę basową, bo narazie kolumny stoją na środku salonu ;) 

 

Edit: póki co testowane na youtube z tv i spotify, połączenie przez optykę

Edytowano przez RomekX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sprawdziłem, mam porównanie do chińczyka z klasy D którym napędzałem przez jakiś czas kolumny :$

Chromecasta audio albo coś w tym stylu kupie jakoś w przyszłym miesiącu. Póki co napędzam czym mogę.

A może znacie jakąś alternatywe dla Chromecast audio, żeby po SPDIF po miedzi podłączyć?

 

Póki co to podpiąłem watomierz.

W klasie AB pobiera 75W bez puszczonej muzyki (bez względu na jakim poziomie jest pokrętło volume). Z muzyką do poziomu w jakim się słucha na codzień te 75W się utrzymuje. Przy głośniejszym graniu oczywiście moc pobierana rośnie.

W klasie A jest 205W bez puszczonej muzyki. Z muzyką normalnie grającą te 205W się utrzymuje, powyżej tego też rośnie.

 

Edytowano przez RomekX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...