Skocz do zawartości

Wzmacniacze cyfrowe i klasa D.


RoRo

Recommended Posts

  • 3 months later...
Dnia 17.04.2022 o 10:48, Wing0 napisał:

Klasa D dość mocno się grzeje warto by było więcej miejsca w budzie i dobra wentylacja. 

Mam wzmacniacz w klasie D i bzdury piszesz, wzmacniacz jest co najwyżej letni a miałem kiedyś wzmacniacz w klasie A i to było gorące, był kiedyś u mnie też  H+ i było chłodniej ale to klasa D jest tym do czego wszyscy producenci zmierzają efektywność energetyczna, i mniej grzania, są pewnie mniusy jak wszędzie, ale wzmacniacze nowe w klasach A AB odchodzą do lamusa chyba że to jakieś rodzynki firmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBIXXX napisał:

Mam wzmacniacz w klasie D i bzdury piszesz, wzmacniacz jest co najwyżej letni a miałem kiedyś wzmacniacz w klasie A i to było gorące, był kiedyś u mnie też  H+ i było chłodniej ale to klasa D jest tym do czego wszyscy producenci zmierzają efektywność energetyczna, i mniej grzania, są pewnie mniusy jak wszędzie, ale wzmacniacze nowe w klasach A AB odchodzą do lamusa chyba że to jakieś rodzynki firmy. 

Weź sobie popatrz na wykresy temperatur chociażby z tematu na AS gdzie ludzie robią pomiary temperatury. Dopiero zabieraj głos mistrzu i nie pisz bzdur że coś odchodzi do lamusa, takie rewelacje to może i faktycznie ktoś łyka, ale wzmacniacze klasy AB, A czy lampowce mają się nadal świetnie.

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2022 o 16:14, Wing0 napisał:

Weź sobie popatrz na wykresy temperatur chociażby z tematu na AS gdzie ludzie robią pomiary temperatury. Dopiero zabieraj głos mistrzu i nie pisz bzdur że coś odchodzi do lamusa, takie rewelacje to może i faktycznie ktoś łyka, ale wzmacniacze klasy AB, A czy lampowce mają się nadal świetnie.

Może daj namiar na te ekspertyzy, dłonią czuć czy coś jest gorące czy letnie lub zimne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moss napisał:

Faktycznie, nie grzeje się.

Ciekawe tylko po co jest ten wentylator 🤔🤔

IMG_20220820_105606.jpg

https://loudspeakershop.eu/hypex-fusionamp-fa503-2x500w100w-ncore-p-5738.html

Wy tak serio, ja pisząc o klasie D myślałem o zwykły  domowym wzmacniaczu o mocy max 100w na kanał przy 4omach a tu wstawiacie wzmacniacze o mocy 2x500w plus 100w po zmostkowanou 1000W i zdziwienie 😲 no wentylator, poszukaj taki wzmacniacz o takiej samej mocy zobaczysz wielki klocek wielkości małej lodówki z olbrzymimi radiatorami i skuteczności na poziomie 20% plus ciepło gratis, klasa A i jej pochodna poprawiona AB jest prądożerna z naciskiem na A i bardzo dobrze grzeje pomieszczenie , i to są fakty, pomijam jakość dźwięku. 

10 godzin temu, Wing0 napisał:

Nie rozumie o co Ci chodzi 😀. Mam ci wysłać zdjęcie z odczytem temperatury obudowy czy wpisać Ci w wyszukiwarkę: klasa D temperatury audiostereo?

https://www.liniadzwieku.pl/Gryphon-Audio-Mephisto-Solo

Ten się nie grzeje...... Moc RMS Czysta klasa A (2 x 150W/*Ohm), 2 x 175W/8Ohm, 2 x 350W/4Ohm 

Jak już lecimy na grubo co się grzeje vs wzmacniacz przez forumowicza wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że klasa A mistrzu się grzeje czy wzmacniacze lampowe to norma co w tym dziwnego. Pisanie że klasa D się nie grzeje to nieprawda, może jakieś słabsze modele podpięte pod przyjazne kolumny się neo grzeją ale mój icepower 1200as osiąga wysokie temperatury i nie tylko mój. Miałem i słabszego icepowera JR i Hyperx mniej się grzały ale również. I dla wyjaśnienia mam bardzo łatwe do napędzenia kolumny i słucham cicho. 

A i ten Gryohon to faktycznie idealny przykład klasy A która odchodzi do lamusa hehehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ROBIXXX napisał:

Wy tak serio, ja pisząc o klasie D myślałem o zwykły  domowym wzmacniaczu o mocy max 100w na kanał przy 4omach a tu wstawiacie wzmacniacze o mocy 2x500w plus 100w po zmostkowanou 1000W i zdziwieni

Jak się bawić, to się bawić. 😀

Ja mam taki moduł w kolumnie centralnej. 

