Skocz do zawartości

Poszukuje zestawu do nagłośnienia salonu 50m2


Marcin Badaj

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jak w tytule szukam zestawu kina domowego który dobrze zagra podczas oglądania filmów oraz słuchania muzyki z głębokim basem. Pomieszczenie w którym zestaw ma to zagrać to salon 6m/8m plus otwarta przestrzeń na kuchnie i jadalnie (dodatkowe 25m2) Zestaw jaki szukam to 5.1 z mocnym subem Instalacja pod głośniki jest już zrobiona a mianowicie: 2 kolumny duże przód, central oraz sub z przodu oraz za plecami pod sufitem na małe kolumienki które wspomogą dźwięk przestrzenny podczas oglądania filmów. Niestety budżet jest ograniczony kwota 6.000 zł. Czy w tych pieniądzach złoże zestaw który zaspokoi moje oczekiwania podczas oglądania filmów oraz słuchania muzyki głównie elektronicznej ?? Proszę o ewentualne wskazówki, porady itd. Z góry dziękuje za wszelkie informacje 

Edytowano przez Marcin Badaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Masz bardzo duże pomieszczenie, które wymaga dużej mocy. Oczywiście złożymy zestaw, który dobrze nagłośni Twój salon, jednak musisz liczyć się z pewnymi kompromisami jakościowymi.

Zacznę od elektroniki - myślę że najlepiej w Twoim systemie sprawdzi się amplituner Onkyo TX-NR656, ewentualnie najnowszy model TX-NR676. To nowoczesne urządzenia, praktycznie w pełni wyposażone w funkcjonalność sieciową i systemy dźwięku przestrzennego. Co ważne, oferują potężną moc, która będzie wystarczająca do prawidłowego nagłośnienia Twojego salonu.

Kwestia kolumn - spójrz proszę na zestaw Wilson Raptor 7 + Mini + Vocal. To mocne kolumny o bardzo uniwersalnej charakterystyce brzmienia. To zestaw zbudowany na bazie świetnych Dali Zensor, tylko znacznie tańsze. Biorąc pod uwagę nasz budżet, wydaje mi się, że jest to zdecydowanie najlepsza propozycja. Natomiast jako subwoofer zastosowałbym Klipsch R-12SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Trochę duże pomieszczenie jak na taki budżet. Niestety kino suba mieć musi a on jeśli ma być solidny też kosztować będzie. Jeśli system ma być nowy to szarpnij się na Yamaha 483 lub Onkyo 676 do tego kolumny heco music style 900. I tu będziesz miał na prawdę udane granie w stereo. Później na tyły model 200f,center i sub magnat 6725. Całość przekroczy 6k ale warto. W przeciwnym razie któryś z elementów twojego kina będzie wyraźnie gorszy. 

Jako alternatywę dla kolumn można wybrać magnat quantum 677/673/67 

To także bardzo udany set i dobrze wykonany. 

Pozostaje do twojej dyspozycji w razie pytań, odsluchow i wycen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audiowit napisał:

Myślisz o zestawie nowym czy używanym?

Myślałem raczej o sprzęcie nowym jednak wiem ze można kupić sprzęt używany w idealnym stanie o dużo większych możliwościach. Prosił bym o porady i ewentualna ofertę 

9 godzin temu, audiowit napisał:

Dodam jeszcze ze więcej raczej nie chciałbym wydawać. Byłem w Lublinie w Saturnie i tam słyszałem kilka kolumn między innymi JBL, Wilson, TAGA 606, oraz klipsch. I powiem szczerze ze klipsch wygrywa ze wszystkimi. Dlatego tez chciałbym coś tego pokroju. Cena troszkę zaporowa jak na mój budżet dlatego myśle o stereo z subem a z czasem bym dokupił resztę. Co o tym myślicie ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry pomysł, zawsze możesz sobie spokojnie dokupić pozostałe głośniki, a na początek będziesz miał porządny system.

