Skocz do zawartości

Wasze ulubione stacje radiowe czyli co słychać w eterze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Wczoraj za pomocą Screamer Radio nagrałem duży fragment audycji Trójkowej Manna i Wasowskiego czyli Tanie granie. Szkoda tylko, że format pliku wyjściowego to mp3.


Ja nagrywam Tanie Granie "on line" - komputer podłączony do zestawu audio nagrywa audycję na żywo.
Korzystam z Audacity, z projektów .aup mogę to wyeksportować do wav albo mp3.

Ale przede wszystkim wycinam serwisy informacyjne z reklamami i całe projekty nagrywam na dvd - przyda się na przyszłość.
Nie tylko granie ale i gadanie jest tam cenne... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
A ja polecam radiową Jedynkę i Koncert Chopinowski w niedziele o ~10:05, prowadzi Adam Rozlach. Świetna znajomość tematu, dobre wyczucie smaku i ta emisja głosu prowadzącego (jestem płci męskiej, ale i tak się podoba icon_smile.gif ). Jakby ktoś chciał zglębić różne oblicza interpretacji Chopina to pozycja obowiązkowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Radio Kraków zdecydowanie.
Do niedawna Trójka wymiennie z Krakowem, ale ostatnio 3-ka nieco się (moim zdaniem) zepsuła.
Chętnie zaglądam też do Dwójki, szczególnie wieczorem w drodze do domu miło posłuchać kojących dźwięków muzy poważnej (mimo że w autku - tu nie wykazuję się wielkim "koneserstwem" klasycznych brzmień icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskarock - jak odcedzimy, poranną "kupę powiatową" do spółki z niejakim Figurskim to zupełnie niezłe radio. Repertuar quazi rockowy (szkoda tylko, że tak długo nie zmieniany icon_sad.gif ) Co objawia się tym, że jak posłuchamy jeden dzień - to posłuchaliśmy wszystkiego na najbliższe 2 tygodnie. Tym niemniej warto

Antyradio ex. Radio 94 - po odejściu "parki" Figurski/Wojewódzki - wreszcie skończyły się "mroczne czasy" zapaści spowodowanej pojawieniem się w/w duetu. Znowóż da się słuchać tego Radia, a warto bo repertuar nieczęsto spotykany w innych stacjach. Niestety pełne szczęście trwało krótko i również ta stacja wiele straciła wraz ze śmiercią Janusza "Kosy" Kosińskiego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po śmierci Radia Jazz w zasadzie nie ma czego słuchać. Chilli coś tam kwitnie nam w eterze a gł.. ze stacji komercyjnej zacierają rączki. Mózgi słuchaczy powoli tracą fałdy i szare komórki, rośnie pokolenie odbiorców papki muzycznej, która nie jest już muzyką dla ducha ale tłem w podstawowych czynnościach dnia codziennego, nie wyłączając fizjologicznych.

Jedynka i dwójka pozostały jakby na swoim poziomie zarówno merytorycznym jak i technicznym. Trójka poza starymi wygami typu Mann, Wasowski stacza się na dno głupoty, szczególnie w porach rannych kiedy to do mikrofonu dorwą się jacyś pożal się Boże redahtory.
Początki radia RMF Classic były swego czasu obiecujące. I na tym się skończyło. Od dłuższego czasu pachnie tam nudą i niestety brakiem wiedzy, a komercja kwitnie w czystej postaci, jak zresztą na radio komercyjne przystało. Co jakiś czas trafi się jakaś perełka muzyczna, która zaraz ginie w tłumie bełkotu muzycznego. Czasami wspominam dawne dobre czasy szkoły podstawowej kiedy to jednym z przedmiotów były lekcje śpiewu, później muzyki. Przeciętny "absolwent" piątej klasy ówczesnej szkoły podstawowej posiadał większą wiedzę w zakresie muzyki poważnej lub jak kto woli klasycznej niż obecni redaktorzy rozgłośni komercyjnych.

Jeśli ktoś poczuł się obrażony powyższym tekstem to trudno widocznie identyfikuje się z tym co napisałem.
Żal, że kolejne miejsca, które mogły być jednym z elementów edukacji muzycznej znikają z życia kulturalnego tego kraju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trójka poza starymi wygami typu Mann, Wasowski stacza się na dno głupoty, szczególnie w porach rannych kiedy to do mikrofonu dorwą się jacyś pożal się Boże redahtory.


Nie przesadzałbym z glanowaniem młodszych redaktorów Trójki - to są jednak ludzie na poziomie, szczególnie w porównaniu z wyjcami z ESKi czy RMF MAXX (brrrrr!)

Nie zapominajmy, że Trójka to zawsze była rozgłośnia przeznaczona dla ludzi młodych, więc nie zawłaszczajmy jej dla siebie i nie dziwmy się, że zmienia się, tak jak zmieniają się młodzi ludzie.
Nie może to być skansen dla geriatyków tylko okno/ucho na świat dla spragnionych wiedzy o muzyce niekoniecznie przez duże "M".
Trójka ma niezłych przewodników i także po czterdziestce można się czegoś nowego nauczyć...

Mimo iż kwitnę najbardziej przy audycjach Kaczkowskiego, Manna, Chojnackiego to lubię też posłuchać Kaczkowskiej, Szczygłowskiej, Stelmacha czy Barona.

Polecam zdecydowanie słuchanie Trójki - to prawdziwe radio, nie odtwarzacz plików!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

u mnie coooorrazzz częściej icon_smile.gif i jakość radia już nie byle co..


Faktycznie, jakość zauważalnie się poprawiła ze wzrostem bitratu niekiedy aż do 320 Kb/s. Aczkolwiek pokrwieństwo kodowania z MP3 niekiedy daje o sobie znać i jeśli tę samą stację mam również w eterze, to wolę nieraz słuchać z tunera mimo zauważalnego szumu. Zazwyczaj taki dylemat dotyczy 2-go programu polskiego radia. Jest to sytuacja podobna do odtwarzania muzyki z płyty winylowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

u mnie coooorrazzz częściej icon_smile.gif i jakość radia już nie byle co..


Faktycznie, jakość zauważalnie się poprawiła ze wzrostem bitratu niekiedy aż do 320 Kb/s. Aczkolwiek pokrwieństwo kodowania z MP3 niekiedy daje o sobie znać i jeśli tę samą stację mam również w eterze, to wolę nieraz słuchać z tunera mimo zauważalnego szumu. Zazwyczaj taki dylemat dotyczy 2-go programu polskiego radia. Jest to sytuacja podobna do odtwarzania muzyki z płyty winylowej.


Unikam słuchania radia internetowego z dwóch powodów - kompresja i przede wszystkim ... szum komputera.
W przyszłości po zakupie squeezebox-a ten drugi powód zniknie, to może...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...