Skocz do zawartości

r-n602 zamiast hk3480 do Zensor 3?


rafmart

Recommended Posts

Hej,

Od dawna używałem HK3480 z kolumnami JBL E80 i nie było źle. Teraz kolumny zmieniłem na mniejsze - Dali Zensor 3, które grają dalej z HK. Zastanawiam się coś osiągnę (jeśli chodzi o dźwięk jak i funckjonalność) jeśli zastąpię go r-n602. Na razie jedyne co widzę to możliwość odtwarzania Spotify ale dla mnie za mało żeby wydać tyle pieniędzy. Uprzejmie proszę o poradę ;)

Dzięki,

R.

Edytowano przez rafmart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zensorów  3 jeszcze żywszy dźwięk( choć odchudzony)  będzie z Onkyo tx 8150. Onkyo 8150 od Yamahy 602 gra chłodniej, nieco precyzyjniej,ostrzej w górze z chłodniejszą i twardszą średnicą,  co według mnie z tymi Dali 3  wzajemnie uzupełnia. Zaś Yamaha 602 (względem Onkyo 8150 ) gra ogólnie rzecz ujmując cieplej, muzykalniej i z lepszym wypełnieniem, ale  co z kolei w połączeniu z Dali może być dla niektórych zbyt miękkie. Testowałem oba amplitunery  na paru kolumnach. Kwestia gustu i potrzeb muzycznych, dopasowania. Nie jest dobre to co dobre samo w sobie, ale musisz brać pod uwagę elementy składające się na całość systemu.

Domyślam się że HK może być brzmieniowo bliżej do Yamahy, niż do tego Onkyo, weź to pod uwagę, zależy w którą stronę chcesz iść z brzmieniem.

W obu ( 602, 8150)  masz  Vtunery i inne dezery, sptifyie itp itd po aktualizacji w yamasze pojawiły się kolejne serwisy, ja jeśli sieci słucham tematycznych muzycznie stacji radiowych na Vtunerze- jest tego w tysiące. Kwestie sieciowe śmigają aż miło, poczytaj zakładkę-temat amplitunery sieciowe na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...