Skocz do zawartości

Kino domowe do 3500


zieciu

Recommended Posts

Witam,

Nie będę oryginalny, szukam czegoś przyzwoitego do grania za nieduże (jak dla kogo) pieniądze :)

Budżet mam 3500, ma starczyć na kino domowe z zestawem kolumn i odtwarzaczem CD/DVD czy z czego się tam teraz filmy i muzę odtwarza. Zestaw będzie podłączony do telewizora w salonie który jest otwartą przestrzenią z kuchnią i holem o wielkości 55m2. W zestawei nie planuję suba - przynajmniej na razie. 75% czasu zestaw będzie działał do odtwarzania radia, 15% muzyka, 10% TV. Muzyka to głównie rock i trochę popu.

Myślałem o zestawie Yamaha rx-v481 z zestawem kolumn NS-S51/P51, ale w opiniach forumowych nie bije on rekordów popularności... chociaż mi cena do jakości wydaje się dosyć korzystna w tym zestawie, pamiętam że jeszcze pół roku temu kosztował on 600zł więcej.

Doradzicie coś lepszego w tym przedziale cenowym?

Pozdrawiam.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Budzet nie jest zbyt duży, szczególnie że masz niemałe pomieszczenie. Domyślam się jednak, że cześć odsłuchów będzie miała 20-25 m2. 

Zacznę od elektroniki - spójrz proszę na zestaw Onkyo TX-NR656 / Jamo S626 HCS. To bardzo nowoczesny zestaw z mocnymi, uniwersalnymi kolumnami. Musisz się liczyć z pewnymi kompromisami w kwestii jakości dżwięku, jednak w zalożonym budżecie jest to moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji.

Jeśli nie zależy Ci na bardzo potężnym brzmieniu, dobrą opcją może być zestaw Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 150 Set. To zdecydowanie lepsza jakość dżwięku, jednak na pewno mniej mocy, efektu. 

Natomiast w przypadku trochę wyższego budżetu spójrz na dwa bardzo ciekawe rozwiązania - Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 250 Set oraz konkurencyjny zestaw Yamaha RX-V483 / Indiana Line Nota 550X Set. Pierwsza propozycja to bardzo dynamiczne, szybkie, swobodne i potężne granie. Drugi zestaw oferuje cieplejszy, bardzo plastyczny ale także dynamiczny dźwięk.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiscie służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Jeśli nie masz takiej możliwosci, służę pomocą mailowo ewentualnie kontaktuj się z nami telefonicznie, uzyskasz wszelkie informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 radio 15 muzyka i wybierasz system kinowy?

Dla tych 10 procent?!? Eee to coś jest nie tak.

Kolego Yamaha rn602 albo Pioneer sxn30 oraz heco music style 900. Zestaw stereo z radiem. I dziękuję bardzo to wtedy gra. A nie amplituner który jest do kina a dopalasz na nim radio. 

Zwłaszcza że np na wspomnianym Onkyo radio FM działa bardzo słabo!!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Q21 za propozycje, na pewno wnikliwie przeanalizuję, pabianice trochę daleko na odsłuch, a bardzo żałuję bo chętnie bym sprawdził 'nausznie' jak to gra...

Masz rację że strefa odsłuchu muzyki i TV to 25m2, poczytam o zestawach które zaproponowałeś i na pewno jeszcze się odezwę. Zależy mi żeby sprzęt był rozwojowy, nie wykluczam że za rok-dwa, jak się odkuję finansowo, będę chciał wymienić kolumny na lepsze, na razie jest jak jest.

 

S4Home, długo rozważałem na etapie budowy domu stereo czy amplituner, zdecydowałem się na amplituner, a teraz kiedy kable ze ściany wystają na tylne kolumny, zdania nie zmienię bo średnio mi się uśmiecha przmalowywać salon...

Radio u mnie gra w tle, audiofilem nie jestem. Mam nadzieję że proponowany sprzęt i rozstaw kolumn pozwoli na ciche ustawienie radia, ale żeby było dobrze słyszalne w całym pomieszczeniu. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi ;)

---Edit---

Doczytując forum, mam jeszcze pytania do powyższego:

1. Dlaczego Onkyo TX-NR656  a nie Yamaha RX-V481? W czym odczuję różnicę?

2. Porównując zestaw kolumn Quadral Quintas 6500 do Jamo S 626 HCS który byście polecili i dlaczego?

Dzięki,

---Edit---

Po kolejnym przegrzebaniu internetu wycofuję pierwsze pytanie, podoba mi się ten Onkyo i chyba decyzja podjęta :). Aktualne pozostaje pytanie 2.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Edytowano przez zieciu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Myślę, że Onkyo sprawdzi się lepiej, dodatkowo jeśli porównujemy Onkyo TX-NR656, to w przypadku Yamaha musimy wziąć pod uwagę serię 600, czyli model RX-V683.

