Skocz do zawartości

co to znaczy że dźwięk jest renderowany


slawas2001

Recommended Posts

Witam, 

Mam takie dość skomplikowane pytanie - co znaczy źe dźwięk jest renderowany do urządzenia streamującego muzykę w systemie PLAY FI.

Bardziej konkretnie to mam na kompie Tidala i zapuszczam sobie muzykę, a on ją renderuje do tzw urządzenia streamującego (np Arcam Rplay) za pomocą aplikacji DTS Play Fi. Wszystko odbywa się przy użyciu WIFI.
PC:Tidal>PC:Play FI --Wifi--> Rplay>Wzmacniacz

Problem pojawia się gdy na Tidalu ustawie na stałe maksymalną głośność - wtedy pojawia się skłonność do tego że któreś z urządzeń generuje zniekształcenia tj poszarpany dźwięk podobny do tego jaki jest w źle dostrojonym radio. 

Teraz -własciwie to z ciakawości -szukam  winowajcy tych zniekształceń. Jak myślicie w którym momencie się pojawiają i co je może powodować? Dodam że sterując z Androida ten problem nie występuje ale tam Tidal jest niejako wbudowany w samą aplikację PLAY FI, i nie ma możliwości odrębnego sterowania głośnośnią Tidala.

Zakładam też że sam komp ma wystarczającą moc do przetwarzania tego wszystkiego a łącze jest wystarczająco szybkie. Chyba że się mylę...

Pozdrawiam, 
S.
 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś to bardzo skomplikowane.

Mi to wyglada na jakiś bełkot który wynika albo z chęci użycia na siłę "mądrych słów", albo błędu tłumaczenia.

Renderowanie kojarzy mi się raczej z procesem uzyskiwania wersji finalnej/docelowej. Przy audio byłby to analogowy sygnał? Chyba nie bo w samym arcamie rplay jest wyjście cyfrowe. Może sygnał z Tidala jest konwertowany do jakiejś postaci łatwiejszej do przesłania przez Wifi?

co do sterowania głośnością, to soft wprowadza jakieś błędy. Wylaczylbym  toto w cholerę.

Ja mam Audirvanę która pomijając wieczne kłopoty z tworzeniem biblioteki, uważana jest za jeden z lepszych odtwarzaczy na ogryzkach. Ma też cyfrowy EQ ale zawsze jak coś "grzebnę" nawet bardzo delikatnie o 0,x imbecyla dla konkretnej częstotliwości to muzyka jakoś inaczej zaczyna brzmieć.

 

PS.

Chyba że to "renderowanie" oznacza ponowne zakodowanie dla Wifi strumienia audio który został już wstępnie zdekodować przez Tidala..

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że to co napisałeś jest wzięte z instrukcji, jeżeli jednak są to twoje słowa i ty jesteś autorem sformułowania "renderowanie do urządzenia streamujacego" i poczułeś się urażony sformułowaniem "bełkot" to bardzo przepraszam. Niestety aby wyjaśnić takie sformułowanie musisz niestety poczekać na kogoś mądrzejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, uniosłem się bo błędnie zinterpretowałem że to co piszesz jest do mnie :)


Generalnie wziąlem to cale Renderowanie stąd że w Tidalu wyjście Audio jest nazwane DTS Play FI Audio Renderer ;) 

Jak sie dowiedziałem pobieżnie to prawdopodobnie Tidal pobiera plik z netu i przekazuje go w odpowiedniej postaci przez WIFI do urządzenia Rplay ktore go pewnie dekoduje.  

W innych systemach wszystko zdaje sie odbywac przez serwer aplikacji.

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...