Skocz do zawartości

Kolumny pod ONKYO 8150 - w cenie 2000-2500 zł (nowe)


KLI999

Recommended Posts

Witam forum!

Szukam jakiś sensownych kolumn (podłogowe, stereo) za nieduże pieniądze, tj. ok. 2000-2500 zł za nowe (ew. mogą być po ekspozycji, ale z gwarancją). Pomieszczenie (poddasze): prostokąt o powierzchni ok. 75 m.kw. (z mocno opadającym dachem, trójspadowym). Rodzaj słuchanej muzyki: chillout (głównie) i inne, raczej spokojne gatunki (żadnego metalu, grungeu, ani też techno, itp.). Kolumny mają współpracować z amplitunerem ONKYO 8150 (na 99% ten model, tu nie planuje zmian). Nie mam CD czy SACD i nie planuję zakupu. Sprzęt nie będzie rozbudowywany. Sprzęt towarzyszący to jedynie TV Philips 55 cali 4K.

 

Zainteresowały mnie wstępnie: Yamaha 555 i Jamo C95.  Jest coś interesującego w tym przedziale cen ? 

Co polecicie? Może coś z niższych modeli Monitor Audio? Jakieś starsze Dali? Albo niski model Klipsch?

 

Dziękuje za podpowiedzi!

Edytowano przez KLI999
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z tymi Yamaha to się nawet nie wygłupiaj. Serio.

Dwóch moich kolegów, dobrych. Po odsluchach wybrało heco 900 do tego modelu. Prawdę mówiąc wiedziałem że to zrobią ale siedziałem cicho, patrząc co się stanie.

Jako alternatywę mógł byś wziąć pod uwagę melodika bl40mkII, lub jaśniejsze monitor audio bronze 6.

Zapraszam cię na odsłuch. A jeśli masz daleko to wysyłam kolumny na testy do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę konfigurację systemu oraz Twoje preferencje oraz wielkość salonu, na pewno zaproponuję Ci polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To mocna, dynamicznie grająca kolumna, która bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z amplitunerem Onkyo. Drugą alternatywą będzie Indiana Line Tesi 560. To całkiem inny charakter grania, bardziej ciepły, plastyczny, dobrze wypełniony, spójny. Jeśli natomiast możesz trochę zwiększyć budżet, namawiam na kolumny Monitor Audio Silver 6. To zdecydowanie lepsza konstrukcja od proponowanych powyżej, zapewniająca bardzo swobodny, szybki i dynamiczny dźwięk.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. Dla przykładu w przyszłym tygodniu dostępny będzie amplituner Pioneer SX-N30DAB, który w przypadku zakupu w pakiecie z kolumnami możemy sprzedać w wyjątkowo atrakcyjnej cenie - zostanie więcej budżetu na kolumny. A jest to urządzenie bliźniacze do Onkyo TX-8150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...