Skocz do zawartości

Zestaw stereo do TV ~2000? Zamiennik glosnikow TV


oppp21

Recommended Posts

Chcialbym sie poradzic w zakresie zakupu kolumn oraz wzmacniacza/amplitunera(?) ktore glownie maja sluzyc jako zamiennik glosnikow telewizorowych. Umiescilem w dziale "kino domowe" jako ze jest to mocno powiazane z telewizorem ;)

Swego czasu zakupiłem soundbar z średniej polki (1300 PLN), który nie brzmi źle - jak na soundbar, jednak brakuje trochę tutaj głębi i "ciepla". W porownaniu z glosnikami komputerowymi...za 400zl.

Moje pytanie brzmi - czy znajdę coś fajnie grającego do około 2000-2500zl? Fajnie jeśli byłaby możliwość streamingu przez bluetooth. Zestaw moze byc uzywan, ale dobrze by bylo gdybym mogl posluchac nowego w sklepie.
Zdaje sobie sprawę ze budżet jest bardzo mały jednak ma to być w 90% zamiennik głośników z telewizora a czasami dający możliwość posłuchania muzyki.

Czy znajdę coś fajnego co będzie lepsze i warte dołożenia pieniędzy względem soundbara? 

Edytowano przez oppp21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za propozycje. Te glosniki wygladaja fajnie, duzo opinii - ciesze sie dostalem propozycje czegos co mozna zweryfikowac chociazby opiniami na amazonie.

Co do amplitunera, czy zapewnia on pewien zapas mocy w przypadku gdybym chcial wymienic glosniki na cos innego? Co do streamingu/bt oczywisice to prawda. Chociaz widze ze podany amplituner obsluguje oba. 

Jakies alternatywy dla amplitunera? Z nowszych oferowanych w sklepach widze SX-S30DAB. Duzo rozni sie on brzmieniowo? Wydaje sie byc mniejszy i miec zlacza hdmi. Jakies inne zasadnicze roznice miedzy sxn30? nie za bardzo wiem skad wynika ta roznica obejtosciowa. Czy te produkty sa z tej samej kategorii?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie opinie piszą sprzedawcy. Nic konkretnego i rzetelnego tam nie znajdziesz. Sxs jest modelem z tego samego czasu. Ma złącza HDMI i jest slim. Ale gra gorzej. Seria slim jest dużo słabsza. Nie na papierze tylko mocowo przy odsłuchu. Żeby mieć lepszy model od sxn musiał byś iść w yamahe rn803 dopiero. 

Tak ten model spokojnie poprowadzi także kolumny podłogowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Mowiac "ten model" masz na mysli yamahe?

Dodatkowo czytajac wiecej i wiecej ;) chcialem sie upewnic czy elac'ki beda ok do mojego pokoju ~21m?  Maja stac obok tv. Rozklad daje ponizej:

M5ekYBw.png

Odleglosc od sciany bedzie ok? Za bardzo nie bede mogl ich odsunac wzgledem wneki. Naglosnia caly pokoj?

Gdzie indziej zaproponowano mi:

1. Yamaha R-N303D + NOTA 550 

2.  Onkyo TX-8220 + STX Electrino 150/Pylon Audio Pearl 25 

Jakies opinie? Czy kolumny maja sens przy tak malej odleglosci od tv? ~3m do sofy. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób sobie wycieczkę do salonu audio. Posłuchaj kilku zestawów stereo w budżecie wyższym o 1000-2000 od zakładanego. Zrób notatki co Ci się podobało, a co nie i z taką wiedzą napisz jakiego szukasz dźwięku. Celuj w sprzęt używany, a zakładanym budżecie (czyli niższym) coś się znajdzie. Może nawet to czego słuchałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ten nie gra ciepło, raczej precyzynie. szybko, pocztaj nawet, posłuchać możesz. Sugeruję używaną yamahę RN500( lepszą od nowej 301,303) do tego np stx electrino 150( raczej nowe, używek mało bo są świeże na rynku). Jeśli używki to coś z używanych Dali, Monitor Audio MR, Nota 550 fajna kolumna za małą kasę, gra nieco twardo, ale warto bo to raczej kultura brzmienia, niż brzmienie z remizy;). TO JUŻ NIEDROGI I DOBRY ZESTAW DO SŁUCHANIA MUZYKI, A NIE TYLKO DO TV....

