Skocz do zawartości

Rekomendacja malego szybkiego SUBa w zamknietej obudowie


tomw

Recommended Posts

Szukam malego szybkiego suba w zamknietej obudowie, niestety na razie na BUDZECIE do 1000zl (z racji na wydatki na nowe pomieszcznie i osobne KD nie moge wiecej wydac), wiec tylko uzywane wchodza w rachube. Wpierw myslalem o jednym duzym subie REL/Velodyne/B&W do KD i stereo ale jednak stwierdzilem ze do KD chce potezny 30/38cm sub tylko do tych celow i do stereo cos szybkiego z malym glosnikiem. Nie jestem fanem glebokiego mocnego basu w stereo ale niestety moje Magnepany 1,6QR maja ogolnie nie za wiele niskich tonow, wiec cos potrzebuje do wypelnienia dolu. Pomieszczenie to dedykowane 20m2 a muzyka to glownie wokal i spokojne nagrania.

Rozejrzalem sie nieco po tym co jest dostepne i znalazlem nastepujace suby, acz nie za wiele o nich wyczytalem na necie. Moze ktos mial do czynienia lub moze cos polecic w tym budzecie (zamknieta obudowa, glosnik najlepiej 20 max. 25cm) ?

- TANNOY TS 8
- TANNOY MSUB 10
- Monitor Audio Radius 360
- Epos ELS 3

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli sub ma grać w stereo to tylko Rel lub Velodyne .Mi osobiście udało się kupić używany Velodyne impact 10 za 1100 zł .Porównywałem z Yamahą i była przepaść.Mam go podpiętego pod pre out w wzmacniaczu i jest ok można też podpiąć pod wyjścia głośnikowe.Rel i Velodyne są dedykowane do stereo .Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impact 10 jest bass reflex. Ale zgadzam się z Tobą. Nie konstrukcja, albo inaczej nie teoretyzowanie czy dany sub bedzie dobry do stereo czy nie. Świadczy o tym jak producent podszedł do tematu.

Tannoy Msub to kwota 500 zł. Uważam że to zacny sub w swojej cenie. Kup go. Za 2 lata dozbierasz do konkretniejszego modelu a msuba odsprzedasz za tyle samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Balonik napisał:

Witam jeżeli sub ma grać w stereo to tylko Rel lub Velodyne .Mi osobiście udało się kupić używany Velodyne impact 10 za 1100 zł .Porównywałem z Yamahą i była przepaść.Mam go podpiętego pod pre out w wzmacniaczu i jest ok można też podpiąć pod wyjścia głośnikowe.Rel i Velodyne są dedykowane do stereo .Pozdrawiam.

Dziekuje za rade, niestety z racji na obecny budzet Velodyne/B&W odpadaja, nie moge niestety absolutnie przekroczyc 1000zl a z racji na to ze Magnepany sa dosc specyficznymi glosnikami jesli chodzi o szybkosc basu, obdowa musi byc zamknieta. Te ktore wymienilem moge kupic teraz i raczej na tym wyborze sie skupiam.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Impact 10 jest bass reflex. Ale zgadzam się z Tobą. Nie konstrukcja, albo inaczej nie teoretyzowanie czy dany sub bedzie dobry do stereo czy nie. Świadczy o tym jak producent podszedł do tematu.

Tannoy Msub to kwota 500 zł. Uważam że to zacny sub w swojej cenie. Kup go. Za 2 lata dozbierasz do konkretniejszego modelu a msuba odsprzedasz za tyle samo.

Gemeralnie tak, ale przed laty juz raz dobieralem suba do Magnepanow i skonczylo sie na zamknietym B&W (nie pamietam modelu, wiele lat temu) po tym jak bas-reflexy Paradigma, PSB i chyba tez i B&W odpadly bo byly za wolne. Sub od Vandersteen wspaniale z nimi gral, ale niestety poza moim budzetem byl wtedy. To bardzo dziwne uczucie jak wpierw pojawia sie bas w Magnepanach a po ulamku sekundy w subie, przeszkadza bardzo. Teraz przez chwile mialem do sluchania suba od Avance i JM Lab i tez bylo to samo. Dla tego definitywnie chce zamknieta obudowe i jak najmniejszy glosnik.

Czytalem o tym Tannoyu nieco i chyba tak zrobie, w tych pieniadzach chyba nic lepszego nie znajde. Docelowo do stereo chcial bym B&W ASW608 lub jakis maly Velodyne do 2k (REL odpada z racji na to ze ma wejscie mono ino, a ja potrzebuje stereo aby moc kontrolowac go pilotem) a do KD JAMO D600, ale w obecnej chwili to ponad trzy razy wiecej niz moj budzet wiec plany musza poczekac. Jako ze mam do wydania 2000zl na suby do kina domowego i stereo, wezme chyba tego Tannoya i do KD w tym budzecie mam wybor pomiedzy uzywanym JAMO S6SUB lub dwoma nowymi Onkyo SKW-940 (30cm, 230W, THX), nad tym tez sie zastanawiam jeszcze.

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...