Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Tannoy Mercury 7.4?


jankow

Recommended Posts

Dzień dobry.

Na pewno kolumny Tannoy Mercury 7.4 bardzo dobrze współpracują z elektroniką Marantz. Model Marantz PM6006 to dobre urządzenie, jednak aby w pełni wykorzystać potencjał kolumn, warto zastosować coś lepszego. Z mojej strony jak najbardziej polecam wzmacniacz Marantz PM8005. Praktycznie pod każdym względem będzie zdecydowanie lepiej niż z PM6006. Takie połączenie zagwarantuje szybki, analityczny, ale przy tym plastyczny i dobrze wypełniony dźwięk. Podobną charakterystykę otrzymasz jeszcze w połączeniu z francuską integrą Atoll IN100SE. Jeśli stawiasz na ciepły, miękki, gęsty przekaz, proponuję posłuchać także hybrydę lampową Vincent SV-500 oraz Dayens Menuetto. Natomiast jeśli bardziej swobodne, dynamiczne, mocne, energetyczne granie, świetnie sprawdzi się Cyrus One. Na koniec jako ciekawostka, która może okazać się strzałem w dziesiątkę - wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej modelami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje i przedstawione propozycje - jeśli ktoś ma inne, chętnie poznam. Jak napisałem w pierwszym poście, jestem zainterersowany wyłącznie tranzystorowymi.

Słucham różnej muzyki (np. Lady Pank, Kombi, Pet Shop Boys, Sandra, U2, Metallica, Iron Maiden, Scorpions, J. M. Jarre, Vangelis, Marek Grechuta, rzadziej Bach, Beethoven, Vivaldi).

Pytanie (chyba) podstawowe -jakiego źródła użyć? Obecnie mam blu-ray Marantza UD7007 ale z tego co czytałem, to dźwięk z niego jest co najwyżej klasy CD6006. Z PM6006 jeszcze pewnie zagra ale z PM8005 chyba już nie ta bajka? (Choć widziałem u kogoś w stopce pm8005+ud7007).

Jak gra wymieniony audiolab 8300a w porównaniu z obydwoma marantzami?

Co sądzicie o dołożeniu na8005 lub na6005? Jaka jest różnica w dźwięku na korzyść na8005 aby dopłacić do niego? Może droższy jest prostszy w obsłudze? :)

Czy jest możliwość wypożyczenia tych klocków i na jakich zasadach?

Pozdrawiam

Edytowano przez jankow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jankow napisał:

Co sądzicie o dołożeniu na8005 lub na6005? Jaka jest różnica w dźwięku na korzyść na8005 aby dopłacić do niego? Może droższy jest prostszy w obsłudze? :)

NA8005 jest rzeczywiście prostszy w obsłudze niż NA6005, bo nie ma Wi-Fi i BT;). Nad dołożeniem do NA8005 sam się zastanawiam. Tym bardziej, że niedługo ma się ukazać jego następca ND8008 mojący dodatkowo odtwarzacz CD, więc można kupić nowy, bardziej funkcjonalny model lub liczyć na wyprzedaż starszego. Nie wiem jednak czy się zdecyduję. Jestem z NA6005 dość zadowolony i nie wiem, czy opłaca się dołożyć te parę tysięcy.

PS Na Twoim miejscu dołożyłbym te parę tysięcy do kolumn, a nie odtwarzacza strumieniowego.  Efekt będzie znacznie lepszy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

NA8005 jest rzeczywiście prostszy w obsłudze niż NA6005, bo nie ma Wi-Fi i BT;). Nad dołożeniem do NA8005 sam się zastanawiam. Tym bardziej, że niedługo ma się ukazać jego następca ND8008 mojący dodatkowo odtwarzacz CD, więc można kupić nowy, bardziej funkcjonalny model lub liczyć na wyprzedaż starszego. Nie wiem jednak czy się zdecyduję. Jestem z NA6005 dość zadowolony i nie wiem, czy opłaca się dołożyć te parę tysięcy.

PS Na Twoim miejscu dołożyłbym te parę tysięcy do kolumn, a nie odtwarzacza strumieniowego.  Efekt będzie znacznie lepszy.

Nowy NA8005 mogę kupić 1000 PLN drożej niż nowy NA6005. Czy w tym przypadku warto dołożyć (przełoży się to na jakość dźwięku)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA bym nie wybierał. Gdyż lepszy stremery to malinka. Więc zakup dla posiadania czystego kompletu.

Cd6006 jest nie zły. Po prostu bardzo prawidłowy odtwarzacz. Nie pamiętam tego modelu UD ale jeśli faktycznie tak gra to i spokojnie do 8005 podejdzie.

Marantz się idealnie zgrywa z tannoyach tworząc doskonały komplet. Dźwięk spójny treściwy bez wyostrzeń. 

