Skocz do zawartości

Zakup pierwszego zestawu audio...


szczubik

Recommended Posts

W tym budżecie to szkoda pieniędzy na nowy sprzęt - moim zdaniem. Szukaj używanych - olx, allegro - można też szukać czegoś za granicą. Ale musiałbyś wiedzieć jakiś konkretny model wzmacniacza i kolumn. Najlepiej byś zrobił jak byś się udał na odsłuch do jakiegoś salonu audio. Powinieneś się określić jakiego brzmienia poszukujesz.
2 opcja, trochę dłuższa -  czyli kupno, wysyłka i słuchanie w domowych warunkach, później sprzedaż jak nie będzie pasować.

Konkretnego modelu Ci nie napiszę, lepiej jak to zrobią koledzy bardziej osłuchani. Ale i tak potrzebne są jakieś wskazówki brzmieniowe.

I na koniec taka prośba - masz już swoje przemyślenia, więc zbierz wszystkie informacje do kupy i napisz jeszcze raz  wg wzoru - jak piszemy pierwsze posty - Link

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oczywiście że zdarzają się na aukcjach produkty wciąż na kilku miesięcznej jeszcze gwarancji, sporo producentów oferuje nie tylko 2 letnie , ale 3 a nawet 5. O ile w przypadku elektroniki, czyli amplitunera gwarancja jest hmm, czymś miłym , to w przypadku kolumn zbytek łaski. Powiem tak,  jak kupujesz kilkuletnie kolumny od normalnego Kowalskiego, nie ma ryzyka, a upieranie się że kolumna ma mieć gwarancję to trochę jak upieranie się by castorama wystawiła ci takową gwarancję na kombinerki, lub młotek;) Uszkodzenie kolumn, jak kombinerek(jeśli następuje) to w 99% z winy użytkownika, a wyegzekwowanie gwarancji jest wtedy niemal niemożliwe. Sam mam ( a wcześniej też miałem inne)  kilkunastoletnie kolumny i wyglądają jak z pudełka, a mam dziecko, psa, a więc można dbać ;) Co do zaproponowanego zestawu Yamaha rn303 i Indiana nota 550 , cena fajna, ale całościowo trzeba się zastanowić i posłuchać, bo seria 301/303 gra dość  twardo, jasno, funkcjonalność niepełna( brak usb dla dysku,pendriva), kolumny nota 550 mimo że świetne w swej cenie, grają też nieco twardo, razem może być "specyficznie" nieco sterylnie i płasko. Choć chyba pisałeś że lubisz precyzyjnie brzmienie.   Lepiej poszukać używanego modelu klasy wyższej RN 500( widziałem po 1200zł) gra dojrzalej od rn 301/303 do tego nota 550  nowa  lub np. z drugiej ręki za tysiąc parę (wtedy  stosunek jakość cena genialny). Albo jak koniecznie model rn303 to inne kolumny oczywiście z drugiej ręki z dźwiękiem bardziej dociążonym, cieplejszym typu  Mission m34i, Dali, może Quadral możesz wybrać się do Myślenic - komisu posłuchać co bardziej Tobie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie też doradzam sprzęt używany. Dostaniesz w dobrym stanie na gwarancji i o zdecydowanie lepszym brzmieniu. Budżet jest mały a szkoda żebyś wybrał coś dla czystego wyboru. Po prostu chęci posiadania, zwłaszcza że da się w tej cenie znaleźć coś sensownego. Odwiedź komis, salon audio, znajdź swoje brzmienie wtedy będziemy mogli szukać wspólnie używanego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 1Ender napisał:

W tym budżecie to szkoda pieniędzy na nowy sprzęt - moim zdaniem. Szukaj używanych - olx, allegro - można też szukać czegoś za granicą. Ale musiałbyś wiedzieć jakiś konkretny model wzmacniacza i kolumn. Najlepiej byś zrobił jak byś się udał na odsłuch do jakiegoś salonu audio. Powinieneś się określić jakiego brzmienia poszukujesz.
2 opcja, trochę dłuższa -  czyli kupno, wysyłka i słuchanie w domowych warunkach, później sprzedaż jak nie będzie pasować.

Konkretnego modelu Ci nie napiszę, lepiej jak to zrobią koledzy bardziej osłuchani. Ale i tak potrzebne są jakieś wskazówki brzmieniowe.

I na koniec taka prośba - masz już swoje przemyślenia, więc zbierz wszystkie informacje do kupy i napisz jeszcze raz  wg wzoru - jak piszemy pierwsze posty - Link

Hej

1)Rozumiem, że dysponując niższą kwotą- dajmy na to te  3tyś wybierałbyś "cały sprzęt używany"?- czy np.tylko kolumny, tak żeby na amplituner i jego elektronikę mieć gwarancję? Lub amplituner z aukcji na który są jeszcze 2 lub 3 lata gwarancji-ale używany?

