Skocz do zawartości

Back to the Future czyli laik bierze się za kompletowanie stereo


tomprz

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum i nie ukrywam, że będę wdzięczny za wszystkie sugestie i rady od starszych stażem kolegów (a może i koleżanek?). Odkopałem mój stary sprzęt, który posiadam od nowości czyli od około 1992r. To oczywiście jest cała wieża Diora SSL500 i Altusy 140. Altusy oczywiście zregenerowałem, bo sparciały ze starości zawieszenia. Poskładałem, podłączyłem i nawet to gra:). Mam wielki sentyment do tego sprzętu, może dlatego,że kupili mi go rodzice jak miałem 17 lat. W każdym bądź razie cały zestaw zachował się i wygląda dzisiaj nie gorzej niż ćwierć wieku temu. Natomiast zupełnie przypadkiem stałem się kilka dni temu właścicielem Technicsa SU-VX 720. Podłączyłem go do tych altusów i z przykrością muszę stwierdzić, że nie gra to nic lepiej pomimo większej mocy o starej poczciwej diory ws-502 (to ten najsłabszy ) z mojego zestawu. Zaskoczenie wielkie, bo jestem z tego pokolenia, dla którego technics na przełomie 80/90 był wyznacznikiem high-endu i kosztował wtedy pewnie tyle co ze 3 Diory. Ale do rzeczy - chciałbym zbudować zestaw, który zaspokoi moje oczekiwania. Pokój około 45m2 wysokie poddasze w najwyższym punkcie ponad 4,5m wyskości. Ma grać głośno jak w klubie bo to pokój przygotowany pod imprezy o knajpianym wystroju - bufet itd. Sąsiadami nie muszę się przejmować, bo to dom jednorodzinny. Pijani imprezowicze też nie będą analizować niuansów muzycznych. Ma być minidyskoteka i już. Gatunki muzyczne wszelkie z wyjątkiem disco z pola i muzyki góralskiej (jedno mnie brzydzi, drugie wnerwia). Żródło dźwięku to tablet/komputer mp3, youtube. Wzmacniacz upatrzyłem sobie Denona PMA-980R lub 1080R i kolumny Tonsil Zeus. Czy to zaspokoi moje oczekiwania? Może jakieś alternatywy tylko w granicach wartości zaproponowanego zestawu (nie jestem Rockefeller)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie zaspokoi.

Dużo taniej a lepiej wyjdzie cię magnat soundforce 1200 oraz reloop ha 210.

Obok w wątku koledze doradzam to samo tylko większe magnaty. 

To jest sprzęt do imprez! 

Jeśli natomiast chcesz coś wyglądającego klasycznie to 1500r ale z magnat quantum 677. Znacznie lepsze kolumny.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj, nie zaspokoi.

Dużo taniej a lepiej wyjdzie cię magnat soundforce 1200 oraz reloop ha 210.

Obok w wątku koledze doradzam to samo tylko większe magnaty. 

To jest sprzęt do imprez! 

Jeśli natomiast chcesz coś wyglądającego klasycznie to 1500r ale z magnat quantum 677. Znacznie lepsze kolumny.

Piotrek

Dzięki za sugestię. Takiej konfiguracji w ogóle nie brałem pod uwagę. Magnat zawsze mi się kojarzył ze skrzyniami basowymi w beemkach łysych dresów. Ale tak jak napisałem na wstępie jestem laikiem. Przeleżałem  pod lodem 25 lat, nie interesując się tematem audio.

Edytowano przez tomprz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ten sprzęt spokojnie zaspokoi twoje imprezowe zapędy. Gra czysto mocno i dokładnie. Do tego jest bezpieczny w użytkowaniu przy % nawet nadmiernych. :)

Pewnie wszystko jest prawdą co piszesz, aczkolwiek wygląda on marnie ,żeby nie powiedzieć tandetnie. Taki mały i 120W/8Ohm?. Kurcze to takie wielkie piece mało które mają więcej niż 80-100W/8Ohm. Nowy kosztuje tylko 609zł. Za tyle sprzedają jakieś dwudziestoparoletnie wzmaki yamahy,onkyo,denona itd. Czego w tej niskiej cenie nie ma? Nie, żebym był malkontentem - sam hołduję zasadzie, że jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać. Ale z drugiej strony jedni wydają grube tysiące i są niezadowoleni więc co może być za 600zł i to nowe?

 

 

Edytowano przez tomprz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...