Z kolei z audiolabem jest żwawiej, mocniej, bardziej wciągająco ale i jaśniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft
Mogłem :( kupić:

http://allegro.pl/marantz-na8005-wyprzedaz-ex-demo-czarny-i6989963866.html

@S4Home
Malinka to o ile się nie mylę raspberry pi? Na pewno będzie bardziej uniwersalna (łatwo można dodać nowe rzeczy, jak dobra dusza napisze kawałek softu) i wyjdzie taniej ale chcąc uzyskać funkcjonalność zbliżoną do marantza trzeba dokupić wyświetlacz, klawiaturę, w coś cały ten kram zapakować co podnosi cenę wyjściową. Pewnych rzeczy i tak nie będę miał, np. zdalne sterowanie, sleep timer, wyszukiwanie pilotem stacji, chyba że sam dorobię i napiszę soft lub ktoś napisze ale to już straszna partyzantka na którą nie mam ochoty.

NA6005 pewnie będzie kosztował 2x tyle ale dostaję gotowy wyrób który posiada większość lub wszystkie potrzebne mi cechy, który mogę przetestować przed zakupem. Dodatkowo jest zgrabny i ma niewielkie gabaryty.

Co do ud7007, to znalazłem post którego autor twierdził, że ud zagra niemal tak samo jak cd6006. Zgadnij kto to był? :)
https://forum.audio.com.pl/topic/46226-marantz-ud7007-vs-cd6006

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego to wszystko już jest :)

Instalujesz volumio i masz obsługę że smartfona. No już prościej i lepiej się nie da. Obsługa o poziom wyżej niż apka marantza, nie wiesza się i działa natychmiastowo. 

Całość kosztuje 500 zł a gra na poziomie transportu za dobre tysiące. 

Sprzedaż na 8005 kończy się z końcem roku. Taka "okazja" będzie pojawić się coraz częściej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 08:02, S4Home napisał:

Marantz się idealnie zgrywa z tannoyach tworząc doskonały komplet. Dźwięk spójny treściwy bez wyostrzeń.

Dla mnie połączenie marantz i mercury 7.2 jest zupełnie nietrafione. Do kina ok ale w stereo dźwięk jakby je ktoś nakrył kocem.

Jaka jest różnica w brzmieniu pomiędzy na8005 i na 6005?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.10.2017 o 10:33, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Na pewno kolumny Tannoy Mercury 7.4 bardzo dobrze współpracują z elektroniką Marantz. Model Marantz PM6006 to dobre urządzenie, jednak aby w pełni wykorzystać potencjał kolumn, warto zastosować coś lepszego. Z mojej strony jak najbardziej polecam wzmacniacz Marantz PM8005. Praktycznie pod każdym względem będzie zdecydowanie lepiej niż z PM6006. Takie połączenie zagwarantuje szybki, analityczny, ale przy tym plastyczny i dobrze wypełniony dźwięk. Podobną charakterystykę otrzymasz jeszcze w połączeniu z francuską integrą Atoll IN100SE.

PM8005+UD7007. Odsłuch Misplaced Childchood Marillion, to męka. Za dużo wyższych tonów, co na dłuższą metę jest męczące.

Atoll IN50SE. Pierwszy wzmacniacz, który "poradził" sobie z publiką we wstępie do Live After Death Iron Maiden, tzn. publiczność była w tle a muzyka na pierwszym planie. The Concerts in China Jarre’a - miałem wrażenie, że mecz ping-ponga jest rozgrywany na stole ustawionym pomiędzy mną a kolumnami. Dziwne uczucie. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i dlatego zrezygnowałem z Atoll'a. Może za szybko.

Atoll IN100SE. Czy sposób prezentacji jest podobny do IN50SE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll IN100SE w podobny sposób prezentuje dźwięk, jak IN50SE, jedynie dźwięk jest trochę bardziej mięsisty, plastyczny, dokładny. To także świetna dynamika i swoboda. Natomiast praktycznie pod każdym względem IN100SE jest wyraźnie lepsze od IN50SE.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, u nas możesz oczywiście odsłuchać wszystkie modele Atoll, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Jest wyraźnie lepszy. Ale jeśli 50tka ci nie podeszła to 100 tka też nie. Nie kieruj się opiniami że to świetny wzmak bo jest dobry ale też nie dla wszystkich i do wszystkiego.

Roksan?

Jeśli in100 nie ma sceny tak wypchniętej do przodu, to jest wart posłuchania. W przeciwnym razie nie. Jak możesz opisać scenę 100-ki?

Chyba łapiesz czego szukam, choć ja nie potrafię tego nazwać. Jeśli Roksan może spełnić moje kryteria, chętnie bym posłuchał ale nie mam od kogo pożyczyć. Jaka może być cena bo na aledrogo jest teraz od 2350 a zestaw z cd 4200?

EDIT:

Exposure 2010 - za głośno (choć zawsze można przyciszyć) i za ostro.

Edytowano przez jankow
uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...