2) Też myślałem już o napisaniu nowego postu wg.wytycznych (które czytałem już wcześniej) jednak cały czas dokonuje przemyśleń jak to napisałeś:)- podstawa dla mnie teraz, to posłuchanie czegoś, bo sformułowania typu: grają mocno, twardo, schodzą nisko, szeroką górą, dynamicznie,ciepło płasko,kanciasto..:) ... itd....itp....są mi na razie obce :(.....mogę się tylko "domyślać" co jest ukrytego pod tymi słowami, a wolałbym się o tym przekonać osobiście.

Nowego wątku nie będę teraz rozpoczynał, co by nie zaśmiecać swoimi głupotami i postaram się jeszcze otrzymać jakieś dodatkowe informacje w tym na którym teraz piszemy, a nowy na pewno założę jak będę miał już swoje pierwsze typy:)

Dzięki pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek75 napisał:

Oczywiście że zdarzają się na aukcjach produkty wciąż na kilku miesięcznej jeszcze gwarancji, sporo producentów oferuje nie tylko 2 letnie , ale 3 a nawet 5. O ile w przypadku elektroniki, czyli amplitunera gwarancja jest hmm, czymś miłym , to w przypadku kolumn zbytek łaski. Powiem tak,  jak kupujesz kilkuletnie kolumny od normalnego Kowalskiego, nie ma ryzyka, a upieranie się że kolumna ma mieć gwarancję to trochę jak upieranie się by castorama wystawiła ci takową gwarancję na kombinerki, lub młotek;) Uszkodzenie kolumn, jak kombinerek(jeśli następuje) to w 99% z winy użytkownika, a wyegzekwowanie gwarancji jest wtedy niemal niemożliwe. Sam mam ( a wcześniej też miałem inne)  kilkunastoletnie kolumny i wyglądają jak z pudełka, a mam dziecko, psa, a więc można dbać ;) Co do zaproponowanego zestawu Yamaha rn303 i Indiana nota 550 , cena fajna, ale całościowo trzeba się zastanowić i posłuchać, bo seria 301/303 gra dość  twardo, jasno, funkcjonalność niepełna( brak usb dla dysku,pendriva), kolumny nota 550 mimo że świetne w swej cenie, grają też nieco twardo, razem może być "specyficznie" nieco sterylnie i płasko. Choć chyba pisałeś że lubisz precyzyjnie brzmienie.   Lepiej poszukać używanego modelu klasy wyższej RN 500( widziałem po 1200zł) gra dojrzalej od rn 301/303 do tego nota 550  nowa  lub np. z drugiej ręki za tysiąc parę (wtedy  stosunek jakość cena genialny). Albo jak koniecznie model rn303 to inne kolumny oczywiście z drugiej ręki z dźwiękiem bardziej dociążonym, cieplejszym typu  Mission m34i, Dali, może Quadral możesz wybrać się do Myślenic - komisu posłuchać co bardziej Tobie gra.

Hej,

czytam właśnie że masz podobne zdanie co gdzieś wyżej chyba pisałem, że elektronika-czyli amplituner dobrze by było gdyby był jednak nowy lub używany na gwarancji typu 5 lat gdzie jeszcze zostało 2-3 lata do jej końca.

Co do kolumn też mi widzę potwierdzasz że używane nie znaczy -złe. Uświadomiłeś mnie również- za co dzięki, że uszkodzenia jeśli wynikają to raczej z winy użytkownika i że ciężko jest reklamować głośniki- co również utwierdza mnie w przekonaniu że nie będę bał się kupić używanych głośników.

Chciałbym trafić na ładne zadbane kolumny, które oprócz tego, że będą się ładnie prezentowały wizualnie i to i "grająco" będą dawaćradę. - Wiem i jestem przekonany, że będę o nie dbał i z moich rąk nie wyjdą na pewno kiedyś w gorszym stanie niż je kupiłem ! ! !

Muszę Jacku na żywo sprawdzić to: jasno....twardo...płasko...bo być może to jest właśnie coś co mi będzie odpowiadało....dobrze piszesz:)

Jak piszesz zestawik np.RN-500 używane za 1200zł + do tego NOTA 500 używane za 1000zł to chyba nie byłoby źle...fszak muszę to gdzieś najpierw posłuchać.

A co w przypadku używanych sprzętów, które być może nie są już do kupienia w sklepach audio, jak wtedy coś takiego przetestować, jeśli np.dana aukcja jest z drugiego końca Polski? :)

Czy wypada pojechać do komisu i DUPE zawracać, że się przyjechało "posłuchać"..."obsłuchać"...a później wyjść nie kupując niczego ??? Jakby nie patrzeć "ktoś" poświęci mi swój czas i głupio mi tak gitarę zawracać....

