Skocz do zawartości

Wasze ulubione stacje radiowe czyli co słychać w eterze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Czego i czy w ogóle słuchacie radia. Dla mnie nr. 1 to radio PIN, chociaż w ogóle słabo jest z jakością na FM, wszyscy na maxa rozkręcają kompresory, tak by przy przeszukiwaniu ich stacja grała najlepiej. Nawet świetny i drogi tuner niewiele tu pomoże icon_sad.gif



Pewnie nie podkręcają kompresorów, tylko mają przyznaną większą moc z jaką mogą pracować.
Większa moc to większy zasieg, a co za tym idzie większe opłaty dla KRRiT.
UKE (dawny PAR, URT, URTIP) by ich szybko namierzył, bo maja 24 godzinny system kontroli stacji radiowych.
No chyba że to małe miasteczko i nie ma tam siedziby UKE.
Jeśli chodzi o radio to słucham Eski ROCK, RMF Clasic, Zet, czasami Radiostacji, i Radia Złote Przeboje ale tego tak ze dwa razy w miesiącu bo na dłuzszą metę staje sie monotonne.
Pozdr. Arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pracy często słucham radia bo poprostu gra. Stacja Zetka została wybrana głosem większości, więc nie jako jestem zmuszony jej słuchać.
Eski rock słucham czasem w samochodzie bo to jedyna stacja w moim mieście która gra kawałki ze starego rocka.
Jak zaczyna się reklamka to zmieniam stację na inną. W Radiostacji słucham porannej audycji bo lubie prowadząych.
Ostatnio odkryłem i ciągle słucham w autku Cd ostatniej składanki Diany Krall- dla mnie bomba.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W pracy często słucham radia bo poprostu gra. Stacja Zetka została wybrana głosem większości, więc nie jako jestem zmuszony jej słuchać.


Doskonale Cię rozumiem - w pracy też mam kontakt z Zetką, na szczęście w innym pokoju - u mnie nie ma radia.

Cytat

Eski rock słucham czasem w samochodzie bo to jedyna stacja w moim mieście która gra kawałki ze starego rocka.
Jak zaczyna się reklamka to zmieniam stację na inną.



Ja ostatnio bardzo krótko jeżdżę do pracy - ok. 30-50 minut. Czasu wystarczy na serwis i kilka piosenek. Z reguły leci Trójka.
Kiedyś i Trójkę często przełączałem, gdy nadawała wywiady z Lepperem, Giertychem itp...

Cytat

Ostatnio odkryłem i ciągle słucham w autku Cd ostatniej składanki Diany Krall- dla mnie bomba.


Dla mnie też. Piękny zestaw i do tego pięknie nagrany.

Zbyt piękny na samochód... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ostatnio odkryłem i ciągle słucham w autku Cd ostatniej składanki Diany Krall- dla mnie bomba.


Dla mnie też. Piękny zestaw i do tego pięknie nagrany.

Zbyt piękny na samochód... icon_wink.gif




Ostatnio zbyt późno jestem w domu, więc tylko zostaje mi autko na słuchanie.
Zestaw naprawdę świetny.
pozdr. Arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam radio z satelity na CYFRA+. Kilkadziesiąt stacji radiowych, w tym tematyczne kanały. Duży wybór, brak szumów, wygodny wybór według gatunków. Jakość nieco się poprawiła na kanałach temetycznych. Sporo też kanałów radiowych niekodowanych. Radio przez internet to jeszcze większy wybór i lepsza jakość (do 256 kb/s). Żeby tylko mieć szybkie łącze. Mam Neostradę tylko 160 kb/s, więcej nie chcą dać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam radio z satelity na CYFRA+. Kilkadziesiąt stacji radiowych, w tym tematyczne kanały. Duży wybór, brak szumów, wygodny wybór według gatunków. Jakość nieco się poprawiła na kanałach temetycznych. Sporo też kanałów radiowych niekodowanych.


Jakość musiałaby sie ZNACZNIE poprawić.
Nie wiem, jak teraz, ale pół roku temu było fatalnie.
Ale to był POLSAT, może CYFRA jest lepsza?
Cytat

Radio przez internet to jeszcze większy wybór i lepsza jakość (do 256 kb/s). Żeby tylko mieć szybkie łącze. Mam Neostradę tylko 160 kb/s, więcej nie chcą dać.