Mówię ci, mistrzostwo świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, moss napisał:

Jak się bawić, to się bawić. 😀

Ja mam taki moduł w kolumnie centralnej. 

Mówię ci, mistrzostwo świata.

Pokaż foty bo ciężko mi uwierzyć i badanie słuchu 😉

11 godzin temu, Wing0 napisał:

To że klasa A mistrzu się grzeje czy wzmacniacze lampowe to norma co w tym dziwnego. Pisanie że klasa D się nie grzeje to nieprawda, może jakieś słabsze modele podpięte pod przyjazne kolumny się neo grzeją ale mój icepower 1200as osiąga wysokie temperatury i nie tylko mój. Miałem i słabszego icepowera JR i Hyperx mniej się grzały ale również. I dla wyjaśnienia mam bardzo łatwe do napędzenia kolumny i słucham cicho. 

A i ten Gryohon to faktycznie idealny przykład klasy A która odchodzi do lamusa hehehe

https://blackdotaudio.eu/icepower-1200as2---modul-wzmacniacza-ze-zintegrowanym-uniwersalnym-zasilaczem-sieciowym,328,1393760.html

2x1200w serio ja nie mam pytań i tu może się grzać ale porównując te kosmiczne moce (ps do jakich kolumn to masz podpięte bo zakładam że są to raczej koncertowe duże paczki) do zwykłych domowych wzmacniaczy to są one letnie, myśląc domowych i mocy nie przekraczającej 100w przy 4omach i poborze prądu do 100w, bo wasze konstrukcje to raczej są dla specyficznych!  Odbiorców, a klasa A to niestety bardzo duże pieniądze 💵  i bardzo duże straty cieplne plus zasilanie które liczone jest nie w watach a kilowatach, zastanawiam się kto kupuje tak mocne wzmacniacze pomijam dyskoteki i kluby. 

Ps ten Gryohon też cena jego budzi respekt wolał bym apartament lub mały dom w tej cenie i klasę D w salonie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

ktoś? coś? bo wuntek o D-klasse zdycha ;)

a ja mam dalej hypka nc252 i na razie nic go nie zastąpiło. Cyrus 8.2 przy nim poległ (ale z honorem i godnością - pewne aspekty lepsze były na Cyrusie), chiński Tone Winner się nawet nie zbliżył - niby A klasa, a Hypex bardziej naturalny i prawdziwy- myślę o czymś ze znacznie wyższej półki do porównania,  czas pokaże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

ktoś? coś? bo wuntek o D-klasse zdycha ;)

a ja mam dalej hypka nc252 i na razie nic go nie zastąpiło. Cyrus 8.2 przy nim poległ (ale z honorem i godnością - pewne aspekty lepsze były na Cyrusie), chiński Tone Winner się nawet nie zbliżył - niby A klasa, a Hypex bardziej naturalny i prawdziwy- myślę o czymś ze znacznie wyższej półki do porównania,  czas pokaże...

Każdy ma inaczej, u mnie hypex miał daleko do wszystkiego, icepower deko lepiej ale też kiepsko w porównaniu z lampą czy tranzystorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

u mnie hypex miał daleko do wszystkiego, icepower deko lepiej ale też kiepsko w porównaniu z lampą czy tranzystorem.

A możesz powiedzieć na czym polegała ta wyższość tranzystora i lampy nad D-klasą? Nie znam się, ale wg mnie takie wzmacniacze d-klasowe są najbardziej transparentą amplifikacją. Czy nie na tym polega idea wzmacniacza, żeby po prostu wzmacniał sygnał a nie robił cuda na kiju? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrólKiczu napisał:

wg mnie takie wzmacniacze d-klasowe są najbardziej transparentą amplifikacją.

Według mnie też jest właśnie tak jak napisałeś 👍😉

Z nudów szukam aktywnie czegoś innego, ale wszystko inne co zapnę nadaje swój charakter, a hypex wzmacnia i charakter dźwięku  zmienia źródło i pre... (przy innych wzmacniaczach wpływ źródła i pre to 1/3 zmian na hypex...) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, KrólKiczu napisał:

A możesz powiedzieć na czym polegała ta wyższość tranzystora i lampy nad D-klasą?

Na tym że określenie "u mnie" powinno być zastąpione "dla mnie"

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

u mnie hypex miał daleko do wszystkiego, icepower deko lepiej ale też kiepsko w porównaniu z lampą czy tranzystorem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .

Mam rozumieć że D klasa, tranzystor i lampa to wszystko były koncowki mocy i testowałeś na jednym pre, tak ?

Czy integry , bo nawet w tej samej technologii, Integra ,integrze nie równa i każda nie musi pasować .

Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...