 

5 minut temu, 1Ender napisał:

nie chodzi o otwieranie kolejnego tematu - pisz tutaj. Udaj się na odsłuchy, poukładaj sobie wszystko w głowie i dopiero napisz. Ale w tym temacie.

Nie ma potrzeby zakładać nowego wątku.

oki oki teraz już rozumiem co miałeś na myśli, wydawało mi się, że chodziło Ci o całkowicie nowy temat, żeby np.więcej osób na niego zerknęła...:)

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Absolutnie też doradzam sprzęt używany. Dostaniesz w dobrym stanie na gwarancji i o zdecydowanie lepszym brzmieniu. Budżet jest mały a szkoda żebyś wybrał coś dla czystego wyboru. Po prostu chęci posiadania, zwłaszcza że da się w tej cenie znaleźć coś sensownego. Odwiedź komis, salon audio, znajdź swoje brzmienie wtedy będziemy mogli szukać wspólnie używanego. 

Wiem S4Home,w postach wyżej już się na Ciebie powoływałem nie raz :)

Wiem że z ta kasą nie poszaleję ale jak już widziałeś lub jeszcze nie, z tego tyś-1,5 już jest spokojnie 2...lub może 3 na jakieś ratki 0% :)

Masz może dla mnie jakąś wskazówkę w jaki sposób wygląda taki odsłuch, co by znaleźć swoje brzmienie? Jak na takie coś się umówić...czy wejść prosto z ulicy??? Nie mam pojęcia... :(

Jak już znajdę "to coś" na pewno będę z Wami w kontakcie!!! spokojna głowa! :)- nie tak jak jakaś "miła Pani" która założyła post, zawracała dupę bo kupowała mężowi zestaw w prezencie, a na koniec i tak kupiła u swoich wielce znających się kolegów z RTV-Euro AGD z tym że amplituner wielokanałowy całkiem odwrotnie gdzie ileś osób jej podopowiadało.... :)

Staram się czytać jak najwięcej w tzw.wolnym czasie to forum:)

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szczubik napisał:

Czy wypada pojechać do komisu i DUPE zawracać, że się przyjechało "posłuchać"..."obsłuchać"...a później wyjść nie kupując niczego ??? Jakby nie patrzeć "ktoś" poświęci mi swój czas i głupio mi tak gitarę zawracać....

jak najbardziej wypada! Od tego są sprzedawcy, komisy, sklepy audio by Ci coś doradzić! Nawet jakbyś się od razu nie zdecydował, to możesz tam wrócić i poprosić o ponowne podłączenie zestawu, tego który wg ciebie grał najlepiej! Jeżeli stwierdzisz, że to nie do końca to, TO:

-masz prawo, a nawet powinność poprosić o inne zestawienie "klocków" :) a później płacisz kaucję (zazwyczaj równowartość ceny zakupu) i odsłuchujesz w domu. Ustalasz ze sprzedawcą termin w czasie którego możesz zwrócić zestaw.

Pasuje - zostawiasz i cieszysz się muzyką :)

Nie - to wracasz do sklepu ze sprzętem w ustalonym terminie i zaczynacie całą zabawę w odsłuchy od nowa! mówisz co Ci się podoba w brzmieniu, a co nie i szukacie takiego połączenia, które TOBIE będzie odpowiadać! TO TY BĘDZIESZ SŁUCHAŁ I TO TY MASZ BYĆ ZADOWOLONY! Koniec, kropka!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakby to powiedzieć jestem po pierwszym SZYBKIM -MINI odsłuchu...Trafiłem na salon/sklep z nowymi jak również z kilkoma używanymi sprzętami "na zapleczu"....

w rozmowie z panem sprzedawcą zasugerowałem, że jestem zainteresowany amplitunerem stereo. Po kilku minutach rozmowy pan zaprezentował mi mimo wszystko DENONA 3310 (używany -ok.1500zł)- czyli kino domowe i powiedział że ma ten sprzęt używany z 2011r. i zagra on "o niebo lepiej" niż nowe sprzęty w tej cenie. Denon został podłączony pod jakieś droższe kolumny ok.8tysi-nazwy nie pamiętam-chyba jakieś audio coś..., a później została pod te same kolumny podpięta Yamaha rn 301. Nie wiem, nie znam się...ale różnica była wyczuwalna niestety, a może stety na rzecz DENONA. Wydaje mi się że denon mógł być trochę bardziej "ustawiony"podrasowany, żeby zrobić tzw.efekt WOW, a yamaha była wybalansowana na ZERO)-później jak poprosiłem żeby trochę poustawiał ją, daliśmy trochę basu na + to trochę jakby dźwięk się zmienił na lepsze. Ogólnie pan zapytał czy widziałem jak się "ruszały" głośniki przy denonie czego nie było jak podłączył yamahę-nie wiem niestety czy "ruszanie się" głośników jak wyskakują z obudowy świadczy o tym jaki dobry jest amplituner :) ???