Ktory model kolumn słuchałeś? Przy Twoim pomieszczeniu wchodzi w rachubę Klipsch R-28F lub z serii Reference Premiere model RP-260F lub większe i potężniej grające RP-280F. Będzie to dobre połączenie z amplitunerem Onkyo.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na forumową cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem R-28F i RP-280f. W porównaniu do reszty która stała na wystawie wypadły najlepiej. Dźwięk z nich nie mógł być nawet porównywany do pozostałych ponieważ było słychać każdy ton i właśnie o to mi chodzi a do tego dodać naprawdę potężnego suba co potrafiłby” zatrząść podłoga”. Ewentualnie co jest porównywalne do takiego setupu i za jaka kwotę ??

11 godzin temu, audiowit napisał:

Myślisz o zestawie nowym czy używanym?

Możliwy jest zakup zestawu używanego jeżeli jego stan byłby adekwatny do ceny jakościowo oraz wizualnie. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Klipsch RP 280 ma swój charakterystyczny bas. 

Mocny uzyskasz także z heco ms1000 lub nowych aurora 1000.

Polecam ci sprawdzić sprzęt w domu. Wypożyczamy. Sprawdzisz czy tam też zagra tak jak chciałeś. 

No to było by super tylko ze ja jestem z woj lubelskiego a wasza firma gdzie się znajduje ?? 

Jaki byłby koszt wysyłki takiego zestawu?? Musiałbym podjąć decyzje który amplituner wybrać i został by u mnie a tylko z głośnikami posłuchać co i jak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie. Dzisiaj byłem na odsłuchu KLIPSCH 260F z ONKYO 656 oraz sub JAMO J10 i doszedłem do wniosku ze to jest właśnie to czego szukam. Dźwięk tego połączenia dosłownie rozpieszcza moje uszy i taki zestaw będę chciał nabyć. Do tego oczywiście będę potrzebował zestaw na tył oraz center. Myśle ze sub JAMO lepiej byłoby zamienić już na komplet czyli klipsch oraz 260F na 28F. Co o tym myślicie oraz gdzie szukać zestawu. Szukać tylko nowego czy może czekać na okazje sprzętu używanego? W jakich pieniądzach mogę otrzymać taki zestaw? Kolumny pod tym samym amplitunerami porównywaliśmy z DALI 7 ( za mało góry) Q acustic ( to nie to) oraz jeszcze jakieś ale nie pamietam i klipsch zagrał najlepiej. Czy jeszcze jakaś inna marka kolumn zagra tak jak klipsch ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko teraz masz wiele zmiennych.

Jamo sub to nie klipsch sub. Akurat w tym przypadku poprawa jest. Ale rp260 a r26 czy nawet r28 to jednak nie to samo.

Skoro sluchales reference premier i to brzmienie ci odpowiadało to musisz iść w to. 

Do tego super tyły rp240s oraz center 440c i jest szal.

Tańsza alternatywa to magnat quantum seria 7.

Model 727 itp.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No JAMO napewno by odpadło żeby cały zestaw był taki sam. Różnica między 260 a 28 podobno jest znikoma, wręcz niesłyszalna praktycznie wiec nie powinno być aż takiej różnicy. Wolałbym 28 ze względu na ich gabaryty co miałem nadzieje ze przełoży się na lepszy dźwięk, głębszy bas. Żadne inne kolumny nie miały takiej góry jak klipsch za co ma u mnie mega plusa bo bas nadrobi się subem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcin Badaj napisał:

Różnica między 260 a 28 podobno jest znikoma, wręcz niesłyszalna praktycznie wiec nie powinno być aż takiej różnicy.

Gdzie to znalazłeś? Pokaż gościa który ci tak powiedział! Jakiś sprzedawca? 

Wczoraj info że 656 to ampli stereo dzisiaj że RP i R to to samo.

No ludzie widać wciskają co wlezie.