Jakość radia internetowego często wystarcza do podsłuchiwania muzyki, jeśli ma być to tło do pracy na komputerze.
Włączanie komputera tylko po to, by posłuchać radia, to już niepotrzebne zaszumienie. icon_evil.gif
Chyba, że nie ma innego wyjścia - nie mamy prawdziwego radia albo chcemy słuchać odległych stacji, np. zagranicznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MEISON

W Europie są producenci pakietów radiowych obsługujących dystrybutorów telewizji satelitarnej. Około 2 miesiące temu Cyfra+ zmieniła dostawcę radia na MUSJC CHOICE. Odnotowałem poprawę jakości między innymi na kanałach z muzyką klasyczną. W internecie można sprawdzić bitrate wszystkich transmisji satelitarnych, ale nie zajmowałem się porównaniem. Po prostu słychać, że jest lepiej.
Co do radia z internetu, to masz rację, że chałas komputera jest nie do przyjęcia. Są dwa wyjścia. 1) Komputer na podstawie płyty głównej obsługującej procesory do laptopów nie wymagające przymusowego chłodzenia z małym zewnętrznym zasilaczem bez wentylatorów. 2) Osobiście mam komputer w innym pokoju. Przez dziurę w ścianie puściłem przewody do myszki, s-video, cyfrowy do audio. Telewizor może spełniać funkcje monitora, dźwięk z komputera cyfrowo jest przekazywany do amplitunera i w nim dekodowany. Pozostało tylko wyjaśnić z TP SA czy jesteśmy w Mongolii czy w stolicy kraju europejskiego i czy da się włączyć bitrate 512 kb/s zgodnie z umową. Wtedy będzie sens słuchania radia z internetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
swego czasu słuchałem Radia Lublin i ich rewelacyjnego prezentera Jerzego Janiszewskiego.

Muzyka stary rock, blues, generalnie dobre ambitne granie

można posłuchać w piątek od 19 do 22 i w niedzielę od 17 do 20 - audycja ma niepowtarzalny klimat prezenter nie robi sobie nic z panującej akurat mody

można posłuchać http://www.radio.lublin.pl/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

swego czasu słuchałem Radia Lublin i ich rewelacyjnego prezentera Jerzego Janiszewskiego.

Muzyka stary rock, blues, generalnie dobre ambitne granie

można posłuchać w piątek od 19 do 22 i w niedzielę od 17 do 20 - audycja ma niepowtarzalny klimat prezenter nie robi sobie nic z panującej akurat mody

można posłuchać http://www.radio.lublin.pl/


Pamiętam doskonale "DżejDżej" Janiszewskiego - pojawiał się także w "Trójce".
Nie mów, że jeszcze nadaje? icon_eek.gif
No to muszę posłuchać, dzięki za link, jestem teraz na stałe daleko od zasięgu Radia Lublin...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widać, że Trójka króluje icon_wink.gif



Króluje, bo zasłużyła sobie na to.
Kto pamięta, jaka muzyka "królowała" w polskim radiu przed 1989?
Tylko w Trójce nie było (wyłącznie) siermiężnie i socjalistycznie poprawnie.

To tu pojawiał się Queen, Led Zeppelin i Deep Purple.

Czym skorupka za młodu...

Nic dziwnego, że wśród (odrobinę) starszych melomanów ma dotąd wiernych słuchaczy.
Wśród audiofilów także...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Mam na myśli nie tylko jakość puszczanej "muzyki", wiadomo dysk twardy i mp3 (...)


Niestety, ale dla większości stacji radiowych w Polsce dysk twardy i mp3 to podstawowe źródło muzyki.
W tej kwestii "Trójka" nie różni się zbytnio od "Zet-ki", czy innej "RMF-ki". O ile "Zet-ka" i tym podobne rozgłośnie na swojej playliście mają przeważnie aktualne szlagiery - w których przeważają aranże elektroniczne spod znaku szeroko pojętego "beatu" - to "Trójka" posiłkuje się raczej repertuarem bardziej klasycznym. A jak wszyscy wiemy - "żywe" instrumenty nie znoszą tak dobrze kompresji mp3 jak syntetyczne "bum, bum, cyk, cyk". ...i to niestety na "Trójce" słychać...

Cytat

Króluje, bo zasłużyła sobie na to.
Kto pamięta, jaka muzyka "królowała" w polskim radiu przed 1989?
Tylko w Trójce nie było (wyłącznie) siermiężnie i socjalistycznie poprawnie.