Moje pierwsze odczucia:

-Denon -jakby trochę taki pełniejszy...taki przyjemniejszy dla ucha..."fajnie"grał, nie drażnił ucha...

- yamaha- taka jakby czegoś jej brakowało, trochę taka płaska???nie wiem czy to dobre określenie...trochę bez życia ale poustawiane miała wszystko na "0"..później gość dał bass na +2 i było już troszkę lepiej...

Nie wiem jakby to było na spokojnie gdybym się nie śpieszył, bo wszedłem do sklepu tak "przy okazji" i czas mnie gonił.

Gdybym miał więcej czasu to odczucia mogły by być zupełnie inne.

Ogólnie usłyszałem opinię, że ONKYO stoi wyżej niż "plastikowe Yamahy", podobnie jak pionier stoi wyżej od yamahy....że onkyo i pionier to już prawie jedna firma, a w ogóle to niepotrzebnie wchodzę na te "wszystkie FORA" bo tam piszą ludzie którzy sprzedają sprzęty, mają swój cel i wciskają wszystko jak leci co im w danej chwili nie schodzi....Jak powiedziałem, że nie czułem się na forum przez nikogo "nagabywany na konkretny sprzęt" to tylko pan mi zasugerował że szkoda mojego czasu na czytanie tam bzdur, czym stracił moją sympatię... :(

Ot takie moje początki odsłuchowe... :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szczubik napisał:

"plastikowe Yamahy"

To oczywista bzdura. Yamahy są świetnie zrobione. W każdej kategorii cenowej są pod tym względem w czołówce. To samo dotyczy zresztą innych japońskich producentów: Onkyo, Pioneera, Denona i Marantza.

Wspomniany Denon wygląda w środku bardzo porządnie. Ma np. odlewany radiator, co jest rzadkością w tej klasie urządzeń. Jako nowy kosztował około 6000 zł, więc całkiem możliwe, że zagra lepiej od najtańszego amplitunera stereo. Tylko jak z jego funkcjonalnością? Czas szybko leci, a on swoje lata ma.

Denon_AVR3310_srodek.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi @Pumpurek o zrobienie zestawu stereo z amplitunerem lub wzmaczniacz i CD lub Tuner w kwocie do 2000 zł.
(ampli + kolumny) lub (wzmacniacz + CD lub Tuner + kolumny)

Nie będzie to jakiś full wypas w tej kwocie, ale na początek powinno być dobrze.

Poproś, aby na forum wstawił swoje propozycje. Zapytaj o możliwość odsłuchu takiego zestawu u Ciebie w domu i co z wymianą na lepszy sprzęt za jakiś czas. Chyba że masz możliwość do niego podjechać i odsłuchać osobiście.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szczubik napisał:

 pan zaprezentował mi mimo wszystko DENONA 3310 (używany -ok.1500zł)- czyli kino domowe i powiedział że ma ten sprzęt używany z 2011r. i zagra on "o niebo lepiej" niż nowe sprzęty w tej cenie. ..., a później została pod te same kolumny podpięta Yamaha rn 301. Nie wiem, nie znam się...ale różnica była wyczuwalna niestety, a może stety na rzecz DENONA. Wydaje mi się że denon mógł być trochę bardziej "ustawiony"podrasowany,

Ogólnie usłyszałem opinię, że ONKYO stoi wyżej niż "plastikowe Yamahy",

 

Po pierwsze ten amplituner KD Denona jako nowy kosztował ponad 5 tys, a ta yamaha 301/303 kosztuje powiedzmy 1200zł. Tak wiec mamy do czynienia z dobrej klalsy amplitunerem KD i najtańszym amplitunerem stereo, przy takiej różnicy cen i "klas" różnice zacierają się i nie powinno to dziwić. 

Druga i o wiele ważniejsza sprawa to sytuacja kiedy sprzedawca może nas łatwo zmanipulować, sprawić, że coś gra lepiej. Czasem wystarczy zrobić kreskę głośniej, a konkretny piecyk i kolumny ożywają, robi się dynamika i wow.  Zaś o sytuacji kiedy jeden piecyk gra w pozycji "pure direct" , lub tony są na zero, a drugi ma choćby bas na +2, a nie daj boże loudnesik już nie wspominam, bo tak można pogrążyć nawet dużo lepszy sprzęt dla kogoś niezorientowanego.  Yamaha której słuchałeś ( pytanie jak ustawionej) to owszem skromny początek, pytanie, a czy z tym Denonem Kd nie było jak pisze Fafniak. Wiedz też, że amplitunery KD szybko się starzeją ( nieaktualne kodeki filmowe, nie te wejścia hdmi) nowe modele pojawiają się co 2-3 lata-wymogi rynku,  dodatkowo utrudniona codzienna obsługa .  Do kolumn się nie odniosę bo je mając konkretny piecyk trzeba dobrać indywidualnie... nie można podejść tak,  że mam dobry piec kupie już cokolwiek, albo jak słaby tani to też nic nie pomoże, trzeba tylko chcieć.

