Skocz do zawartości

XLR - złącze z aspiracjami...


Recommended Posts

  • 2 months later...

Panowie mam pytanie czy jak wyjście z CD po XLR podłącze kablem który ma od drugiej strony RCA (do wzmaka) to będzie ok? To znaczy poziom sygnału na wejściu do wzmaka nie będzie za wysoki czy coś tam ??? Nie stracę na jakości ? Tzn wiem że byłoby lepiej XLR-XLR mam jedno wejście XLR we wzmaku a dwa źródła.
W CD który kupiłem - MF M6CD jest XLR I to wprost z płyty głównej odtwarzacza wychodzi a wyjście RCA jest przez kabelek z dwoma złączkami po drodze (w płycie i do gniazd).
Uwacie że takie połączenie kablem XLR - RCA Będzie ok?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎25‎.‎01‎.‎2019 o 16:37, MarcinBest napisał:

Panowie mam pytanie czy jak wyjście z CD po XLR podłącze kablem który ma od drugiej strony RCA (do wzmaka) to będzie ok? To znaczy poziom sygnału na wejściu do wzmaka nie będzie za wysoki czy coś tam ??? Nie stracę na jakości ? Tzn wiem że byłoby lepiej XLR-XLR mam jedno wejście XLR we wzmaku a dwa źródła.
W CD który kupiłem - MF M6CD jest XLR I to wprost z płyty głównej odtwarzacza wychodzi a wyjście RCA jest przez kabelek z dwoma złączkami po drodze (w płycie i do gniazd).
Uwacie że takie połączenie kablem XLR - RCA Będzie ok?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Panowie poszukałem na forum i znalazłem takie kompendium:

http://www.rane.com/note110.html

czy dobrze rozumiem ze powinienem zrobić kabel jak w  pierwszym przykładzie poniżej ? 

Female balanced XLR (not a transformer, nor a cross-coupled output stage) -> Unbalanced RCA  połączenie 4B

tylko ja będę przerabiał kabel full XLR wiec mam 2 żyły i oplot, a 4 B jest jakby na zwykłym 2 żyłowym kablu (ew, 1 żyła i oplot). co mam zrobić z oplotem?

image.thumb.png.ee10c663a6fc462ac2d15a7c5bcac7e1.png

image.thumb.png.64a142a75913158874c8b2862f2312fc.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...