Skocz do zawartości

Małe kolumny o głębokości ok. 20cm


strzecharz

Recommended Posts

 Witam serdecznie. Poszukuję kolumn do zastąpienia dźwięku głośników z telewizora. Głowne kryterium to rozmiar obudowy przetwornika. Kolumny będą stały na półce nad telewizorem na wysokości ok. 130cm. Pokój ma 4.5 na 3.5m, półka wisi na większej ścianie centralnie. Głębokość półki ma 20 cm, więc nie chce, aby kolby zbytnio wystawały. Bass reflex chyba powinien być z przodu. Kolumny mają po prostu zagrać zauważalnie lepiej niż glosniki tv. W domu mam kolumny mission m71, ale ich głębokość jest za duża. Jeżeli znajdę głośniki o głębokości ok 20 cm i żeby zagrały podobnie jak moje mission to będę wniebowzięty. Wzmacniacz to Marantz pm 55, a budżet na kolumny to ok 500zl. Kolumny zdecydowanie uzywane. 60 proc. odsłuchu to muzyka, 40proc. filmy. Muzyka głównie disco i dance.

Zastanawiamsię nad qacustic i JBL Control. Pozdrawiam

Edytowano przez strzecharz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q acoustic model 1010, ma bass reflex z przodu, a tannoy M1 z tyłu. Myślisz, że to nie problem, jeżeli będą stały 2 cm od ściany? Może eltax symphony mini w obudowie zamkniętej? Mam bardzo małe doświadczenie że sprzętem stereo, nie słuchałem żadnego z tych zestawów. Miałem eltax liberty5 i wiem że tam brakowalo tonów niskich, może z symphony mini jest podobnie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...