Skocz do zawartości

Słaby dźwięk w nowym domu


Chojrak12

Recommended Posts

Witam,

niedawno przeprowadziłem się do nowego lokum i niestety po przewiezieniu sprzętu okazało się, że dźwięk, który w poprzednim miejscu był bardzo dobry w nowym jest wręcz tragiczny. Kombinowałem z ustawieniem kolumn po całym salonie ale nic to nie dało. Brakuje basów. Dźwięk jest taki jak bym wyłączył głośniki niskotonowe. Czy pomogłaby zmiana kolumn na większe? ew. jakie używane?

aktualnie mam CD i wzmacniacz Roksan Caspian z kolumnami Dali 850. Salon ma około 50m2 ale ma 2 piętra wysokości i jest jeszcze otwarta na salon galeria na piętrze. Przestrzeń otwarta ma ponad 300m3.

Maciek

Edytowano przez Chojrak12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Czemu?

Bo caspian to świetna elektronika. Może nie demon mocy ale nic lepszego w podobnej kwocie nie dostaniesz. Z kolei dali 850 to spore paczki. Tu też nie widzę alternatywy.

300m i wysoki sufit no musi tak być. 

Pokaż jak sprzęt stoi w tym hangarze.

Może bliższe ustawienie , dywan itp pomogą. Wymiana na inny sprzęt nie bardzo. Chyba że chcesz pożyczyć od nas quantum signature. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy niskich brakuje także w miejscu odsłuchu czy chodzi bardziej o to że jak muzyka gra sobie w tle a autor chodzi sobie po domu to mu brakuje niskich tonów.

Jak to drugie to może gdzieś na górze ustawić subwoofer + jakiś elektroniczny dynks przesyłający sygnał ze wzmacniacza?

widzialem w akcji takie duże Jbl z wooferem chyba 40cm ale to zupełnie inne granie niż dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jest jak na rysunku. Wejście szerokie na ok. 3m jest od dołu pod galerią. Między ścianami jest trochę ponad 7m. te przerwy u góry to wielkie szklane drzwi na taras. Mają po 4 m wysokości. Wysokość salonu to ok. 6m. Nie mam jeszcze mebli ani dywanu, więc jest straszne echo ale z tym sobie poradzę później. Teraz problemem jest brak niskich tonów. Sprawdzałem chyba wszystkie ustawienia kolumn.

Rozmieszczenie.jpg.9b9104e88cc8d98bea7d5d21f5da7a9e.jpg

Edytowano przez Chojrak12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mieszka w lofcie, ale nie widział potrzeby rozstawiania kolumn i sofy w trójkącie o ramionach np 7 metrów. Zrobił strefę muzyczną i tv, fotele, sofa, dywan(!), drobne meble itd na powierzchni ok m20. I jest bardzo dobrze. 

Powierzchnię 300 m sprzętem za pare tys najwyżej nagłośnisz w pejoratywnym sensie, czyli coś będzie dobiegać do uszu, raz lepiej, ale zwkle gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnęce pod schodami skupiają się niskie tony - nawet ekstremalnie niskie, niestety to trochę daleko od kolumn i brak jest symetrii. Na próbę porozkładałem koce i wydaje mi się, że to trochę pomogło. Oczywiście mogę ulegać autosugestii. Zatem najpierw poustawiam meble, dywan zasłony itd. i dopiero wówczas, jeśli nadal będzie źle, wrócę do tematu.

Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojrak12,
Najlepszym wyjściem powinno być to, co zaproponował  Jacek75 , by wydzielić sobie strefę na odsłuchy i tam odpowiednio rozstawić kolumny... i słuchacza.

Dnia 20.10.2017 o 15:37, jacek75 napisał:

Znajomy mieszka w lofcie, ale nie widział potrzeby rozstawiania kolumn i sofy w trójkącie o ramionach np 7 metrów. Zrobił strefę muzyczną i tv, fotele, sofa, dywan(!), drobne meble itd na powierzchni ok m20. I jest bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chojrak12 napisał:

We wnęce pod schodami skupiają się niskie tony - nawet ekstremalnie niskie, niestety to trochę daleko od kolumn i brak jest symetrii. Na próbę porozkładałem koce i wydaje mi się, że to trochę pomogło. Oczywiście mogę ulegać autosugestii. Zatem najpierw poustawiam meble, dywan zasłony itd. i dopiero wówczas, jeśli nadal będzie źle, wrócę do tematu.

Maciek

Absolutnie tak. W przeciwnym razie strzelamy a może to, a może tamto...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ponieważ wybór zasłon i dywanu odsuwa się w czasie (ach te kobiety) a ja dłużej czekać nie chciałem zrobiłem pierwszą wymianę. W miejsce Dali 850 kupiłem Dali Grand i ... wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Owszem echo jest nadal i ma to odbicie w pogorszeniu sceny ale niskie tony są już obecne gęste, równe i potężne. Średnica i wysokie również uległy radykalnej poprawie. Jeśli ktoś ma podobny problem jak ja w dużym salonie to polecam Grandy. Ale trzeba je z metr od ściany odsunąć wtedy czuć potęgę basów w płucach i nie ma żadnego dudnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...