Nie kolego to nie ten sam dźwięk. One tylko wyglądają podobnie. Membrany są zrobione z innych tworzyw. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ze membrany są wykonane z „metalu” w seri RP a „plastiku” w serii R powiedziano mi od razu i zreszta sam to zauważyłem przyglądając się jednej i drugiej kolumnie. Żałuje tylko że nie zrobiliśmy porównania między RP260 a R28. Wtedy by wyszła naprawdę ta różnica w dźwięku. Ale niestety r28 w danej chwili nie było na stanie. A co myślicie jeszcze o kolumnach YAMAHA NS-777??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2017 o 19:21, Marcin Badaj napisał:

Myślałem raczej o sprzęcie nowym jednak wiem ze można kupić sprzęt używany w idealnym stanie o dużo większych możliwościach. Prosił bym o porady i ewentualna ofertę 

 Im "wyższa klasa" sprzętu tym jest bardziej zadbany(względem sprzętu popularnego), to w sumie  logiczne, bo jakiś młodziak tłucze tani sprzęt po imprezach, a jak meloman kupi coś klasowego to zestaw stoi w suchym salonie , a on chodzi w okół niego ze ścierką do kurzu;):10_wink:  .  Dalej mając 30-40 tys na auto kupisz dobrej klasy używane, ale zadbane auto klasy kompakt, lub średniej, a kupując nowe celujesz w podstawowe modele miejskie typu typu Fiat panda , lub co najwyżej w Dacię;).:10_wink: Podobnie jest z kolumnami, sprzętem.

Salony proponują Ci zestawy, ale według mnie musisz kupić , albo 2-3letni (więc współczesny)  amplituner kinowy, ale mocny i dobrej klasy i kasy zostanie koło 4500zł na nowy zestaw 5.1 typu set Magnat quantum 677/673, center i duży sub ( niby średnio w 50 m ale przynajmniej, już nie najtańszy) . Albo opcja dwa niższej klasy nowy amplituner KD i używany setup kolumn ale wyższej klasy, większych, parę dni temu przeglądając aukcje widziałem parę zestawów po 4-5 tys które jako nowe kosztowały pod 9 tys.  Co do Klipscha wiem, że ma fanów, ma też wrogów, wiem też, że w dobrze zgranym zestawie kinowym Klipsch sprawdza się dobrze, a w muzyce cóż.... kolega w podobnym salonie ma na bazie KD jakiś zestaw 5.1 teraz 5.2 na bazie Klipsch 82, tyle że zamiast tylnych zazwyczaj monitorów ma też podłogówki, ale mniejsze.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dźwięk z Klipsch naprawdę przypadł do gustu. Wypisałem inne których słuchałem i klipsch z nimi wygrał. Jak już również wspomniałem we wcześniejszych postać sprzęt może być również używany jednak niestety nie mam pojęcia co zagra tak jak bym chciał i będzie odpowiednie do mojego pomieszczenia 50m2. Muzyka jakiej słucham to głównie elektronika wiec głośniki musza wytrzymywać tempo przy czym nie tracić barwy dźwięku podczas słuchania głośniej oraz zapewnić odpowiedni bas ale za to już raczej odpowiedzialny będzie sub bez którego nie wyobrażam sobie zestawu. Jeżeli mogę prosić was o podesłania linków do ogłoszeń bądź sprzętu którym powinienem się zainteresować byłbym bardzo wdzięczny. Dziękuje z góry za wszelkie i formacje oraz wskazówki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 21:09, Marcin Badaj napisał:

Jeżeli melodika gra podobnie do klipsch to będzie brana pod uwagę natomiast jeżeli nie to te kolumny chyba nie maja alternatywy w swoim przedziale cenowym 

To dwa bieguny. A w klipscha masz też bi polarne tyły . Nawet tanie r14s.

Jeśli klipsch ci odpowiadał to tylko magnat quantum 7 może być jakaś alternatywą. Tylko.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...