Skocz do zawartości

Kino domowe, muzyka cyfrowa i analogowa wszystko w jednym.


miroz81

Recommended Posts

Dzień dobry.

Głowa mnie już boli od przeglądania informacji na temat audio. Szperam, czytam, słucham i dalej nic nie wiem. Od razu zaznaczę, że nie jestem ani audiofilem ani wymagającym koneserem. Po prostu szukam zadowalającej jakości dźwięku dla moich urządzeń. Ale do rzeczy.

Potrzebuję zbudować system do odsłuchu wszystkiego co mam, a mam: gramofon (z wbudowanym przedwzmacniaczem), telewizor, Nintendo Wii, komputer. Na ten moment całość podłączona jest do leciwego zestawu kina domowego Pioneer który muszę wymienić bo po pierwsze ma na pokładzie jedynie DVD (docelowo chce blue ray), po drugie dźwiękowo zwyczajnie się nie sprawdza. Oprócz tego chcę do całości dołożyć odtwarzacz CD, bo konieczność włączania komputera za każdym razem gdy chcę słuchać płyt mija się z celem.

I tutaj dochodzę do mojego pytania: jak to wszystko (gramofon, cd, komputer, blue ray, Nintendo Wii) połączyc w jedną całość? Chciałbym używać jednego zestawu głośników 5.1

Są zestawy kina domowego ale raczej do nich nie podepnę takiej ilości urządzeń. Czyli kupić osobno głośniki i do tego wzmacniacz z mnogoścą wejść, czy bawić się w podpinanie wzmacniacza i kina domowego (blue ray i wzmacniacz w jednym) w jeden zestaw głośników? Czy można jakoś połączyć gotowe kino domowe z dodatkowym wzmacniaczem odpowiadającym za cd i gramofon? Czy może są jeszcze jakieś inne sposoby?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Nie ma żadnego problemu z podłączeniem zestawu w takiej konfiguracji. Wystarczy wybrać jeden z modeli amplitunerów wielokanałowych, odtwarzacz Blu-Ray oraz dopasowany pod Twoje preferencje oraz wielkość salonu zestaw kolumn. Praktycznie każdy amplituner ma wejścia analogowe, cyfrowe oraz HDMI, które pozwolą na podłączenie każdego z posiadanych przez Ciebie urządzeń.

Aby konkretnie zaproponować odpowiednią konfigurację, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić z całym zestawem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Nie ma żadnego problemu z podłączeniem zestawu w takiej konfiguracji. Wystarczy wybrać jeden z modeli amplitunerów wielokanałowych, odtwarzacz Blu-Ray oraz dopasowany pod Twoje preferencje oraz wielkość salonu zestaw kolumn. Praktycznie każdy amplituner ma wejścia analogowe, cyfrowe oraz HDMI, które pozwolą na podłączenie każdego z posiadanych przez Ciebie urządzeń.
Aby konkretnie zaproponować odpowiednią konfigurację, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić z całym zestawem.
Dzięki za odpowiedź.
Salon nie za wielki w sumie 20 metrów kwadratowych. Co do budżetu to było by miło zmieścić się w kwocie 4 tys. Wiem, że to mało na mega dobry dźwięk, ale jak napisałem, audiofilem nie jestem :)
Co do muzyki to dużo reggae, trochę rocka, sporo słucham zespołów typu Queen, Smokie, Michael Jackson i innych przebojów lat 70/80

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...