Skocz do zawartości

Pytanie o typy głośników


naku_x32

Recommended Posts

Takie pytanie ode mnie jest chce kupić audio do domu (2.0), ale nie wiem jaka jest różnica między głośnikami półkowymi. Dokładnie chodzi o to jaka jest różnica między głośnikami które mają bass i twitter i bass osobno (w jednej obudowie)  a głośnikami które mają twitter "wbudowany" w środek głośnika bassowego ? Które są lepsze i czy na któreś z nich nie powinienem nawet patrzeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się odpowiedzieć na pytanie, które są lepsze. Oba rozwiązania mają swoje techniczne wady i zalety i tylko od doświadczenia i wiedzy konstruktora zależy, ile potrafi z danej konfiguracji wycisnąć. Nie zawracaj sobie na razie tym głowy. Opisz dokładnie czego szukasz (zgodnie ze wzorem "Jak pisać pierwsze posty"), to razem wypracujemy rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 2500zł (same głośniki tylko półkowe)

2) Sprzęt tylko nowy

3) Sprzęt stereo

4) Niedawno dostałem Yamahaas701 (czy jakoś tak)

5) Pokój około 4 na 3 metry

6) Elektroniczna, rock, może trochę popu

7) Zakup raczej na dłuższy czas chociaż zakładam po jakimś czasie zmiany

8) Sprzęt będzie podłączony pod komputer z mocną kartą dźwiękową (muzyka w formacie FLAC mająca od 1000-2500kbps) oraz odtwarzacz CD który będzie dokupiony potem

 

+ jeśli ktoś się zna to może polecić dodatkowo jakieś dobre karty dźwiękowe komputerowe do słuchania muzyki 

A i najlepiej żeby sprzęt był dostępny do odsłuchu w obszarze Katowic/Gliwice/Zabrze/ITP

Edytowano przez naku_x32
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto moja karta:

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg-karta-pci-system-5-1-xonar-dg-330485/

 

A jeśli chodzi o głośniki to nie wiem czy to za mało ale mogę max na 10cm może 15cm od ściany odsunąć. A co do rysunku zaraz wyślę tak około jak to będzie wyglądać

czerwone - drzwi

niebieskie - szafy

zielone - biurko

żółte - łóżko

fioletowe - miejsce na głośniki

 

gimp na touchpadzie w 2 min :)

Bez nazwy.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że musisz ustawić kolumny znacznie węziej. Optymalne będzie około 1,5 m, ewentualnie 2 m, jeśli częściej niż przy biurku słuchasz na kanapie. Inaczej przy słuchaniu przy biurku będziesz miał dźwięk dobiegający tylko z boków, z wielką dziurą pośrodku. Przy węższym ustawieniu będziesz słyszał muzykę przed sobą i z boków, czyli prawidłowo.

Jeśli biurko jest standardowej głębokości, to zwróć szczególną uwagę na głębokość kolumn, bo możesz mieć problem z ich ustawieniem. W tym przypadku, im płytsze, tym lepiej. Lepiej wyższe niż głębsze. 

Twoja karta ma chyba wyjście cyfrowe S/PDIF, więc na początek możesz podłączyć Yamahę w ten sposób.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q350 to nowszy model niż Q300. Jego następca.

Masz już wstępnie wytypowanych kilka modeli, Teraz czas na udanie się do sklepu i ich osłuchanie. Najlepiej z tą Yamahą (możesz ją zabrać z sobą, jak nie mają w sklepie). Dopiero takie porównanie da Ci odpowiedź, jakie brzmienie najbardziej Ci pasuje. Po odsłuchach opisz na forum swoje wrażenia, to może padną kolejne propozycje kolumn bardziej pasujących do Twoich preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko od ściany muszą stać te kef oraz inne z wentylacją umiejscowioną z tyłu żeby dobrze zagrać (mogę je dać max 10-15 cm od) a po drugie jakie kable i gdzie do nich kupić ? (około 2-2.5m bo mam specjalną rynnę na nie więc muszą mieć z 2m)

Edytowano przez naku_x32
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody, to drażliwy temat. Są tacy, co uważają, że nie mają większego znaczenia. Są też przeciwnicy takiego sądu. Oczywiście na audiofilskim forum przewagę mają Ci drudzy. Od przedstawiciela której opcji chcesz otrzymać odpowiedź?;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...