Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

Posiadam słuchawki Sony mdr 100abn 

Impedancja 16 ohm

Zakres 5hz - 200000hz

Na chwilę obecną używam ich jedynie w połączeniu z telefonem. Zastanawiam się czy warto kupić jakiś używany wzmacniacz , a może samemu spróbować zrobić wzmacniacz? Nie wiem czy to dobry pomysł ale bardzo chciałbym "spróbować" dźwięku lampowego. 

Niestety nie jestem doświadczony w tym temacie, nie wiem czy to w ogóle będzie odczuwalna poprawa jakości dźwięku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słyszysz różnicę słuchając muzyki na tych sony po bth i po kablu? Różnica oczywiście jest i nawet producenci tego nie kryją opisując możliwiści tego typu słuchawek. Zaś smartfon nie jest dobrym źródłem muzyki, czy partnerem dla lepszych słuchawek( jak raczej te), bywa , że niektóre słuchawki bardzo ogranicza. Nie chodzi nawet o impedancje(na połączeniu klasycznym), bo tu jest łatwa , ale w ogóle. Pytasz pewnie o wzmacniacz typowo słuchawkowy... Te tak jak i te klasyczne wzmacniacze do kolumn słuchawkowe mają różny džwięk, styl, trudno radzić który lepszy nie znając oczekiwań. Musiałbyś potestować odpowiednie modele... Czy telefon nadal byłby źródłem muzyki?

Co do Diy nawet znając się na elektronice czymasz takie doświadczenie, że przwidzisz brzmienie wzmacniacza?;)Bo możesz zbudować kolejnych 20 i coś będzie nie tak, więc jest sens?

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, różnica między Bluetooth a kablem jest i to duża. Nie słyszę jednak wielkiej różnicy podłączając je do mini wierzy (tania LG FB164 ) stąd pytanie, czy warto kupić wzmacniacz dedykowany słuchawkom , czy może jednak warto zainwestować w używany wzmacniacz do kolumn, nie wiem czy z takich słuchawek mogę coś jeszcze wydobyć  (gabaryty nie mają znaczenia bo i tak byłby to sprzęt stacjonarny ) 

Dziękuję za powyższą odpowiedź

I w takim razie na co zamienić telefon?

Edytowano przez Marcin Lawniczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...