Skocz do zawartości

Kolumny do 400zł


LittleJack

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu kupiłem gramofon Technics SL-D310 oraz wzmacniacz Kenwood KA-5010 i teraz przyszła kolej na ostatnią część zestawu, czyli głośniki. Niestety kompletnie nie znam się na temacie, więc zwracam się z prośbą o pomoc do forumowiczów. :D Czy moglibyście polecić jakieś małe kolumny do 400zł? Nie muszą być nowe. Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :10_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


LittleJack,
Przede wszystkim napisz więcej czego potrzebujesz (dla użytkowników zalogowanych - poniżej w mojej stopce masz link do "Pierwszych postów" i informacje, co powinno się znaleźć przy rozpoczynaniu nowego wątku).

Jaką masz powierzchnie pokoju - bo przede wszystkim nie powinno się wstawiać dużych kolumn podłogowych do małego pokoju.
Co prawda napisałeś "małe kolumny", ale to nie wyjaśnia wszystkiego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrze brzmiących monitorów, kolumn podstawkowych ma impedancję 4 Ohm. Zwróć uwagę jakie kolumny obsługuje Twój wzmacniacz. Zazwyczaj taka informacja jest podana z tyłu na obudowie wzmacniacza.

Uzupełnij swój post proszę o czym wspominał też kolega Roro, bo dużo brakuje, a jest to niezbędne by Ci pomóc. Na stronie głównej w prawym górnym rogu znajdziesz odnośnik - jak piszemy pierwsze posty na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że tym razem niczego nie pominę! :10_wink:

 

12 godzin temu, RoRo napisał:

Jaką masz powierzchnie pokoju - bo przede wszystkim nie powinno się wstawiać dużych kolumn podłogowych do małego pokoju.

Mam mały pokój, około 11m2. Chodzi mi o małe kolumny podstawkowe do postawienia na blat.

 

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Zwróć uwagę jakie kolumny obsługuje Twój wzmacniacz. Zazwyczaj taka informacja jest podana z tyłu na obudowie wzmacniacza.

Z tyłu wzmacniacza podana jest impedancja od 4 do 16 Ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 do 16 ohm, czyli praktycznie wszystkie dostępne na rynku kolumny podstawkowe będziesz mógł podłączyć.

Dość bezpiecznym zakupem  z nowych kolumn podstawkowych są Magnat Supreme serii 200 z dość dużym głośnikiem niskośredniotonowym w cenie lekko przekraczającej 400 zł (używane praktycznie nie są dostępne, ale cena nowych jest dość atrakcyjna).

Napisałeś że kolumny będą stały na blacie- głośnik wysokotonowy powinien być mniej więcej na wysokości Twoich uszu podczas słuchania. Jeśli będzie zbyt nisko to warto pomyśleć o jakiś podstawkach by je trochę podnieść. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo napisał:

Dość bezpiecznym zakupem  z nowych kolumn podstawkowych są Magnat Supreme serii 200 z dość dużym głośnikiem niskośredniotonowym w cenie lekko przekraczającej 400 zł

W takim razie czy lepszym rozwiązaniem byłoby kupno na przykład nowych kolumn Magnat Supreme 202 czy raczej innych, używanych kolumn w podobnej cenie jak sugeruje S4Home?

Dnia 13.10.2017 o 12:30, S4Home napisał:

Powiedział bym tak. Nie mogą być nowe.

 

Edytowano przez LittleJack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...