Skocz do zawartości

Podłaczenie kina domowego Lg i Tv Manta


Łukach Machnik

Recommended Posts

Witam mam pewien problem , mam telewizor Manta led94901s z wyjściem dzwięku coax ,i kino domowe Lg BH6430 z wejsciem cyfrowym audio optyczne no i mam problem czy to wogóle da się połaczyć tak aby szedł dźwięk z tv przez kino domowe kupiłem sobie kabel coax z przejsciem na jack myślałem ze może bedzie działac w ten sposób ale nic z tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kup sobie średniej jakości kabel HDMI i połącz tv z KD i sprawa rozwiazana. Kabel nie musi być jakiś drogi bo to kabel do przekazu cyfrowego. Ważne aby byl przyzwoicie wykonany. Już od 50-70 zł można taki kupić. W tv podłączacz do gniazda HDMI ARC (to najcześciej gniazdo nr 1) a w tym KD jest chyba tylko jedno wejście HDMI i po problemie . Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w instrukcji od tv opisane jest połączenie tv z KD?. Kabel optyczny powinien być lączony do gniazda optycznego, którego chyba Twoje KD nie posiada. Pomimo, ze kabel optyczny jest tż cyfrowym, to jednak łączenie kablem HDMI jest najłatwiejsze i przynosi najlepsze efekty. Po podłączeniu tym kablem do KD telewizor sam powinien wykryć KD i wyłączyc glośniki wewnętrzne. No ale może Manta tego nie robi i powinieneś sprzwdzić w instrukcji czy czasem nie należy w menu przełaczyć na głośniki (KD) zewnetrzne.

PS. Najlepiej łączyc kablami bez żadnych przekształcen. Jeśli kabel optyczny to po obu stronach. Blędy wystepują najczęściej w miejscu przekształcania sygnału, a czasem nawet zanik sygnału. Jeszcze raz polecam kabel HDMI. Jeśli jednak nie dziala to możesz miec uszkodzony któryś z portów HDMI.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy owe kino domowe ma w ogóle taki ustrój, jak wejście HDMI? Może się mylę i port HDMI owszem, w nim istnieje, ale jest to tylko i wyłącznie HDMI OUT?!

Dobrze by było kolego, gdybyś wrzucił zdjęcia złączy zarówno LG, jak i Manty, to zdecydowanie ułatwi sprawę.

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Po co chcesz łączyć TV z amplitunerem?

jeśli masz dekoder - łączysz go z kinem

jeśli masz satelite - łączysz ją z kinem

chcesz słuchać filmów z USB - wkładasz go odtwarzacza blu-ray lub kina domowego. LG tak jak samsung świetnie sobie radzi z plikami MKV - i nie ma potrzeby puszczania ich przez TV

jesli podłączysz przez SCARTA - dostaniesz tylko stereo dźwięk, a pliki MKV są w standarcie 5.1- wielokanałowy dźwięk

nic nie wymyślisz. Swoją drogą - coax w TV - to porażka, już wielu lat standart to optical

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...