Co do Onkyo vs Yamaha to się nie zgodzę, podstawowe modele Onkyo typu Onkyo A-9010, A-9030, A-9050 mają dość daleko w wielu kwestiach do cenowo podobnych modeli Yamaha a-s300, czy a-s501, o a-s701 nie wspomnę, a topowy Onkyo A9070 osadzony jest gdzieś pomiędzy yamaha a-s801, a a-s1100, bliżej 801. Modele kilkuletnie od Onkyo  typu onkyo A9155 też były bardzo skromne i są tanie, lepszą renomą cieszą się dopiero stare Onkyo linii 8XX- fajnie że tanie. Wyższe i bardziej poszukiwane są np stare Yamahay ax700. Onkyo ma  skromną względem Yamahy ofertę wzmacniaczy i amplitunerów stereo, bryluje bardziej w kinie domowym, ale chyba też nie bardziej od Yamahy(szersza oferta, także końcówek mocy dla wymagających). Furorę i odpowiedź na potrzeby rynku zrobił niedrogi model amplitunera sieciowego Onkyo tx8150( zbudowanego niestety na "bazie ampli kd), gra nieźle, choć niestety mniej muzykalnie od analogicznych Yamah np. pierwszego amplitunera sieciowego Yamaha rn 500( choć Onkyo mocniejsze a niektórzy kupują na zasadzie jest moc jest zabawa), czy Yamaha rn602. Najnowszy model tx8270 z wyposażeniem w hdmi (mimo że to sprzęt stereo) wskazuje że marka gra pod publiczkę i potrzeby klientów bez konkretnie sprecyzowanych potrzeb.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Obawiam się że to właśnie szanowny sprzedawca chciał wcisnąć to co mu zalega ;)

Przestrzegam przed efektem wow!

wszystko na spokojnie a „okazje” obwąchaj ze wszystkich stron ;)

...takie miałem właśnie wrażenie...ale niesmak pozostał... :(

Przed chwilą, 1Ender napisał:

Napisz do kolegi @Pumpurek o zrobienie zestawu stereo z amplitunerem lub wzmaczniacz i CD lub Tuner w kwocie do 2000 zł.
(ampli + kolumny) lub (wzmacniacz + CD lub Tuner + kolumny)

Nie będzie to jakiś full wypas w tej kwocie, ale na początek powinno być dobrze.

Poproś, aby na forum wstawił swoje propozycje. Zapytaj o możliwość odsłuchu takiego zestawu u Ciebie w domu i co z wymianą na lepszy sprzęt za jakiś czas. Chyba że masz możliwość do niego podjechać i odsłuchać osobiście.

...dzięki 1Ender, a kolega Pumperek działa tu na FORUM?...rozumiem że jest z okolic Krakowa? Dzięki napiszę do Niego.

To by była chyba najlepsza opcja, jakbym wiedział, że za rok lub dwa mógłbym wymienić sobie dany "element" na inny :) 

Przed chwilą, jacek75 napisał:

Po pierwsze ten amplituner KD Denona jako nowy kosztował ponad 5 tys, a ta yamaha 301/303 kosztuje powiedzmy 1200zł. Tak wiec mamy do czynienia z dobrej klalsy amplitunerem KD i najtańszym amplitunerem stereo, przy takiej różnicy cen i "klas" różnice zacierają się i nie powinno to dziwić. 

Druga i o wiele ważniejsza sprawa to sytuacja kiedy sprzedawca może nas łatwo zmanipulować, sprawić, że coś gra lepiej. Czasem wystarczy zrobić kreskę głośniej, a konkretny piecyk i kolumny ożywają, robi się dynamika i wow.  Zaś o sytuacji kiedy jeden piecyk gra w pozycji "pure direct" , lub tony są na zero, a drugi ma choćby bas na +2, a nie daj boże loudnesik już nie wspominam, bo tak można pogrążyć nawet dużo lepszy sprzęt dla kogoś niezorientowanego.  Yamaha której słuchałeś ( pytanie jak ustawionej) to owszem skromny początek, pytanie, a czy z tym Denonem Kd nie było jak pisze Fafniak. Wiedz też, że amplitunery KD szybko się starzeją ( nieaktualne kodeki filmowe, nie te wejścia hdmi) nowe modele pojawiają się co 2-3 lata-wymogi rynku,  dodatkowo utrudniona codzienna obsługa .  Do kolumn się nie odniosę bo je mając konkretny piecyk trzeba dobrać indywidualnie... nie można podejść tak,  że mam dobry piec kupie już cokolwiek, albo jak słaby tani to też nic nie pomoże, trzeba tylko chcieć.

