Skocz do zawartości

Wasze ulubione stacje radiowe czyli co słychać w eterze


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Cytat

Od zawsze nr.1 była, jest i będzie Trójka icon_wink.gif



No właśnie - jak pisałem wcześniej - to było moje okno, a bardziej ucho na świat muzyki.
Stacja niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju, nie do podrobienia w tym kraju.
Mimo czasem nietrafionych eksperymentów, rykoszetów politycznych, nadal pozostała tym, czym była od początku - źródłem wiedzy o muzyce, inspiracją, przewodnikiem.
Mimo wszechobecności internetu nadal pozostanie przewodnikiem, na którym można polegać.

W pracy jestem zmuszany czasami do słuchania łupaniny RMF MAXXX itp i ciężko to odchorowuję.

Dobrze, że teraz inni mają urlop i siedzę sam w pokoju, więc słucham, czego chcę... icon_wink.gif

TVP nie znoszę i pewnie tyko dla radiowej Trójki i Dwójki od zawsze płacę abonament...

Dzisiaj usłyszałem o akcji ratunkowej Trójki, więc kto jak nie ja mógł odpowiedzieć na apel?

Ktoś jeszcze uznał, że warto?

Zajrzyjcie tutaj


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
U mnie też trochę Trójki, Dwójki i klasyczny RMF (hmmm - zazwyczaj w trakcie testów tunerów icon_razz.gif ), natomiast w pracy z uwagi na posiadany sprzęt i brak możłiwości wsłuchiwania się leci papka - RMF, Zet, Radio Pogoda itp. (podobnie zresztą w czasie jazd samochodem).
Mam problem ze słuchaniem radia w soboty i w niedziele - czyli wtedy, gdy jest lepszy odbiór. Bo po prostu rzadko jestem wtedy w domu, a wieczorami to głównie telewizja razem z żoną. A jak już jestem sam ze sprzętem, to zazwyczaj wygrywa płyta CD...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Januszu to nie wiesz co straciłeś. Radio Jazz była to stacje przede wszystkim prezentująca wysoki poziom, nazwijmy to merytoryczny. Poza tym prowadzona była przez grono pasjonatów.
Jeśli jazz i jego okolice są Ci bliskie to pod tym adresem możesz posłuchac audycji Radia Jazz:
http://www.radiojazz.fm/
Szkoda tylko, że nie na falach eteru.

Czasami też gości u mnie w domu RMF Classic i Antyradio, choć wkurzające są częste powtórki repertuaru.
Pozostałych unikam jak ognia. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie też trochę Trójki, Dwójki i klasyczny RMF (hmmm - zazwyczaj w trakcie testów tunerów icon_razz.gif ), natomiast w pracy z uwagi na posiadany sprzęt i brak możłiwości wsłuchiwania się leci papka - RMF, Zet, Radio Pogoda itp. (podobnie zresztą w czasie jazd samochodem).


W pracy podobnie - kompromis z młodszym pokoleniem icon_redface.gif - Radio Złote Przeboje, a w samochodzie na dłuższe trasy odtwarzacz, na dojazdy do pracy Trójka albo Antyradio.

Cytat

Mam problem ze słuchaniem radia w soboty i w niedziele - czyli wtedy, gdy jest lepszy odbiór. Bo po prostu rzadko jestem wtedy w domu, a wieczorami to głównie telewizja razem z żoną. A jak już jestem sam ze sprzętem, to zazwyczaj wygrywa płyta CD...



U mnie w wekendy króluje właśnie radio.
Towarzyszy mi przy sobotniej dłubaninie i wieczornym czytaniu książki albo przy komputerze.

Telewizor wyłącznie na konkretny film (od kilku dni plazma 42" zamiast CRT 25" icon_razz.gif)

Jesienne wieczory z książką, herbatą (z wkładką icon_wink.gif ) ) i mruczeniem radia to jest to!

