Skocz do zawartości

Zestaw do 10 tys. zł


Filip Macikowski

Recommended Posts

Witam.

Standardowa formułka:
* pomocy
* nie znam się
* potrzebuję zestawu 5.1 lub X.Y.Z - jeśli polecacie inne
* zestaw ma służyć do oglądania filmów 4k oraz słuchania muzyki
* budżet nie gra roli. Nie chcę wydawać 100 tys. zł jeśli nie zauważę różnicy w dźwięku przy zestawie za 3 tys. zł. Szukam sprzętu optymalnego
* aktualnie posiadam zestaw 2.1 Philips AS680C podłączony do komputera, po wybudowaniu mieszkania z sąsiadem po boku i na dole - pragnę zakupić duży telewizor i satysfakcjonujące kino domowe
* czy znam się na dźwięku? czy wiem co lubię? Niestety... wiem tylko tyle, że lubię jakość kinową, dźwięk przestrzenny i jakość dźwięku płynącej ze słuchawek "Xiaomi Mi Capsule". Zakładam więc, że jestem typowym Sebkiem Kowalskim ds. jakości dźwiekowej
* przeglądałem rankingi "top X" i niestety każdy pokazuje co innego, a jak nie wiem co dla takiego Sebka jak ja będzie "dobre" i gdzie mogłaby ewentualnie leżeć granica słyszalnej poprawy jakości dźwięku przy dopłacie X zł. Jeżeli jakość ma być "troszeczkę lepsza", za co zapłacić miałbym 2x tyle co za "dobrą" jakość, to pozostanę przy "dobrej" i ew. w przyszłości zastanowię się nad wyższymi półkami cenowymi. 
Jeżeli jednak jakość jest znacznie lepsza i nawet ja to odczuję - wydam nawet 2,5x tyle, cholera 5x tyle!! 
* preferowałbym głośniki zawieszone na ścianach, jeżeli jednak ich jakość znacznie odbiega od głośników stojących na podłodze - proszę mnie doedukować (znalazłem podzielne opinie i 0 uzasadnienia oraz przykładów). 
* salon z tv ma 25m2 nie licząc przybudowanej kuchni - schemat z wymiarami w załączniku

Domniemywam, że jest to kwestia indywidualna i że najlepiej by było, jakbym przetestował kilka kin domowych, jednakże nie jest to aktualnie możliwe.

Proszę o porady.


Dziękuję!

lalalalalal.png

Edytowano przez Filip Macikowski
dodatkowy 2 podpunkty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno od razu sugeruję odsłuchy, które pozwolą na wybór systemu najlepiej dopasowanego do Twoich preferencji. Z mojej strony natomiast mogę zasugerować kilka konkretnych sugestii i rozwiązań, które mam nadzieję pomogą w pierwszych wyborach.

Zacznę od kolumn, jeśli wspomniałeś o odsłuchu muzyki, zdecydowanie polecam na przód klasyczne kolumny podłogowe. Po prostu przy odsłuchu muzyki stereofonicznej tylko one odpowiadają za nagłośnienie salonu. Także klasyczne kolumny przednie pozytywnie wpłynął na jakość dźwięku w kinie domowym. 

Druga sprawa to kino domowe - moim zdaniem warto pomyśleć o systemie Dolby Atmos czyli dodatkowe kanały symulujące dźwięk z góry. Zestaw taki oczywiście można zbudować na bazie tylko kolumn  stojących na podłodze, jedynie kolumny przednie mają dodatkowe przetworniki skierowane do góry.

Wracając do konkretów - jeśli podejdziemy bardziej budżetowo, to warto rozważyć amplituner Onkyo TX-NR676, Yamaha RX-V683, czy Denon AVR-X2400H. Każdy z powyższych jest dobrze wyposażony, oferuje wystarczającą moc do prawidłowego wysterowania większości kolumn i dobrą jakość dźwięku. Jeśli natomiast chcemy pójść wyżej z jakością dźwięku, na pewno warto rozważyć modele bardziej zaawansowane, które poza jeszcze lepszym wyposażeniem, przede wszystkim oferują wyższą jakość dźwięku. 

Kolumny - jeśli chcemy zbudować system Dolby Atmos, wybór będzie ograniczony. Moim zdaniem bardzo dobrą opcją okazałby się system Klipsch na bazie serii Reference Premiere. Spójrz proszę na bezkompromisowy system Dolby Atmos Klipsch.

Natomiast jeśli zrezygnujemy z Dolby Atmos, wybór dobrych zestawów kolumnowych jest ogromny. Ciekawą opcją jest Dali Zensor 7 Set 5.1, Monitor Audio Bronze 6 Set 5.1.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. To temat złożony, proszę o przesłanie na priv nr telefonu, oddzwonimy i porozmawiamy o możliwościach. Oczywiście zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej produktami, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jeśli preferujesz system oparty na kolumnach małych to ok. Da się to zrobić, musisz jednak zaakceptować brak odsłuchu stereo. Kinowo wypadnie super. 

Jeśli jednak taki system ma być bardziej uniwersalny to system oparty o większe podłogowki jest wskazany. 

Co do samego wyboru systemu polecam amplituner marantz sr5012 który ma możliwość podłączenia w przyszlosci zewnętrznej końcówki mocy. 

Kolumny tannoy mercury 7.4 set. Oraz sub velodyne eq max10. 

