Skocz do zawartości

Jaka to wkładka i jaką igłę mam kupić


mkay

Recommended Posts

Przy okazji zakupu drogiego winyla kupiłem także nowy preamp z myślą o powrocie do słuchania mojej kolekcji. Posiadam gramofon KENWOOD KP - 3022 . Nie znam się kompletnie na gramofonach ale wiem że należałoby wymienić już igłę lub może nawet wkładkę bo nigdy tego nie robiłem a nowy winyl zabrzmiał słabo. Tu mam prośbę czy ktoś może mi powiedzieć jaka to w ogóle wkładka i jaką igłę do tego kupić żeby grało przyzwoicie ale nie zrujnowało mnie ? Oprócz tego występuje taki drobny problem ze startem tzn czasem trzeba lekko popchnąć palcem talerz żeby zaczął się kręcić ,co może być tego przyczyną ?

DSC05792.JPG

DSC05797.JPG

DSC05798.JPG

DSC05800 — kopia.JPG

DSC05801.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zauważyć, że taki zamiennik ma 2 zalety: jest dostępny i cena jest niższa niż oryginał.

Ma też wadę - zazwyczaj (a może raczej: zawsze) jego jakość jest gorsza niż oryginału. Ale na początek grania to całkiem niezłe rozwiązanie, a potem można się rozglądać za jakąś nowa wkładką.

Co do problemów ze startem (kręceniem talerza) gramofonu powodów może być kilka: np. stary i kiepski pasek napędowy (może być wyciągnięty i po prostu się ślizga ...) czy słaby silnik.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audionet, ta igła  to na pewno nie jest ATN120. Wkładka Kolegi to najprawdopodobniej Audio Technica AT12XE. Pasowałaby więc tu igła ATN12XE z Wamatu lub innego źródła.

Pewność jednak mielibyśmy dopiero po sprawdzeniu oznaczenia wkładki. Powinno się ono znajdować na tej ściance wkładki, która przylega do headshella. Musiałbyś odkręcić wkładkę żeby się upewnić, że to ten model.

Jeżeli chodzi o słaby start, to jest tak jak napisał RoRo. Najprawdopodobniej to wina luźnego paska.

P.S. Fajny całkiem ten Kenwood ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przed zakupem igły upewnij sie na 100% czy będzie pasowała do wkladki. Ja miałem podobny problem. I pomimo, iż wcześniej dzwonilem do sklepu i dowiadywałem się o kompatybilnosć to i tak otrzymalem igłę, która NIE PASOWAŁA do wkladki, a sklep ,,nabral wody w usta,,. Zadowoleni, że sprzedali. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...