Skocz do zawartości

Klub Zestawów Dzielonych - Pre + Końcówka/i Mocy, Pre + Monobloki


1Ender

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Audiowit. Przedstawiłem realny problem, przed którym stają kupujący. Lepszej klasy integra, czy niższej klasy system dzielony w tych samych pieniądzach.

PS i to było pytanie ogólne, nie konkretnie do Ciebie. Przypadkowo było pod twoim postem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz o czym dokładnie pisałem. Chyba że nie do końca jasno napisałem?

Na konkretnym przykładzie:

do Audiolab 8200a dokładam końcówkę mocy i gra lepiej bo ma lepszą kontrolę nad kolumnami.

zamieniam potem na 8200q i jest jeszcze lepiej.

Natomiast sytuacja robi się znacznie trudniejsza gdyby Audiolab miał w swojej ofercie (tak jak Atoll) integrę z wyższej półki. To wcale nie jest powiedziane że dzielone grałoby lepiej.

@1Ender ma teraz audiolaba i założyłem że na tej firmie oprze swoje dalsze kroki. Napisałem też że może jednak jakas integra wyższej klasy może być lepszym wyborem.

@Kraft przeczytaj proszę jeszcze raz co pisałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zasada, ze lepszy jest zestaw dzielony. Tam gdzie konczą się integry zaczynają końcowki. Przejzyjcie sobie oferty firm.

Macie trochę racji w tym, że diabeł tkwi głównie w pre.

Idąc Waszym torem myslenia. Jaki sens jest tworzenie superintegry Krella kiedy wazy tyle co lokomotywa i roznica miedzy dzielonym zestawem jest zadna. Jest po prostu w jednej obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dalej mnie zacytował może była by to odpowiedź na Twoje pytanie. ''Tam gdzie konczą się integry, zaczynają dzielone''.

W pewnym momencie po prostu nie ma sensu rozwijać koncepcji integry.

Na przykładzie Lorelei. Lorelei osiagneła w swojej formie szczyt. Pan Markow rozwinol projekt budując absolutora i monobloki lampowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!!!

wydawalo mi się że rozmawiamy o poziomach cenowych 2-6 tyś a nie naście czy dziesiąt....

@1Ender pytał o zakres chyba do 3 tyś.

@Kraft podał przykłady za 6 i 7 tyś.

@audiowit zejdź z Olimpu wejdź w uliczki którymi poruszają się maluczcy tego swiata ;)

 

tak wiem że powyższe można było dostać używane za ok. 3500-4 tysiące.

ale wszelkie krelle itp. to naście tysięcy minimum...

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zastosowanie końcówki mocy może być dobrym pomysłem, nie tyle na poprawę dźwięku, co obniżenie kosztów zestawu. Wobec szerokiej oferty źródeł cyfrowych posiadających przedwzmacniacze, sensownym wydaje się stosowanie jako partnera dla nich tańszej końcówki zamiast wzmacniacza zintegrowanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Czyli wybierasz bramkę Atoll PR100 + Atoll AM100. Tak?

Kraft,
wątpię by Audiowit wybrał taką parę ATOLLa (swoją drogą popraw "bramkę" na "parkę"), bo są lepsze połączenia w obrębie ATOLLa.

A swoją drogą - to porównując zestawy dzielone z integrami warto zauważyć, że trzeba uwzględnić jeszcze koszt okablowania (no chyba że ktoś porównuje jakieś bardzo tanie modele i nie zamierza przejmować się kablami). Dobre modele kabla zasilającego oraz interkonektu miedzy pre a końcówką "trochę" kosztują.
Oczywiście jak ktoś nie słyszy różnic lub nie wierzy w to, że kable robią różnice może tego aspektu nie brać pod uwagę. W każdym razie ja biorę B|

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to akurat atut dzielonych zestawów, ze można jeszcze kablami coś tam skorygować. 

Wogóle zestaw dzielony uważam jest bardziej dla zaawansowanych. Zresztą zobaczycie na Was też kiedyś przyjdzie czas :).

Ale ja też mam integry i je sobie chwalę. Nie podchodzę do tego, ze nie dotknę integry bo jest bebe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Z kablami potrafi być niezłe wyzwanie przy samych integrach a co dopiero przy zestawach dzielonych. A kable to też i kolumny. Ostatnio walczyłem z wymianą zworek bo stare przestały mnie już cieszyć. Po wymianie na upatrzone niezwykle rzadkie modele z ultra czystej miedzi z rdzeniami ze splotu nitek cieńszych od włosa uzyskałem taki progres jakbym nie tylko zworki wymienił....

Co do zestawów dzielonych to też trzeba być ostrożnym. Lepiej mieć wybitnej jakości integrę niż średniej jakości końcówkę i pre. Taki dzielony zestaw co prawda da nam więcej mocy, wszystkie dźwięki będzie też mozna usłyszeć już przy minimalnym zakresie głośności ale brzmieniowo i melodyjnie może być gorzej. Może byc większy problem z uzyskaniem głębi, która wymaga Bardzo Dobrze dopracowanego systemu pod każdym względem, a z końcówkami jest to jeszcze trudniejsze bo więcej elementów składowych wchodzi w grę w ich właściwym dopasowaniu - oczywiście mówię tu o brzmieniu najwyższych lotów. Można wejść w dzielone systemy ale to już prawdziwa góra pieniędzy ze wszystkim.  Inaczej we własnym przypadku sobie tego nie wyobrażam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam czy znacie jakiś zestaw dzielony w budżecie do 2500 zł grający neutralnie z dobrą stereofonią i dobrze nasyconą średnicą oraz dobrą kontrolą niskich, a także z czystą ładną lekko zaokrągloną górą? Czy to wymagania może nie w tym budżecie?? ;) Zakup gdzieś pod koniec roku ewentualnie. Impedancja od 4 Ohm.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, ładny avatar.

To prawda. Czasem nie ma sensu porywać się na zestawy dzielone nie czując się na siłach albo mając już dobrą integrę. My Mario wiemy, że pre w sansui kosztuje więcej niż i tak nietanie koncowki. Do tego też trzeba znaleźć odpowiednie okablowanie.

Ja przewalilem kilka pre zanim doszedłem do tego zeby zrobić takie na zamówienie. Jest wszystko co chcę i nie kosztowało mnie majątku. Jeśli nie jesteś krezusem, a masz wymagania ratunkiem są manufaktury. Podobna sytuacja jest z kablami. Po co wydawać kilka lub kilkanascie tyś zł. Mozna poszukac u sąsiada za rogiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...