Skocz do zawartości

Pioneer N50A czy N30AE?


Magnus

Recommended Posts

Chciałbym kupić stumieniowca, który będzie odtwarzał cyfrowe pliki - głownie FLAC z dysku twardego. Na pozostałych funkcjach niezbyt mi zależy - choć jak wiadomo od przybytku głowa nie boli. No może jakość wbudowanego DAC byłaby istotna. Jeżeli jakość audycji radiowych jest lepsza od tej analogowej to również rozważałbym za i przeciw.

Priorytetem jest jednak jakość odtwarzanego dźwięku z plików FLAC

Wybrałem dwa modele, które mnie interesują: Pioneer N50A oraz Pioneer N30AE.

Posiadam wzmacniacz Pioneer a30 oraz kolumny podłogowe Monitor Audio MR4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię stać, to kup N50A. Najczęstszym schematem w świecie audio jest żałowanie po pewnym czasie, że nie kupiło się jednak droższego modelu. Choć teraz wydanie paru stówek więcej może wydawać się zbytkiem, to jak sobie pomyślisz, że sprzęt będziesz użytkował parę lat, to wychodzi, że miesięczny odsłuch lepszego modelu kosztuje Cię kilkanaście złotych. Dla audiofila to nic. Drugie rozwiązanie to sprawdzenie w porównanie obu modeli i przekonanie się, czy słychać różnicę. To popularne sprzęty, więc z odsłuchem (z Twoim modelem wzmacniacza) nie powinno być problemu. W ten sposób sam sobie wyrobisz zdanie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli porównujemy dwa najnowsze modele Pioneer N-30AE oraz N-50AE, model wyższy jest urządzeniem zdecydowanie brzmieniowo lepszym. Tak więc jeśli tylko budżet pozwoli, na pewno namawiam na zakup N-50AE. Natomiast jeśli porównamy stare N-50 z N-30AE, brzmieniowo pewien plus będzie dla urządzenia N-50, natomiast jest to już odtwarzacz starszy, który ma pewne ograniczenia w wyposażeniu i kompatybilności, dodatkowo nie możemy liczyć w jego przypadku na aktualizacje.

Kwestia przemyślenia tematu, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Natomiast jeśli porównamy stare N-50 z N-30AE, brzmieniowo pewien plus będzie dla urządzenia N-50, natomiast jest to już odtwarzacz starszy, który ma pewne ograniczenia w wyposażeniu i kompatybilności, dodatkowo nie możemy liczyć w jego przypadku na aktualizacje.

Właśnie na tym porównaniu mi zależało. Miałem nadzieję, że nowocześniejsza 30 może być porównywalna ze starszą 50.  Swoją drogą, to producent bardzo szybko zapomina o aktualizacji swoich nie tak starych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...