Trudno kochać i szanować "Trójkę" za dawne zasługi i "repertuary". Chciałoby się czegoś więcej od gadania o zamierzchłych splendorach... Niestety, coraz rzadziej można usłyszeć to "coś" w "Trójce".


A poza tym najczęściej słucham właśnie "Trójki" i Eski ROCK (mało gadania, dużo grania).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witam...

....ja słucham na co dzień...Radia Pin 102 fm....

...tz...przy porannej kawie, oraz w słuchawkach w trakcie przemieszczania się po mieście...

...po południu od 17-18 polecam After Hours... / Po godzinach- prowadzone przez Mikela Moryca /chyba dobra pisownia?

natomiast gdy tylko znajdę czas zasiadam przed Radiem Jazz lub Classic Rmf....

....Radio Jazz ma szczególnie ciekawe pozycje...nocą.... lub późnym wieczorem...

....jest jeszcze jeden wątek...

....czasami zapominamy...o prostych rozmowach...

...Rozmowy ...przeplatane muzyką serwuje Tok fm...

,,,ciekawe szczególnie w niedzielę.....polecam...

pozdrawiam

uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów...
W poprzednim moim post-cie dotyczącym słuchanych stacji radiowych. podałem radio Jazz, PIN, CLASSIC RMF..

są to naprawdę super stacje...
dziś rano przez przypadek w trakcie podróży do biura, usłyszałem stację..- ANTY RADIO....
na początek całkiem całkiem....Dam sobie tydzień. Przesłucham ofertę w różnych godzinach. Zobaczymy..
Zdam kolegom relację po tygodniu...Gdyby Jednak już teraz ktoś chciał to proszę częstotliwość 94fm...
Reklamy oczywiście są, ale poza nimi szybki ostry rock.... /dobre.....

pozdrawiam
uczeń54

ps. kolego kibic1
...ANTY RADIO..może lepiej sie sprawdzi, do słuchania w samochodzie /tempo wyższe /niż w ESCE...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

pierwszy dzień słuchania stacji ANTY RADIO....
...powiem tak..- nie za ciekawie się to zapowiada!
co trzy, cztery utwory...przerwa na reklamy lub inne informacje...
brak / jak dla mnie / informacji o wykonawcach, tytułach i takich tam.. co daje smaczek..
Poza tym znając wykonawcę tytuł można wykonać ruchy do sklepu celem nabycia... CD ulubionego wykonawcy..
Sama muza jak na razie się broni...dają dobrze...
zobaczymy co dalej..zaczyna sie weekend

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. kolegów

doznania z odsłuchu stacji radiowej ANTY RADIO. / ciąg dalszy../
Weekend w ANTY RADIU…

Sobota.. Zdecydowanie spokojniej, mówię o częstotliwości nadawanych reklam..
Muzyka dalej na wysokim poziomie.. Dobre stare kawałki przeplatają się z nowymi..
Tyle tylko, że nadal nie podawane są dane o wykonawcach i utworach..

Następny krok.. Wszedłem na stronę www.antyradio.pl Robi się ciekawie..
Lista przebojów nieodświeżana / #57 / dziś już jest numer 64 /?/
Okazuje się, że w ramówce jest sporo interesujących pozycji…
Sobota.. Godzina 12.23 w Turbo Toku …Frank Zappa….Brawo. Pojawiły się zapowiedzi..
Muza, Muza, Muza.. Świetne kawałki. Niestety przy nich nie poczytasz ulubionej książki.
Tak jak wcześniej powiedziałem.. Dobre to radio.... do szybkiej jazdy samochodem… lub sek....

Zaniecham pełnej relacji... jeszcze kto pomyśli, że to utajniona reklama...

Fajna Stacja..coś świeżego.. dla mnie innego..
wbiłem częstotliwość na stałe w moim tunerze domowym i w telefonie..?/ z niego słucham w drodze../
Stacja warta słuchania..co do audycji mówionych ..są trochę inne w formie niż te do których się przyzwyczaiłem np. w r. PIN ale są..wystarczy wejść na stronę net.... znajdziecie pełną ramówkę...

stację warta polecenia.... dla młodych i młodych inaczej..
..gdy piszę ten tekst ...nadają... Beatlesów... / miło/
pozdrawiam
uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...