Już wiem co będę robił na emeryturze...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w pracy kompromisu radiowego, czyli muzycznego, nie dało się osiągnąćicon_smile.gif Super kolumny poszły w odstawkę, a to ze względu na niezgodność w próbie doboru repertuaru i dywersyjne akcje pt. muzyka z komputera. Tak więc mamy słuchawki. Biedny Spine sprezentował mi ostatnio takowe, jako że po zepsuciu swoich pożyczałam jego Sennheisery na potęgę icon_razz.gif Odwdzięczyłam się pudełkiem Raffaello.

...I nadal słucham Trójki. Ciszę w domu jakiś czas temu zamieniłam na radio. Jest dobrze. I już czekam na jesienne wieczory z książką, herbatką, z muzyczką w tle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 5 weeks later...
Też już nie mogę słuchać RMFu, podobnie zresztą jak Zetki i Eski. Omijam szerokim łukiem.

Od dłuższego czasu wybieram wyłącznie spośród trójcy: Radio PiN, Trójka i... TOK FM (tak, tak, czasem puszczają jakąś muzykę; najlepszą mają jednak listę "przebojów", którą reklamują pod hasłem "jakie radio, taka lista" icon_razz.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Ja, w Poznaniu słucham w 90% Trójki, zarówno w pracy jak i w samochodzie.
Pozostałe 10% dzieli się na Tok FM, poznańskie Radio Merkury i Aferę oraz na Miasto Muzyki w Internecie a szczególnie na Classic Rock.
Co do jakości stacji radiowych nie dam złego słowa na Trójkę powiedzieć icon_smile.gif
Ale sam nie znajduje nic bardziej solidnego lub nawet porównywalnego jakością do Trójki patrząc choćby w kontekście samej muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
pozwolę sobie odkopać lekko temat bo słuchanie radia zawsze sprawiało mi przyjemność i tak nie wypada w tak zacnym temacie posta nie napisać icon_wink.gif

odkąd pamiętam w domu zawsze leciał PR-1 [jakieś dawne, niejasne wspomnienia dodają jeszcze radio Luksemburg i .. Radio Wolna Europa icon_wink.gif]

dziś już bardziej świadomie nadal zdarza mi się ustawiać PR-1 - trochę z sentymentu, trochę dla reportaży i nocnych audycji [niekiedy bywają interesujące]
ale najczęściej siedzę na Trójce - [choć kiedyś wyżej ceniłem Radio Bis, które strasznie się popsowało - ale liczę że to co z zostało z tej stacji jeszcze się podniesie]
-RMF Classic [niestety mimo repertuaru to nadal rmf i rmfem pewnie zostanie]
-radio Ram [ma swoje dobre chwile i czasem naprawdę interesującą muzykę]

+ to co mi się uda złapać na falach długich w nocnych porach

Bardzo żałuję że nie miałem przyjemności poznać radia jezz oraz że radio kraków do mnie nie dociera [sądząc z opinii tu zawartych wiele tracę ] - wiem że jest coś takiego jak radia internetowe ale jakoś nie korzystam z tego typu wynalazków jeżeli tylko mam podłączoną do anteny alternatywę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Cytat

dziś już bardziej świadomie nadal zdarza mi się ustawiać PR-1 - trochę z sentymentu, trochę dla reportaży i nocnych audycji [niekiedy bywają interesujące]



Ostatnio pozytywnie mnie zaskoczyły piątkowe audycje w PR1 - "Klasycy Rocka" (22:00-0:00) i "Rock Noc" (0:00-3:00).
Obie prowadzi ten sam narcyz Romuald spijający pochwały z SMS-ów słuchaczy, ale muzykę dobiera wyśmienicie.
Niestety - mimo mocnego sygnału jakość dźwięku słuchanego na lepszym sprzęcie przygnębia. To co wychodzi ze studia PR1 na pewno nadaje się na fale długie ale na UKF to trochę za cienko.
Mogliby się trochę więcej nauczyć od kolegów realizatorów z PR2 i PR3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...