Skocz do zawartości

Pomoc - stereo


stach1500

Recommended Posts

Siema.

Chciałem do domu złożyć sobie zestaw audio HI-FI. Dane:

-lubię muzykę młodzieżową taką jak rock, dubstep, i ogólnie szybsze utwory

-lubię dobrze brzmiący i mocny bass oraz dobrze słyszalna resztę typu słowa

-pokój to około 30m2

-chodzi mi o 2 głośniki + wzmacniacz stereo

-wzmacniacz ma mieć 2 kanały + wyjście na aktywny sub

-budżet to około 4000zł (tam około +-500 to nie problem) na wzmacniacz z głośnikami i w późniejszym terminie chce do zestawu aktywny bass dokupić więc też o niego poproszę ale nie wliczonego w te 4k zł

 

Jeśli jest więcej pytań to odpowiem.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci wzmacniacz Yamaha A-S501 lub model wyższy i mocniejszy A-S701 oraz zestaw polskich kolumn Pylon Audio Sapphire 25, ewentualnie najnowsze brytyjskie podłogówki Wharfedale Diamond 11.4. Obydwie konfiguracje zapewnią Ci mocny, dynamiczny, szybki i energetyczny dźwięk z mocnym i dociążonym basem oraz szczegółową górą pasma. To konfiguracje, które bez problemu nagłośnią Twój salon i zapewnią odpowiednie brzmienie do Twoich preferencji brzmieniowych.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie pomieszczenia? 

Z jakiej odległości siedzisz? 

Ja też bym był za podłogowymi.

Z podstawkowych to zensor 3, magnat quantum 753 lub najbardziej basowe elac b6.

I faktycznie Yamaha as701 do tego. Tylko pamiętaj je musisz na czymś postawić? Rozumiem że w takim razie też nie na stendach. 

Więc na czym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wolę nie pokazywać,

siedzę przynajmniej w tej chwili w odległości koło 3-4m od tych głośników,

głośniki stoją u mnie na biurku tylko że ono ma długość dokładnie całego pokoju (jest na zamówienie) więc głośniki mogą stać na stendach postawionych na biurku/na samym biurku/albo oba kompletnie na prawo ode mnie ponieważ tam jest miejsce.

 

A dodatkowo tak jak mówiłem mam koło 4000k zł no tam może się znajdzie z 4500 więc podłogowe + Yamaha as701 się chyba nie mieszczą chyba że warto trochę dozbierać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mój pokój szybki obrys oraz zdjęcie biurka gdzie aktualnie leży za przeproszeniem huj...a wieża od Samsunga + Tv i pare innych rzeczy (i sorry za ort w łóżko na szybko robiłem)

Oczywiście chce inaczej rozłożyć wierzę z kolumnami ponieważ te mi robią jedynie za stojaki

IMAG0084.jpg

IMAG0085.jpg

Edytowano przez stach1500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bedzie główne miejsce odsłuchów bo jeżeli to biurko a tylko czasami "łużko" :) to tak jak pisze @S4Home monitory aktywne.

Kolejne pytanie co jest źródłem wnioskuję, że komputer tak ? jęsli tak to jaka katra muzyczna? coś przyzwoitego ? jak nie to potrzebny jeszcze DAC.

Poczytaj o Dynaudio BM5 A  można już je dostać za ok 3200 za parę do tego reszta na DAC.

Tylko musisz być świadomy tego, że monitory aktywne narzucą Ci pewne ograniczenia są idealne do stytuacj jaką opisałem wyżej, ale dla przykłądu jeśli się przeprowadzisz do innego pomieszczenia gdzie zapragniesz mieć klasyczny zestaw stereo i będzie dla niego miejse to wtedy mały problem. Pogadaj z branżą jak @S4Home @Q21 może mają te BM5a na testy

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli pomieszczenie ma 30m2 i kolumny będą stały na podłodze w większych odległościach, pozostaję przy opcji zaprezentowanych przeze mnie kilka wpisów wyżej. Natomiast jeśli kolumny będą stały na biurku i pracowały jako monitory bliskiego pola, zdecydowanie polecam Kef Q350 (https://www.q21.pl/kef-q350.html). To bardzo dobre monitory, w dodatku wyposażone w głośnik współosiowego dzięki któremu uzyskujemy punktowe źródło dżwieku. Jako wzmacniacz w takiej konfiguracji możemy zastosować np. Nad C338 (https://www.q21.pl/nad-c338.html), może Marantz PM6006 (https://www.q21.pl/marantz-pm6006.html).

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak ...albo rybka , albo jezioro. I albo słuchasz sobie plumkania i gier na jakiś monitorkach bliskiego pola będąc  przy biurku, albo słuchasz muzyki normalnie, czyli monitory, ale normalnie ulokowane i siedzisz dalej. Wstawiając monitory klasyczne np. Dali zensor 3, Magnat quantum 673 nie masz miejsca na biurku bo są głębokie, a stojąc dodatkowo tak blisko siebie nie masz dobrego, nawet średniego ( tragiczne) stereo.

Jak wydanie kasy ma mieć jakiś sens i przełożyć się choć trochę na jakość i wrażenia muzyczne to klasyczne monitory  przymocowane do jakiś uchwytów ściennych i szerzej rozstawione ( skoro łóżko jest 3 metry od nich) . Kolumny są nie tylko wtedy szerzej( lepszy efekt stereo), ale nie drży biurko, uchwytami można wyregulować też kąt odsłuchu kolumn ( np skierować mniej, bardziej do środka dla najlepszego brzmienia).

Wydawanie kasy na takie ustawienie jak teraz nie ma sensu, nawet jakbyś postawił tam kolumny za 2 razy tyle co masz kasy.

PS. Łóżko piszemy przez ó, a  " h ..a wieża samsunga", przez ch...( choć jej to nie pomoże, ale lepiej wygląda ;))

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75Jest wyżej przy zdjęciach napisane że nie będą tak rozstawione a teraźniejsze służą mi tylko i wyłącznie jako podstawka pod wszystko (samo biurko ma ponad 2m więc będzie gdzie je postawić) :)

 

A co do wybrania się do sklepu @S4Home Mogę spróbować coś załatwić i postaram się do Was wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stach1500 napisał:

@jacek75Jest wyżej przy zdjęciach napisane że nie będą tak rozstawione, samo biurko ma ponad 2m więc będzie gdzie je postawić) :)

2 metry to niewiele jeśli chodzi o rozstaw, a jego głębokość jest zbyt mała nawet na monitory i...nadal to biurko. Nie podzielam twego optymizmu, ale to Twoje zabawki kasa i decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też z czym grały i gdzie, że było przyjemnie.  Z czym porównywałeś je ? Przyjemnie dla Ciebie, wszak każdy ma inne oczekiwania i gust. Owszem kolumny w dużej mierze kreują styl zestawu audio, ale jak kupisz wzmacniacz który jest skrajnie inny brzmieniowo od tego co słuchałeś może tak pięknie już nie być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...