Co do Onkyo vs Yamaha to się nie zgodzę, podstawowe modele Onkyo typu Onkyo A-9010, A-9030, A-9050 mają dość daleko w wielu kwestiach do cenowo podobnych modeli Yamaha a-s300, czy a-s501, o a-s701 nie wspomnę, a topowy Onkyo A9070 osadzony jest gdzieś pomiędzy yamaha a-s801, a a-s1100, bliżej 801. Modele kilkuletnie od Onkyo  typu onkyo A9155 też były bardzo skromne i są tanie, lepszą renomą cieszą się dopiero stare Onkyo linii 8XX- fajnie że tanie. Wyższe i bardziej poszukiwane są np stare Yamahay ax700. Onkyo ma  skromną względem Yamahy ofertę wzmacniaczy i amplitunerów stereo, bryluje bardziej w kinie domowym, ale chyba też nie bardziej od Yamahy(szersza oferta, także końcówek mocy dla wymagających). Furorę i odpowiedź na potrzeby rynku zrobił niedrogi model amplitunera sieciowego Onkyo tx8150( zbudowanego niestety na "bazie ampli kd), gra nieźle, choć niestety mniej muzykalnie od analogicznych Yamah np. pierwszego amplitunera sieciowego Yamaha rn 500( choć Onkyo mocniejsze a niektórzy kupują na zasadzie jest moc jest zabawa), czy Yamaha rn602. Najnowszy model tx8270 z wyposażeniem w hdmi (mimo że to sprzęt stereo) wskazuje że marka gra pod publiczkę i potrzeby klientów bez konkretnie sprecyzowanych potrzeb.

Owy sprzedawca przed podłączeniem tego Denona mówił mi, że jest to sprzęt który swego czasu kosztował ponad 5 tysi,(przynajmniej to + dla niego) więc mniej więcej domyślałem się że może zagrać on lepiej niż ta yamaha 301.

- z tym ZMANIPULOWANIEM to się z Tobą zgadzam w 100% !!! Przy tym denonie- "poklikał i poruszał gałkami" w odpowiedni sposób żeby był chwilowy efekt wow i dopiero włączył utwór. Jak zapytałem przy Yamaha 301 że może coś w niej trzeba by podkręcić, żeby lepiej grała to szanownie wziął bass na +2 tak jak pisałem wyżej i już efekt był duuużo lepszy. Więc tak jak piszesz (i mam tego PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ) gość mógł zrobić ze mną "co chciał".

To że "ktoś" się nie zna na sprzęcie nie oznacza że można robic z niego balona-no sorry!

Jak zapytałem czy może mi polecić amplituner stereo który "swgo czasu" kosztował 5 tysi to jakoś odp.się nie doczekałem...może tylko takiej, że w tym momencie żadnego takiego nie mają....sam zasugerowałem wtedy Onkyo-tx 8150...

O tym onkyo tx 8150 padło krótkie stwierdzenie- "to już lepiej"....a na koniec również o tym tx 8270- że to jest już kosmos, ale NIE DLA PANA bo to już inne pieniądze...ślepy qur..nie jestem cenę widziałem i czytałem o nim już wcześniej, więc mógł już sobie darować ten tekst... :( 

Ogólnie pierwszy wypad do sklepu zapadnie mi w pamięci, tyle że mało pozytywnie...odechciewa się...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 25.10.2017 o 07:54, S4Home napisał:

Jest z Myślenic.

Dzięki za info, a mam jeszcze pytanie innego typu- czy uważasz że amplituner Yamaha R-N602 byłby dobrym wyborem dla mnie? Pytam konkretnie o ten model bo kolegi znajomy sprzedaje właśnie wyżej wymienioną yamaszkę w dobrych pieniądzach (chyba)..:)- i ma ona 36mcy gwarancji.

....a do tego byśmy wybrali coś ciekawego z głośników? Dobry plan?

Problemem jest jednak to, że nie słyszałem jak gra ten sprzęcior, więc taki zakup byłby trochę w ciemno i nie wiem czy to dobra opcja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>:(>:(>:(

ZA-ŁA-MA-NY ! ! !

Yamaha jednak poszła :(:(:(

Trafiłem na MEGA FLEGMATYKA...byłem z nim od kilku dni w kontakcie meilowym....od soboty w kontakcie telefonicznym...w niedzielę ustalaliśmy szczegóły przesyłki i ustalaliśmy końcową cenę...a on mi wczoraj smsa że wieczorem mi potwierdzi jeszcze, a dzisiaj że sprzedał wczoraj bo ktoś zrobił mu przelew w ciemno i to było dla niego wygodniejsze!!!!!