Moim zdaniem zdecydowanie lepszymi kolumnami będzie Jamo w stosunku do Quadral. Jamo lepiej sprawdzi się w muzyce, Quadral to zestaw dedykowany przede wszystkim do kina domowego. Sama waga i jakość wykonania kolumn także przemawia za Jamo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, Wielka szkoda bo kiedyś chłopaków z Q21 bardzo ceniłem. 

Widzę że S4 zaburzył im bardzo monopol na forach. Polecają teraz produkty byle na przekór do nich. Quadrale ostatnio kupowaliśmy dla znajomego do kina z Yamaha 683. Znam je od pierwszego modelu 500.

Jamo? No proszę Was :( do stereo? O czym wy piszecie. Mimo dużego basowcami z boku, niższych rejestrów one nie mają wcale. Problem z ustawieniem i jasna gryząca góra. To jest stereo?

Słyszałem że jamo wycofuje się z tego modelu. Czyżbyś cię nakupili tego kontener tak jak monitor audio silver i teraz je wciskacie wszędzie?

Sami sobie robicie akuku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Niestety tak w przypadku kolumny Quadral jak i Jamo musimy liczyć się z dużymi kompromiasami w kwestii jakości dźwięku szczególnie przy odsłuchu muzyki w stereo. Moim zdaniem Jamo S 626 HCS jest lepsze od Quadral, natomiast zawsze jest to kwestia indywidualnych preferencji. Tak naprawdę z czysto handlowego podejścia powinniśmy polecać właśnie kolumny Quadral, które mamy bez żadnego problemu dostępne w naszym magazynie, a Jamo już sie kończy, jest dostępny tylko i wyłącznie kolor ciemna jabłoń. Oczywiście wyższe seria kolumn Quadral jak i starsze serie są bardzo dobre i nie możemy ich porównywać do modeli 6500 i 6650. Proszę zauważyć, że zawsze zapraszamy do naszego salonu na odsluchy, mamy ogromny asortyment urządzeń i kolumn, które są fizycznie w salonie, a nie wirtualnie na stronie internetowej, wszystko można komfortowo porównać. 

Tak naprawdę to najlpeszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli jest zamiar zbudowania kina domowego, w założonym budżecie zakup dwóch dobrych kolumn przednich, a następnie w przyszłości dokupienie pozostałych kanałów. W podobnym budżecie jak powyższe zestawy kolumn 5.0 można zakupić np. dwie dobre polskie konstrukcje Pylon Audio Pearl 25STX Electrino 250 czy Indiana Line Nota 550X. To tylko kwestia dobrania odpowiednich kolumn pod wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze proszę jaka jest różnica pomiędzy:

Quadral 6500

Yamaha NS-F51 NS-P51

Pure Acoustic NOVA 6

Czy któryś z tych zestawów wyróżnia sie jakoś na plus lub na minus?

Czy warto zwracać na coś konkretnego uwagę przy wyborze odtwarzacza blu ray? co powiecie o Blu-ray SONY BDP-S3700?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QA 6500 - wydają się być z tej trójki najbardziej przyzwoite. W miarę fajny bas, w miarę czysto - mocy powinno wystarczyć

Yamaha 51 - Dobra góra i średnica, basu mniej - ale to można podreperować subem. Mocy moim zdaniem nieco mniej niż w QA

Pure 6 - dawno nie słuchałem - więc nie będę wymyślał :)

 

Blu - Ray - to nie zależny sprzęt - nie ma potrzeby specjalnego dopasowywania. Jeśli nie zależy ci na formatach MKV - to Panasonic i Sony jak najbardziej mogą być. Jeśli nastawiasz się na MKV, to polecam Samsunga lub LG.  Nie wmawiaj sobie, że to będzie sprzęt na lata - za jakiś czas będziesz chciał wymienić na odtwarzacz 4K - UHD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2017 o 22:32, zieciu napisał:

Quadral 6500

Yamaha NS-F51 NS-P51

Pure Acoustic NOVA 6

Z tych kolumn Quadrale wypadają najbardziej profesjonalnie.

QQ6500 - dźwięk czysty z solidną podstawą basową, wyraźną górą. W kinie jest mocny, o to chodzi.

Yamahom brakuje nieco wigoru, góra jest delikatna dół nie schodzi nisko. To takie granie bardzo bezpieczne.

Nova 6 - bardzo ciekawy produkt. No name, praktycznie. Dźwięk jest żywy dośc udany. Konstrukcja odstaje od obydwu poprzednich modeli. Jest taka troszkę, prosta..... W kinie dobre, w stereo nieco zbyt dodają od siebie.

Dnia 28.10.2017 o 22:32, zieciu napisał:

Czy warto zwracać na coś konkretnego uwagę przy wyborze odtwarzacza blu ray? co powiecie o Blu-ray SONY BDP-S3700?

 

Na formaty. Oraz laser.

Trwałość tu na plus zdecydowanie Sony. Ten odtwarzacz potrafi chodzić w kółko 14 godzin na dobę 7 dni w tygodniu. Przez 2 lata.

LG, samsung tu z kolei formaty, pełen ich zakres i wsparcie

Panas coś po środku. Jest z nich najwolniejszy.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...