Skocz do zawartości

Wasze ulubione stacje radiowe czyli co słychać w eterze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Fajna Stacja..coś świeżego.. dla mnie innego..



Faktycznie Antyradio wnosi coś nowego, świeżego icon_question.gif do codziennej POPeliny serwowanej nam przez radia komercyjne i polityki w stacjach publicznych.
Niestety - żadna stacja nie jest wolna od reklam icon_twisted.gif a niektóre z nich (szczególnie idiotyczne sieci EURO) potrafią zmusić do włożenia płyty czy kasety...

Antyradio jest mało profesjonalne - ot takie wygłupy - ale czasami jest dobrą odskocznią od masówki.

Wada to brak zasięgu w całej Polsce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie Trójki choć mniej niż dawniej. Sztandarową audycją jest dla mnie "Noc Muzycznych Pejzaży" przyznaje że bardzo bardzo rzadko słucham jej gdy jest nadawana. przeważnie ją "ściągam" z...

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=pejzaze&b=1 jakość pozostawia wiele do życzenia - ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... icon_rolleyes.gif
Z innych: Radio Rzeszów (ostatnimi czasy bardzo na + ) , Radio Kraków..

Szkoda że nie sięga do mnie Radio Jazz

Co do Eski(nie wiem jak tam w Polsce, ale ta podkarpacka) ...Strasznie mnie drażni..Ci krzyczący didżeje..cały czas jakieś "bity" - dla mnie radio 16-17 latków które muzyczne spełnienie znajdują na vive icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słucham głównie Trójki choć mniej niż dawniej. Sztandarową audycją jest dla mnie "Noc Muzycznych Pejzaży" przyznaje że bardzo bardzo rzadko słucham jej gdy jest nadawana. przeważnie ją "ściągam" z...

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=pejzaze&b=1 jakość pozostawia wiele do życzenia - ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... icon_rolleyes.gif


Też polubiłem tę audycję, ale nie daję rady słuchać jej na żywo - upiorna pora nawet w weekend (2:00-6:00), staram się nagrywać na komputer (do 2:00 jeszcze wytrzymam, by włączyć).
Z Chomika ściągnąłem starsze audycje i przerabiam je na mp3/128kbps by posłuchać w samochodzie (oryginalny format to ogg ok. 60kbps).

A Trójki słucham coraz więcej - już nie tylko muzyki, wiadomości, reportaży ale nawet wiadomości kulturalnych i klubowych dyskusji. icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

..witam..
..zapraszam kolegów do Radia RMF CLASSIC dziś wieczorem..już niedługo uczta melomana.
Kto nie poszedł dziś do kina lub nie zapuścił ulubionych płyt.. tu z pewnością znajdzie coś dla siebie.

pozdrawiam.


Tej stacji słucham prawie tylko w samochodzie - w domu lekko mi szumi a na dodatek obfitość płytoteki za plecami kusi, bo czasu do słuchania tak mało...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Szkoda ze w Szczecinie nie ma radia Jazz.Ostatnio trochę słuchałem radia nadawanego przez platformę cyfrową N jest tam sporo tematycznych stacji tylko szkoda że nadawanych w MP3!


Nie taka wielka szkoda że w MP3. Znacznie więcej szkody robią reżyserzy od dźwięku. W Jazz radio ostatnio często kaleczą dźwięk podbijając dół i górę za przykładem nadawców techno i discopolo (wystarczy tani procesorek z exiterem i dodawaniem tonów subbasowych + discopolowe ustawienie ekwalizera na "V"). Poza tym dźwięk jest mocno odkształcany na etapie produkcji płyty w celu umożliwienia jej odtwarzania na najtańszych boom-boxach i mikro-wieżach. Żeby ostatecznie odebrać resztki nadziei na poprawny dźwięk, od dawna stosuje się tak zwane wersje radiowe, czyli studyjnie spreparowane nagrania przeznaczone do emisji radiowej. MP3 jako format - to szczyt finezji w porównaniu z makabrycznymi wyczynami reżyserów dźwiękowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Eska albo Planeta oczywiscie w Kielcach bo nie wiem jak Eska gra w innych miastach


Od kilku dni pracuję z nową grupą społeczną lubiącą słuchać radiostacji Planeta. Stacja nie jest za bogata w repertuar przezentowanych nagrań. Słucha sie jej znacznie lepiej od Zetki, i przy tym jest bardziej regionalna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Screamer radio jest rzeczywiście bardzo fajnym programikiem...Fajnie że o nim przypomniałeś. Musze go sobie na nowo zainstalować..jednak ja i wielu moich znajmych miało z nim problemy - często się rozłączał lub nie mógł się połączyć z wieloma stacjami..(ale może teraz są nowsze wersje)
Na plus Screamera wypada dodać że istnieje możliwość nagrywania z niego..no i jak sie komuś znudzi radio to są "Scannery" i zawsze można posłuchać: straży pożarnej, straży wybrzeża czy lotniska i policji (bodajże policja to chyba tylko z Norwegii "łapie")
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...