Dziad!Pier....y! Dżentelmen zakichany!!!!!

Tak więc u mnie nadal dupa, amplituner miał być, zaczynałem do niego szukać już kolumn i taki zawód dzisiaj :(

PORAŻKA !!!!!>:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/24/2017 o 15:36, szczubik napisał:

....a na koniec również o tym tx 8270- że to jest już kosmos, ale NIE DLA PANA bo to już inne pieniądze.....

Hehe, no widać, że bardzo rozgarnięty sprzedawca z profesjonalnym podejściem do klienta ;) Nie przejmuj się - po prostu źle trafiłeś.

Swoją drogą czego można spodziewać się po typie {jeśli chodzi o doradzanie} dla którego  Onkyo Tx 8270 to już kosmos ;) 

Czy nawet po tym odsłuchu możesz coś powiedzieć o dźwięku jaiego oczekujesz?

2K na sprzęt to tylko i wyłącznie używany. Czy ograniczasz się tylko do używanych, ale jeszcze na gwarancji producenta? Czym oże jednak starsze urządzenia także wchodzą w grę? Pamiętaj , że dzięki tym drugim uzyskasz wyższą jakość dźwięku w stosunku do tych nowszych w tej samej kwocie. No chyba , że na dźwięku Ci nie zależy - a tylko na różnych bajerach. 

Pamiętaj , że tv to bardzo słabe źródło dźwięku - nawet jak podłączysz dac'a zewnętrznego czy też do dac'a wbudowanego w wzmacniacz/amplituner. Masz jakiś komputer w domu, któy mógłby służyć jako transport do Dac'a? To by było znacznie lepsze rozwiązanie. Albo chociaż jakiś dvd/blu ray - byłoby lepiej niż z tv - oczywiście w każdym przypadku dac obowiązkowy.

Czy 2k to już napewno ostateczna kwota czy może jeszcze z 500 zł da się dołożyć?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mordor12 napisał:

Hehe, no widać, że bardzo rozgarnięty sprzedawca z profesjonalnym podejściem do klienta ;) Nie przejmuj się - po prostu źle trafiłeś.

Swoją drogą czego można spodziewać się po typie {jeśli chodzi o doradzanie} dla którego  Onkyo Tx 8270 to już kosmos ;) 

Czy nawet po tym odsłuchu możesz coś powiedzieć o dźwięku jaiego oczekujesz?

2K na sprzęt to tylko i wyłącznie używany. Czy ograniczasz się tylko do używanych, ale jeszcze na gwarancji producenta? Czym oże jednak starsze urządzenia także wchodzą w grę? Pamiętaj , że dzięki tym drugim uzyskasz wyższą jakość dźwięku w stosunku do tych nowszych w tej samej kwocie. No chyba , że na dźwięku Ci nie zależy - a tylko na różnych bajerach. 

Pamiętaj , że tv to bardzo słabe źródło dźwięku - nawet jak podłączysz dac'a zewnętrznego czy też do dac'a wbudowanego w wzmacniacz/amplituner. Masz jakiś komputer w domu, któy mógłby służyć jako transport do Dac'a? To by było znacznie lepsze rozwiązanie. Albo chociaż jakiś dvd/blu ray - byłoby lepiej niż z tv - oczywiście w każdym przypadku dac obowiązkowy.

Czy 2k to już napewno ostateczna kwota czy może jeszcze z 500 zł da się dołożyć?

Nie wiem Kolego czy widziałeś ale właśnie sprzątnięto mi sprzed nosa yamahę rn 602- nówka sztuka (miesiąc temu kupiona) prawie nie śmigana miała 36mcy gwarancji w zarąbistej cenie. i MAM NERWA!!!!!!!! bo okazja przeszła koło nosa :( chłop dał DUPY bo ja ze swojej strony zrobiłem wszystko co mogłem!

W tym momencie mam doła bo się nieźle na nią napaliłem :( i już nawet pytałem Was o dobór kolumn :( 

Fajny sprzęcik na początek przeszedł mi koło nosa :(fak!

Wolałbym amplituner nowy (nawet na ratki 0 % mógłbym wziąć) lub używany ale wolałbym żeby jednak kilka miesięcy gwarancji jeszcze do niego było-gdyby "COŚ"-

Po Waszych komentarzach i podpowiedziach zdaje sobie sprawę że kupując nawet 5-cio i więcej letni amplituner może on być lepszy pod względem dźwięku od tych nowych "z bajerami" jednak chciałbym żeby mój sprzęt nie był w 100% nastawiony tylko i wyłącznie na jakość dźwięku. Zależy mi również jednak na funkcjach, wygodzie, łatwości obsługi, kompatybilności z innymi sprzętami-tv,konsola telefon i ogólnie żeby się prezentował na komodzie:) -

 * * * Nie będzie to sprzęt przed którym będę siadał w idealnie powymiarowanym pokoju, idealnie wygłuszonym z idealnie poustawianymi kolumnami w fotelu tworząc idealny trójkąt i kilka godzin słuchał muzyki pijąc lampkę wina.

