Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza


iroc_z

Recommended Posts

Witam serdecznie,

To jest mój pierwszy post na tym forum, wiedza o audio raczej na niskim poziomie, więc proszę o wyrozumiałość,

Mam amplituner Marantza Nr1504 i zestaw głośników Harmana HKTS16, ale dostałem głośniki frontowe Jamo C95 i chciałem je dopiąć do zestawu zamiast frontowych Harmana. W danych technicznych Jamo znalazłem info, że minimalna moc dla nich to 60W, tak więc Marantz wydaje mi się trochę za słaby (chyba że się mylę). Zastanawiałem się o rozbudowanie zestawu o wzmacniacz stereo, Marantz ma wyjście preout, tylko nie wiem jakie warunki musi spełniać wzmacniacz ( czy może to być każdy model). Czy musi mieć jakieś specjalne wejście? Jaki model polecilibyście tak do 2000 zł.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Oczywiście możesz na razie podłączyć kolumny Jamo C95 to Twojego amplitunera, jednak musisz liczyć się z dużymi kompromisami jakościowymi. Po prostu Twój amplituner ma zbyt niską moc do prawidłowego wysterowania kolumn, dodatkowo C95 to bardzo dobre kolumny, które jednak wymagają dobrej klasy wzmacniacza do pokazania możliwości jakościowych. 

Twój amplituner posiada wyjścia pre-out, które umożliwiają Ci na podłączenie zewnętrznej końcówki mocy. Masz do wyboru dwa rozwiązania - podłączenie końcówki mocy i wykorzystanie amplitunera jako przedwzmacniacza. Drugą opcją jest zakup wzmacniacza stereofonicznego, który w przypadku odsłuchu wielokanałowego będzie służył jako końcówka mocy, sterowana przez amplituner, natomiast podczas odsłuchu stereo, wzmacniacz będzie pracował niezależnie od amplitunera, wykorzystując także znacznie lepszy przedwzmacniacz.

Opcja pierwsza czyli końcówka mocy - spójrz proszę na dwa modele końcówek mocy Atoll AM50SE oraz mocniejsza i lepsza Atoll AM80SE. Obydwa urządzenie w pełni wykorzystają potencjał Twoich kolumn. Natomiast jeśli mielibyśmy zastosować klasyczny wzmacniacz, spójrz proszę na Atoll IN50SE oraz Cyrus One. Obydwa urządzenia zaoferują wysoką jakość dźwięku, Cyrus dodatkowo jest wzmacniaczem niezwykle ekspresyjnym, dynamicznym, otwartym. To świetne połączenie z C95.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej konfiguracjami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać i dogłębnie przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką i szczegółową odpowiedź.

Jeśli dobrze rozumiem to wersja z końcówką mocy to tak jakby upgrade amplitunera, podnoszę moc na wyjście na kolumny, całe sterowanie i źródła dźwięku są zarządzane przez amplituner.

Natomiast przy wersji z klasycznym wzmacniaczem to źródła muszę podpiąć do wzmacniacza, czy dalej mogę źródła puszczać przez amplituner? Przyznam szczerze wolałbym zostać przy amplitunerze, bo w sumie całą muzykę mam na NASie.

Dziękuję za zaproszenie, jak będę w pobliżu to nie omieszkam zajrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podepnij zamiast tych malych. Zobacz jak ci to zagra. Czego ci będzie brakować.

Z czasem spokojnie kupisz jakiś dobry wzmak, ale musimy wiedzieć w jakim kierunku iść. 

Na chwilę obecną spokojnie jakoś to zagra. Na tyle abyś zaprzyjaźnil się z nowym sprzętem i nie robił nic na szybko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam podpięte,gra to całkiem dobrze, klimaty Diany Krall miło się słucha, ale przy rockowych kawałkach czegoś brakuje, wrażenie jakby brakło energii, jakiejś dynamiki.

Z tego względu zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem, Q21 zaproponował całkiem fajny sprzęt, ale zastanawiałem się jeszcze czy nie pozostać z Marantzem, niestety PM7005 nie ma wejścia main in, więc nici z połączenia, trochę to dziwne bo poprzednik miał.

Czy warto szukać wzmacniacza który ma podwójne wyjścia na głośniki? Moje Jamo są wyposażone w 2 wejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kupca na NR1504, ale raczej zostanę przy amplitunerze jako sprzęt bazowy z preoutem, w późniejszym czasie dokupiłbym wzmacniacz stereo. W poprzednim poście wspomniałeś o sprzęcie  Yamahy i trochę zacząłem przeglądać ich ofertę. Co bardziej polecasz jako bazę - Marantza SR5011 czy może Yamahę RX-V683? Muza to raczej rock i trochę jazzu, natomiast źródło to streaming z NASa lub jakieś Spotify i Tidal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...