Skocz do zawartości

Lampa vs tranzystor


Recommended Posts

ja inaczej pochodzę do dźwięku. Mnie on musi sprawiać przyjemność. Dlatego zrezygnowałem z kabli głośnikowych z miedzi na rzecz srebra. Brzmią inaczej w średnicy trochę ją "wycinająć" ale najważniesze, że ubożając odrobinę dźwięk w średnich tonach w co najmniej 80% wycieły te częstotliwości, któych NIE LUBIŁEM!!!
Może to nieaduiofilsko ale lubię dźwięk bardzo delikatny i miękki i małymi krokami dążę do niego bo on sprawia mi radość. Każdy ma swoją filozofię dźwięku i niech tak zostanie bo inaczej świat byłby nudny. Słucham głównie klasyki w stylowych wykonaniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ha!
Ja od wczoraj dołączyłem do miłośników srebra nie tylko na damskich uszach i dekoltach!
Do moich Velumów łączących preamp z końcówkami dołączył srebrny (a właściwie hybrydowy - jedna żyła srebrna - dwie miedziane) Kimber Silver Streak!
Po jego podłączeniu zrobiłem wielkie WOW!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dylematu lampowo-tranzystorowego ciąg dalszy.
Jak wspomniałem wcześniej miałem system lampowy ,potem tranzystorowy ,raz nawet obydwa równocześnie a ostatnio tranzystor
o "chrakterystyce lampowej ,teraz pogodziłem to wszystko i mam dzieloną "hybrydę" tj. przedwzmacniacz lampowy ,który steruje
tranzystorową końcówką mocy w moim Luxmanie.
Jest lepiej niż było a wydawało mi się ,że już jest b.dobrze ,ciężka jest dola audiofila melomana icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...