Na dniach jak skończę remont to Wam podeślę plan pokoju, ustawienie mebli to sami zobaczycie że nie mam raczej miejsca żeby szaleć!

Sprzęt muzyczny ma stanowić źródło rozrywki dla całej rodziny na jak najwyższym poziomie muzycznym i funkcjonalnym jaki da się uzyskać w danej cenie.

Nie mam sztywno ustalonych granic cenowych, jednak będzie to mój pierwszy zestaw dlatego nie chcę sobie pozwolić na super sprzęty na początku muzycznej drogi :)

Przeczytaj sobie (jeśli tego nie zrobiłeś) moje wcześniejsze posty głównie 1-wszy w którym się trochę opisałem i tam mniej więcej opisałem w jakiej sytuacji jestem.

Zaczynałem 1000-1500 teraz już się to praktycznie podwoiło. Mógłbym znowu to podwoić ale nie widzę na razie sensu żeby to robić. Muszę od czegoś zacząć żebym miał skalę porównawczą-mam nadzieję że wiesz co mam na myśli :)

Za rok, za dwa jak coś mi nie będzie pasowało to wymienię-jestem na taką ewentualność nastawiony.

Komputera nie mam który mógłbym podłączyć. Blu-raya niedługo pewnie będę miał w x-boksie one ale nie wiem czy o takie coś Ci chodzi. Mogę przyszłościowo sobie coś dokupić ale nie wiem jakie mam opcje do wyboru i co mogłoby mi się przydać...

Jak będę miał trochę czasu to chciałbym się wybrać do Myślenic i jestem również z Kolegą Piotrem z S4Home w kontakcie to może ktoś mi rozjaśni jeszcze temat i naprowadzi.

Sprzęt używany nie na gwarancji wolałbym kupić w takim komisie jak np. w Myślenicach z możliwością za jakiś czas wymiany na coś innego z dopłatą. Posłuchać sprawdzić ze 2-3 sprzęty i podjąć właściwą decyzję.

Jak masz jakieś uwagi pomysły to śmiało pisz. Najlepiej podeślij jakieś propozycje do poczytania bo jeszcze nie ogarniam tych dack'ów i innych.

Mniej więcej nastawiłem się na jakiś funkcjonalny amplituner z jak to napisałeś "bajerami" pewnie mniej lub bardziej przydatnych plus dwóch kolumnach-jeszcze nie wiem czy podłogowych czy jakiś mniejszych (bo nie wiem ile będę miał miejsca przy nowych meblach)

pozdr 

 

...aha jeszcze odpowiem-jeśli chodzi o dźwięk to jeszcze za mało słyszałem żebym mógł go sprecyzować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale.

Szczerze to na takim etapie jakim jesteś pierwsze co bym zrobił to umówił sięz chłopakami z @S4Home i wybrał się do nich. Kitu na pewno nie będą Ci wciskać, a wręcz pomogą "zrozumieć" o co w tym biznesie chodzi poprzez między innymi dany odsłuch w dobrych warunkach i towarzystwie. Zawsze możesz u nich wybrać jakiś amplituner {napewno dadzą jakiś rabacik}, choćby na raty, a kolumny zakupić później u @Pumpurek , którego też gorąco polecam.

To będzie moim zdaniem najlepsza droga.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mordor12 napisał:

Rozumiem doskonale.

Szczerze to na takim etapie jakim jesteś pierwsze co bym zrobił to umówił sięz chłopakami z @S4Home i wybrał się do nich. Kitu na pewno nie będą Ci wciskać, a wręcz pomogą "zrozumieć" o co w tym biznesie chodzi poprzez między innymi dany odsłuch w dobrych warunkach i towarzystwie. Zawsze możesz u nich wybrać jakiś amplituner {napewno dadzą jakiś rabacik}, choćby na raty, a kolumny zakupić później u @Pumpurek , którego też gorąco polecam.

To będzie moim zdaniem najlepsza droga.

...i tak to sobie wyobrażam :) jednak na dzień dzisiejszy jestem przybity i załamany... :( 

pozdr:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczubik,

nie załamuj się!

Pamiętaj, nic nie dzieje się bez przyczyny:D

Być może dzięki temu staniesz się właścicielem lepiej brzmiącego zestawu, a o tym co się stało szybko zapomnisz.

Głowa do góry, forumowicze Ci pomogą w tym by z przyszłego wyboru, a co za tym idzie zakupu, czerpać czystą muzyczną przyjemnośćB|

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...