Skocz do zawartości

Klub Zestawów Dzielonych - Pre + Końcówka/i Mocy, Pre + Monobloki


1Ender

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na alledrogo niedawno był zestaw dzielony pre+ stereo końcówka T+A. Tej konkretnej nie słuchałem ale z rozmów z ludźmi wynika że T+A raczej nie zmienia.swojego firmowego brzmienia. Ja słuchałem nowszych klocków tej firmy i jeżeli podoba ci się audiolabowe granie, uważam że T+A też może ci się spodobać.Ale zestaw był za ok 4 tysie.

Uwazam że taka kasa jaką masz czyli 2,5 tysia,  chyba lepiej jakby przeznaczona była na integre.

Tu wracamy do tematu tłuczonego tutaj od dłuższego czasu, nie da się jednoznacznie stwierdzić "dzielonka będzie lepsza", bo dochodzi zawsze kryterium ceny i wieku sprzętu, wiec wydaje się że trzeba rozpatrywać konkretne przypadki.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym, że wiele zestawów dzielonych, a także integr nieco wiekowych 10-20 letnie zagra lepiej niż konstrukcje świeże z przed kilku lat. Oczywiście w tym samym budżecie. Nie mam możliwości sprawdzenia tej tezy. Ale wydaje mi się ona słuszna. Ze względu chociażby na użyte komponenty elektroniczne i ich jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czym starszy tym lepszy? Bo z mojego doswiadczenia. Nie wiem ile trzebaby wydać kasy z nowego asortymentu żeby dorownać topowemu sprzetowi z lat 90.

Multimedialnosc idzie do przodu. Kolumny troszkę się ruszyły a elektronika stoi, a nawet się cofa. W tym momencie wysokiej klasy sprzęt jest dla najzamozniejszych. Lepiej poszukaćstarego...a tlumaszenie o wysychajacych kondensatorach to mozna między bajki włozyć.

Chcialbym zobaczyć obecną elektronikę za 20-30lat. Mam nadzieję, ze bedę miał okazję... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 1Ender napisał:

Tak, z tym, że wiele zestawów dzielonych, a także integr nieco wiekowych 10-20 letnie zagra lepiej niż konstrukcje świeże z przed kilku lat. Oczywiście w tym samym budżecie. Nie mam możliwości sprawdzenia tej tezy. Ale wydaje mi się ona słuszna. Ze względu chociażby na użyte komponenty elektroniczne i ich jakość.

Podejrzewam że jest to słuszna teza, choć pewnie także są jakieś wyjątki.

Gdybym miał miejsce w domu to chciałbym sprawdzić sobie ten "zestaw" T+A o którym wspomniałem.

tego MFa choć jego wygląd/projekt/design jest według mnie tragiczny

http://allegro.pl/musical-fidelity-monobloki-ma65-i-preamp-8-i6992320211.html

 

i konieczni projekt(?) sphinx monobloki + pre

to wszystko obracało się w budżetach do 5 tysięcy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enter, są pewne kryteria cenowe również w kwestii używanego sprzętu. Za 2.5 tys. to tylko dobrze grająca Integra jak mówiłeś. Ale to i tak trzeba wiedzieć jaka bo w tej cenie świetnie brzmiące klocki to rzadkość, a wybitnie grające 20-30 latki to i tak dopiero od 5 w górę i to też rzadkość bo mało kto chce je sprzedawać. Trzeba mieć wiedzę czego się dokładnie chce i na to cierpliwie polować. Może to zająć trochę czasu co z reguły nie jest domeną nikogo kto ma przeznaczone pieniądze do wydania na sprzęt i juz chce go mieć.... Audiowit dobrze Ci radzi najpierw zrób sobie trasę odsłuchową po osobach z interesującym sprzętem. To trochę zaspokoi niepotrzebne zapędy by coś kupić i wzbogaci o potrzebną wiedzę a dodatkowo będziesz miał czas by dozbierać pieniądze na coś z z czego będziesz dłużej zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 08:10, audiowit napisał:

Mario, ładny avatar.

To prawda. Jedno zdjęcie a jednak wyraża całą filozofię firmy - nie da się zaprzeczyć  jej wyjątkowości. Połączenie precyzji, i piękna, zaawansowanej technologii z towarami luksusowymi. Bezkompromisowość w dążeniu do najwyższej jakości.  Dodatkowo to zaproszenie ,, Welcome Super Audio Cd'' otwierające drzwi do nowego działu w historii audio. 

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...