Skocz do zawartości

Pomoc - stereo


stach1500

Recommended Posts

Wzmacniacz Yamaha a-s501 - do niego były podłączone i efekt był bardzo dobry i porównywałem je w B&W 686 S2 i tymi głośnikami od JBL'a (wszystko na tym samym wzmacniaczu)

 

I bardziej mi w sumie chodzi o opinie o samych głośnikach (q300)

Edytowano przez stach1500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście brałbym coś z miękkimi kopułkami/membranami te alumionowe/metalowe moga męczyć słuch, czasem nawet do bólu, ale to moje prywatne zdanie i nie każdy musi sie zgodzić ;)

http://noaudiophile.com/KEF_Q300/

koleś pisze że niektore dźwięki są ostre i przytacza swoje 4 letnie dziecko które zapytało czy te kształty na kopułce to ostrza żyletek ;), jednocześnie pisze że w tej cenie jet bardzo duży wybór kolumn z dobrą jakością ...


btw coś mi się obiło i nie wiem czy te kopułki nie są tak robione że jak dzieci, zwierzęta sa w okolicy żeby miały trudniej jej popsuć :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby Tobie się podobało, a że ktoś zanegował, a Ty już szukasz dalej, okay no niby dobrze, że szukasz bo można zawsze lepiej, ale kieruj się głownie słuchem. To że głośnik wysoko tonowy jest  " metalowy" nie determinuje w 100% jego brzmienia, bo może być łagodny, a jedwabny ostry. Owszem  poniekąd zgadzam się z slawas2001,  że Kef i Yamaha as może dawać nieco męczący dźwięk, ale są regulatory tonów no i ....każdy ma inny gust.

Ja zasugerowałbym bym posłuchanie do Yamahy as Dali zensor 3 to spory monitor na 17tce, (br z tyłu się nie przejmuj), według mnie będzie mieć lepszy dół o Kefa i nieco mniej ostrości w górze ( co nie znaczy mniej precyzji).  Jak przedni br stanowi wciąż ważny element to może warto posłuchać  Focal chorus ?

Jednak łatwiej byłoby kupić w 30 m podłogowe kolumny.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. myślałem że miękkie np jedwane kopułki są z natury bardziej lagodne, co do metalowych słyszałem już skargi /tudziez odczulem na własnch uszach przy bowersach czy klipshach, możliwe że da się dobrać do takich glośników sprzęt czy ustawienie żeby nie gryzły w uszy ale pewnie to nie jest takie proste. A może wymienione kolumny dobrze się słucha jak są tylnymi w kinie domowym np 686 s2 a nie stricte do muzyki?

Chorusy jak byłem na odsłuchu wydawały sie ciekawe... co do wylotu br to czytalem sporo opinii że nawet z przednim kolumny powinno się odsuwać od ściany, tzn to jest tak że odsunięciem/dosunięciem reguluję się niskie tony tj czym bliżej ściany tym więcej..

Najlepiej weź do domu na 2 dni te które Ci wpadną w ucho z możliwoscia zwrotu jak Ci nie będą pasowały, niektóre sklepy idą na taki układ jak poprosisz, niektóre tak mają w standardzie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny grają źle dosuniete do ściany. To że te z bas refkexem mogą tak stać to mit wciskany przez producentów aby zachęcić do takiego produktu. 

Są kolumny w których bas reflex pracuje bardzo wydajnie oraz takie przy których ruch powietrza jest symboliczny.

Najważniejsze to się zafocusowac na konkretne rozwiązanie gdzieś wyczytane i brnąć w to ile wlezie. 

Bez sprawdzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...