Skocz do zawartości

Odtwarzacz Harman Kardon HD 990 czy HD 3700?


Ludvig Romańczuk

Recommended Posts

Witam serdecznie! Posiadam HK990 i planuje zakupić do niego odtwarzacz. Naturalnym jego partnerem jest HD990(Hrs-link). Zakładając że go kupię przychodzi problem rodzaju złącza jakim chce go podłączyć ze wzmacniaczem. Naczytałem różnych opinii z których niestety nie wynika jednoznacznie którego połączenia użyć(oczywiście mowa o HRS,RCA oraz XLR). A może pójść całkowicie w inną stronę i zdecydować się na nowszy model HD 3700? Kwestie estetyczne stawiam na drugim planie. Priorytetem dla mnie jest oczywiście jakość dźwięku. Proszę Was o pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

A czy koniecznie musi być odtwarzać Harman Kardon? Jeśli nie masz takich wymagań, może znajdziemy coś ciekawszego, tym bardziej że HK990 to porządny, dobry klasowo wzmacniacz. Podaj proszę, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, z jakimi kolumnami współpracuje wzmacniacz, w jakim budżecie możemy poruszać się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na dużej dynamice. Muzyka jest różnorodna, na pewno wykluczam rap oraz muzykę klasyczną oraz jazz. Słucham przeważnie metalowej (również wykonania koncertowe) oraz klubowej (lata 90).

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ludvig Romańczuk napisał:

Posiadam HK990 i planuje zakupić do niego odtwarzacz. Naturalnym jego partnerem jest HD990(Hrs-link). Zakładając że go kupię przychodzi problem rodzaju złącza jakim chce go podłączyć ze wzmacniaczem. Naczytałem różnych opinii z których niestety nie wynika jednoznacznie którego połączenia użyć(oczywiście mowa o HRS,RCA oraz XLR).

Mając do dyspozycji złącza XLR oraz HRS-link we wzmacniaczu sugerowałbym raczej HD990, niż model 3700 który takowych nie posiada (oraz wejść cyfrowych także nie ma).
Co do tego, które złącze wykorzystasz - pewnie właśnie HRS będzie najciekawsze, m.in. z uwagi na możliwość zmniejszenia jittera. Niemniej XLR też ma swoje plusy. Pewnie tylko RCA się nie załapie.
A i tak będziesz musiał sam sprawdzić i trochę pograć na obu rodzajach połączeń by się ostatecznie zdecydować...

Zapewne test Harmana w Audio czytałeś?
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/840-harman-kardon-hk-990
http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-cd-cd-sacd/1426-harman-kardon-hd-990

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...