Niedrogiego pionera sxn30 możesz skosztować, ale z naprawdę ciepłymi i łagodnymi kolumnami,;) 

( slimy odpuść)

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Może zrób sobie wycieczkę do salonu audio. Posłuchaj kilku zestawów stereo w budżecie wyższym o 1000-2000 od zakładanego. Zrób notatki co Ci się podobało, a co nie i z taką wiedzą napisz jakiego szukasz dźwięku. Celuj w sprzęt używany, a zakładanym budżecie (czyli niższym) coś się znajdzie. Może nawet to czego słuchałeś.

Tak zrobilem. Za okolo tydzien bede sluchal i napisze swoje wrazenia. Generalnie polecano mi jednak zamiast elacow b6 -> nota 550 w tej kategorii cenowej.

Prosilem tez o rekomendacje czegos z polki wyzej, zasugerowano:

- INDIANA LINE tesi 560

- LX3 mission

==

- Bowers 684 s2

Cos z tych ostatnich 3 wyjatkowo sie wyroznia? ;) Nie chce zbyt duzo duzo sluchac zeby nie miec trudnego wyboru :) Plus oczywiscie tutaj uzywki wchodze w gre.

Rozumiem ze bowers, patrzac po cenie to jeszcze kategoria wyzej?

 

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Pioneer ten nie gra ciepło, raczej precyzynie. szybko, pocztaj nawet, posłuchać możesz. Sugeruję używaną yamahę RN500( lepszą od nowej 301,303) do tego np stx electrino 150( raczej nowe, używek mało bo są świeże na rynku). Jeśli używki to coś z używanych Dali, Monitor Audio MR, Nota 550 fajna kolumna za małą kasę, gra nieco twardo, ale warto bo to raczej kultura brzmienia, niż brzmienie z remizy;). TO JUŻ NIEDROGI I DOBRY ZESTAW DO SŁUCHANIA MUZYKI, A NIE TYLKO DO TV....

Niedrogiego pionera sxn30 możesz skosztować, ale z naprawdę ciepłymi i łagodnymi kolumnami,;) 

( slimy odpuść)

Co do pionnera sx-n30, czy jego odpowiednikiem klasowym bedzie ta yamaha rn500? 

W przypadku pionnera slima, to w zasadzie potwierdzono mi to co tutaj pisaliscie - nie ma co porownywac z sx-n30. Wiec go wykluczam.

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Mówiąc ten myślałem o pioneera. Bo jest tańszy.

I RN 303 i Onkyo 8220 są słabsze. Ale już wiem gdzie ci to zaproponowano :)

Moim zdaniem dużo gorsze zestawy . 

Było by rewelacja gdybyś to sprawdził i powiedziała która branża ma rację. 

 

Piotrek

 

Onkyo nie wchodzi nawet w gre, gdy dowiedzialem ze w amplitunerach jest spotify-connect, to wybiore tylko taki ktory posiada owa funkcjonalnosc. Generalnie pytam wszedzie, im wiecej glow tym lepiej ;)

 

 

Edytowano przez oppp21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oppp21 napisał:

Co do pionnera sx-n30, czy jego odpowiednikiem klasowym bedzie ta yamaha rn500?

 

Ech, przynależność klasowa kojarzy mi się jakoś niefajnie z dawnymi czasami;) Odpowiem tak Pioneer sxn30 to kopia Onkyo  8150 ( Onkyo kupiło Pioneera). Czy kopie są klasowe i czy to takie "middle class", czy " taki middle middle class" to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć.  Zamiast na klasowości skupię się ( co też zalecam) na konkretnych cechach, przymiotach i tak np. Pioneer i Onkyo gra jak pisałem chłodno, twardo precyzyjnie, Yamaszka 500 nieco cieplej ( jest też nieco słabsza ), testów i porównań w necie sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...