Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD


wlosek92

Recommended Posts

5 minut temu, Kraft napisał:

Panowie przyszedł mi do głowy pomysł na test konsumencki. Czy transport robi różnicę? Ponieważ na forum obowiązuje teoria, że TV jest najbardziej dennym źródłem dźwięku, jakie można sobie wyobrazić, proponuję upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Sprawdzić, czy dźwięk z TV (transportu) da się odróżnić w ślepym teście od dźwięku z odtwarzacza sieciowego? Jeśli w tak ekstremalnym z punktu widzenia audiofila teście wyjdzie, że nie, to kwestię jakości transportu CD też będziemy mieli załatwioną. Ktoś chętny?

A jak chcesz to zorganizować?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Fafniak, powiem wprost.

To, ze Ty nie slyszysz kabli to nie znaczy, ze masz coś insynuować innym melomanom. I już od dłuższego czasu nie podejmuje się dyskusji czy nie insynuje się innym uposledzenia umyslowego bo slyszą kable. Weź to sobie zakoduj raz na zawsze i mozesz sobie gadać tak przy piwku z kolegami.

Na forum audiofilskim nie rób z innych idiotow.

Są 2 możliwosci. Masz źle dobrany system albo jesteś głuchy.

 

Szanowny Panie Audiowit

Po pierwsze - jest swoboda przekonań i wypowiedzi. Nie ma "jedynej słusznej" wizji świata którą maja wszyscy zaakceptować.

Po drugie - ja od dawna nie neguję tego że słyszący kable słyszą różnice, jedynie dopowiadam, staram się wyjaśnić czym może to być spowodowane i dlaczego w ślepych testach nagle okazuje się że różnice są wcale lub bardzo słabo słyszalne. Takie próby były przeprowadzane i są faktem. To bardzo istotna różnica której zdaje się nie chcesz dostrzec.

Po trzecie - nie robię z innych idiotów, to że ty masz takie odczucia to nie moja wina. Pisze po prostu to co myślę na podstawie przeczytanych informacji o testach i po wykonaniu własnych ślepych testów.

Po czwarte - To że jest to forum audiofilskie nie oznacza że automatycznie muszę przyjmować narrację i "prawdy" obecne na forum - patrz punkt 1

Jeżeli podasz mi 1 przykład testów przeprowadzonych przez "neutralnych" ludzi gdzie audifile rozpoznali jakie kable grają - chętnie poczytam.

 

15 minut temu, Kraft napisał:

Sprawa nie jest prosta, ale moim zdanie możliwa do przeprowadzenia. Potrzebna będzie druga osoba do przełączania źródeł tak żeby test był ślepy. Jeśli się znajdą chętni opracuję procedurę. 

Ale będzie chodzić o testy we własnym domu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na odsłuchy choc jednego zestawu audio dobranego zestawu przez osluchanego audiofila.

Mniej czytaj informacji z internetu. Wiecej realu.

Twoje wpisy czasem przypominają wpisy kogoś kto miał kiedyś diorę i z zaskoczeniem się dowiaduje, ze kable grają. Ale Ty w odroznieniu od tamtych jesteś 2 lata na forum...

Myślę, ze jest nowy pomysł na watek na takie wpisy jak Twoje :)

 

Kraft, tylko nie wiem czy taki domowy test bedzie obiektywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Jedz na odsłuchy choc jednego zestawu audio dobranego zestawu przez osluchanego audiofila.

Mniej czytaj informacji z internetu. Wiecej realu.

Twoje wpisy czasem przypominają wpisy kogoś kto miał kiedyś diorę i z zaskoczeniem się dowiaduje, ze kable grają. Ale Ty w odroznieniu od tamtych jesteś 2 lata na forum...

Myślę, ze jest nowy pomysł na watek na takie wpisy jak Twoje :)

Szanowny Panie Audiowit.

Po raz kolejny prezentuje Pan postawę która podobno tutaj na forum nie jest akceptowana.

Wycieczki osobiste "..albo jesteś głuchy" z poprzedniego Pana postu i to powyżej jest próbą ośmieszenia adwersarza i bardzo proszę o zmianę sposobu dyskusji.

W realu słuchałem ale chyba umknęło to uwadze?

To w jakich systemach słuchałem to osobna sprawa i znacznie bardziej złożona. To nie miejsce i temat do takich rozmów.

Przypominam ze temat jest o dobraniu CD do systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ty masz takie odczucia to nie moja wina :) cytat z Twojego postu.

I nie robię wycieczek osobistych tylko piszę jasno do Ciebie. Nie insynuj innym, ze mają omamy słuchowe.

Nie osmieszam adwersarza tylko piszę co moze być przyczyną. A jeśli tak myslisz to spójż na pierwsze zdanie tego posta.Tyle mam do powiedzenia w tym temacie, a autora wątka przepraszam za offtop.

Więc Włosku mozliwości zmiany dźwięku są przeróżne. Nawet transport cd(w niewielkim stopniu) ma wpływ na dźwięk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że taka nie do końca fajna dyskusja się wywiązała. No ale..

Wracając do odtwarzaczy.. moje myśli skierowały się mocno w stronę Denona. Ale jeśli moglibyście się wypowiedzieć na temat Yamahy CD-S300 i CD-S700 to będę wdzięczny.

Czy brak Coaxial'a w Denonie to minus?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Kraft, tylko nie wiem czy taki domowy test bedzie obiektywny.

Jeśli się do niego poważnie podejdzie może być niedaleko od obiektywizmu. Założę za jakiś czas osobny wątek na ten temat, żeby to nie zaśmiecać koledze tematu. Jak ktoś chętny, to proszę pisać na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 700 wzgledem 300 ma lepszy transport- bodaj z modelu 1000. W nagraniach jest ciut więcej powietrza ale ogólny balans totalny jest podobny. 

Kraft co do porównañ tych samych plików muzycznych puszczanych z tv , usb w cd, czy sieciówki pisałem z 3 razy przy okazji pytań czy warto kupować sprzęt grube tys jak muzyka z usb  tv  ( wszak taki cyfrowy i wielo calowy;) .Šlepy test raczej  nie ma sensu, bo różnica jak między krową, a psem, czy trafniej herbatą z 5 łyżkami cukru, a standardową. Z tv muzyka była z pozlepianymi dźwiękami, poluzowana w basie, ulepek na słodko i miękko. Dwa różne tv i było to samo.

Ale test można zrobić samemu czemu nie, fajna sprawa;)

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...