 

Alternatywa mógł by być zestaw oparty o monitory czyli klipsch RP 160m później rewelacyjny center 440c bi polarne tyły 240s i sub r12sw. 

 

Ja również zachęcam cię do odsluchow jednak u ciebie. Pomieszczenie masz takie że nie bardzo widzę sens odsłuchu w sklepach. 

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ignorancję - nie rozróżniam głośników od monitorów dźwiękowych.

Proszę o wyjaśnienie.

 

 

 

 

Pokazali mi panowie cudowne amplitunery i przepiękne głośniki.
Jednakże nie mam pojęcia czym one się różnią, oprócz wyglądu i ceny.

Czy jakość dźwięku jest jednostką wymierną, policzalną?
Jaki jest ich stosunek jakości do ceny?


Dolby Atmos zainteresowałby mnie, w wersji 2 głośników na suficie, nad kanapą, na jej brzegach.
Jednakże wczytując się w temat dostrzegłem, że moje ustawienie kanapy , telewizora oraz głośników nie wiąże się z żadnym znanym systemem:
* przód
* 2 boki 
* 2 tyły
* sub


Wielkość pomieszczenia zmniejsza się poprzez niewykorzystanie całego salonu jako kino domowe do ok. 14m2 i to w bardzo nieprzyjemny prostokąt.

Pozostaje mi więc dobór dobrego 2.1 / 2.0 a może jednak Surround mógłby odnieść jakikolwiek sukces?
Lepiej mieć dobry system 2.1 niż przeciętny surround?



Wklepałem sobie 2 polecane przez internautów modele w sklep morele (aby nie faworyzować Państwa sklepów wybrałem neutralny grunt) i niestety nie widzę różnicy w porównywarce.
https://www.morele.net/porownaj/ids=554311,748560&cat=448

Oczywiście nie pokazuje mi ona zapewne istotnych różnic, jednakże jako osoba całkowicie zielona w tym temacie - właśnie dlatego proszę o pomoc i wskazanie mi , czego mam szukać, na co mam patrzeć, na co zwracaćuwagę

Edytowano przez Filip Macikowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszemy o odsłuchu. 

Im więcej będziesz czytać tym mniej będziesz wiedzieć. Możesz czytać testy danych urządzeń jednak ich wiarygodność czy też laboratoryjne pomiary o niczym nie świadczą. Testy testy. Różnice są i to spore. 

Jakość dźwięku nie jest jednostką policzalną. Ale istnieje taki współczynnik cena/jakość. 

Atmos z 6 głośnikami w suficie? Może zrób solidny zestaw na ziemi a później wychodzi wyżej. 

 

Teraz myślisz o systemie stereo? To już nic nie ogarniam. To chyba nie rozmowa na forum. Masz za dużo pytań. 

Zadzwoń do nas aby chociaż wiedzieć czego szukać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Jakość dźwięku nie jest jednostką policzalną. Ale istnieje taki współczynnik cena/jakość

Interesuje mnie więc gama produktów z serii "najwyższy współczynnik ceny do jakości.

 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Dlatego piszemy o odsłuchu. 

Im więcej będziesz czytać tym mniej będziesz wiedzieć. Możesz czytać testy danych urządzeń jednak ich wiarygodność czy też laboratoryjne pomiary o niczym nie świadczą. Testy testy. Różnice są i to spore.

 

Więc 2 takie same modele mogą okazać się zarówno najlepszymi i najgorszymi?
Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak pójść do jakiegokolwiek sklepu z tanim zestawem kina domowego, próbować każdą pokolei, aż w końcu któraś mnie zadowoli?
Nie opłaca mi się zamawiać drogich sprzętów, skoro te mogą okazać się gorsze od jakiejś chińskiej taniochy... a nawet jak okażą się dobre, to równie dobry okazać się może sprzęt 10x tańszy w pobliskim sklepie. Różnica polega na tym, że nie zapłacę za przesyłkę i nie dopłacę kilku-kilkunastu tysięcy...

Nie wierzę, że tak jest.


Dlatego proszę napisać mi , jak nie modele - to słowa, które nakierują mnie w google do "właściwego" zagłębiania tematu.
Nie proszę o link do Pańskiego sklepu, proszę o specyfikacje.

Jak już wybiorę produkt, a w Pańskim sklepie okaże się on najbardziej atrakcyjny (cena, gwarancja), to z pewnością u Pana go kupię.

Proszę o pomoc także amatorów kin domowych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o widzisz sprowadzę cię na ziemię. Po kolei. 

1. Produkty o dużym współczynniku cena jakość istnieją mogę ci je wskazać. 

2. Tak. Produkty które w prestiżowym wydawnictwie uznane będą za cud, w opinii użytkowników będą wręcz wyśmiane i na odwrót. Dokładnie. 

3. Może nie wszystkie, ale powinieneś iść i posłuchać ze 4 systemy. Zobaczył byś różnice. 

4. Przy ślepym odsłuchu lub nie znając ceny nie jesteś w stanie wskazać ani ceny produktu ani który konkretnie gra. Nie dotyczy się to amatorów tylko ci co uważani są za audiofilów. Sprzęt taniochy z chin rozpoznawszy od razu. Ale markowe produkty czy będą za 5 czy za 7 tysięcy raczej nie. 

Zaproponowałem ci zestawy w pierwszym moim poście. Patrzyłeś na nie? Jakiś komentarz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...