Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do 17m2


Maciej Żurek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No dobra, a co byście powiedzieli o amplitunerach ze sklepu na m ? np. YAMAHA R-N602 ? 

Problem w tym, że żona widziała jak to działa... Tzn. widziała prostotę tego urządzenia - wkłada pen drive i leci muzyka, chce sobie posłuchać radia, to sobie włącza radio... Mnie już na samą myśl dźwięku z radio uszy bolą, ale wiecie jak to jest - jeden przynosi pieniądze do domu, a drugi nimi zarządza... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy on nie będzie za slaby do tych Elaców ? W końcu ma 2x80W, a Elaci chyba po 120W...

Yamaha

Moc znamionowa RMS2 x 80 W

Moc muzyczna2 x 105 W

Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm) 105 W / 125 W / 150 W / 178 W

 

Elac 207

Nominal 120W

Peak Power 160W

Nominal Impedance 4om

 

Gdzieś jeszcze wyczytałem, że ten amlituer będzie bardzo podobnie grał do ONKYO TX-8150. Tak się sklada, że ONKYO TX-8150  jest teraz w wyprzedaży w sklepie na M. Może nie warto dopłacać 500zł do Yamahy ?

Edytowano przez Maciej Żurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaci bardzo często łączone są z Yamaha. Dopełniają się. I tu akurat to przypadek że dystrybutor jest jeden :)

Pytanie na czym wam zależy. Jest całe grono osób które podchodzą zdrowo do tematu. Nie są audiofilami i cenią to że mają wszystko w jednym z przyzwoita jakością dźwięku. 

Po ile jest 8150?

Podobnie to on nie gra. Oba są amplitunera mi i na tym kończą się ich podobieństwa:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Elac słynie ze swych przetworników np. Jet, co nie znaczy że wszystkie Elac miały, czy mają wstęgę jeta. Wstęga wstędze nie równa tak jak "standardowa wysoko-tonówka" nawet nie każda wstęga, czy  zwykła kopułka w elacu gra tak samo, to zależy od modelu.

2) Gdzie naczytałeś się , że jak kolumna ma np. 120W wzmacniacz musi mieć tyle samo ? Tyle samo kiedy, przy 4 ohm czy 8 ohm , bzdura jakaś.  Jakich to kolumn szukali i słuchaliby miłośnicy "słabych "lamp , czy jakich wzmacniaczy i za ile walizek pieniędzy musieli by kupować wzmacniacze właściciele dużych kolumn ? Popatrz, że producenci kolumn zwykle piszą "wymagany wzmacniacz np. 30-200W" , co też stanowi uproszczenie, ale może ma za zadanie rozwiać zabobony, co do zbieżnych " mocy" elementów zestawu:10_wink:. Moc kolumn to poniekąd ich wytrzymałość na podaną moc( poniekąd) ale nie np. głośność. Ze spraw technicznych inna sprawa,  że moc wzmacniacza to nie wszystko, jest też wydajność itd, a nie doszliśmy jeszcze do brzmienia...

3)Yamaha rn 602 gra zupełnie inaczej od Onkyo 8150. Krótko, Onkyo 8150 gra ogólnie twardziej , chłodniej w basie i średnicy,  ostrzej w górze, jakby przez to precyzyjniej, Yamaha 602 plastyczniej w średnicy, bardziej namacalny mięsisty bas, góra nadal zróżnicowana, ale jakby oszlifowana. To Onkyo bardziej do uspokojenia nieco ocieplonych w brzmieniu kolumn typu ogólnie Dali, Yamaha bardziej muzykalnie, ale w obu przypadkach trzeba przemyśleć dobór kolumn by nie przesadzić z czymś. Elac ogólnie rzecz ujmując gra w basie i średnicy łagodnie, nie agresywnie, czy ofensywnie, panuje nad emocjami, a góra bywa różna słuchałem paru Elacków i bywa od bardzo analitycznego wręcz sypiącego informacjami, po lekko wycofane, co nie znaczy niedokładne. Z Onkyo miałbyś przekaz bardziej analityczny, nieco techniczny, szczuplejszy, a z Yamahą lepiej wypełniony w wyższym basie i średnicy, cieplejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super obszerne wyjaśnienia ☺ 

czy elaci z takim głośnikiem jak w ogłoszeniu beda grać gorzej od JET czy niekoniecznie ?

o mocy do kolumn nie wiedziałem wiec zapytałem. W zasadzie logiczne sa mocniejsze kolumny bo przynajmniej dzieci mi nie wyprują z nich głośników podkręcając moc wzmacniacza ☺

tak na sucho z opisów wnioskuje ze lepsza dla mnie będzie yamaha

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą grać inaczej.

JET i późniejsze poprawione wersje tego przetwornika to wyjątkowy głośnik. Szczegółowość połączona z łagodnością. Wielka rzadkość wśród przetworników wstęgowych.

Ich klasyczna kopułka którą stosowali/stosują nadal  w wielu modelach jest po prostu klasyczna, jakich wiele na rynku. Bardzo dobra, także łagodna i melodyjna. Ale bez tej szczegółowości. Co zrozumiałe.

Yamahe RN602 masz u nas taniej a na Onkyo 8150 to nie jest dobra cena. Masz u nas taniej dokładnie to samo z napisem Pioneer SXN30DAB.

Te urządzenia są kopią. :) To jedna firma.

Mogę wam wysłać do domu taki amplituner sprawdzicie jak sobie radzi w domowych warunkach i czy żona z funkcji a Ty z dźwięku jesteście zadowoleni.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało nam się zamówić Yamahe z gwarancją jeszcze 2 lata za niecałe 1700zł :) 

Teraz pora na kolumny. 

Elaci z tradycyjną kopułką są za 1200zł. Z JET w Zgorzelcu (trochę bliżej mnie) za 2400zł. Osobiście po opisach wnioskuje, że lepsze są JET, ale znowu 2400zł za dwie kolumny to trochę sporo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poczta polska jak zwykle dała ciała i paczka express 24 nie dojechała... w międzyczasie zobaczyłem te tannoye i dodatkowo heco 900. Obydwa zestawy wyglądają na dość dobra propozycje i może jeżeli ich nie kupię to staną się dobrym argumentem to zbicia ceny elaców ? a jeżeli nie to już 300-400zl w te czy w te moze żona przeżyje ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) No to żeś podpowiedział... :)

 

Dzisiaj może uda mi się posłuchać takiego zestawu w MM to zobaczymy. Wiem, że tam jest zupełnie inna akustyka i często hałas na sklepie, ale zawsze będzie jakieś odniesienie. 

W sobotę jestem umówiony na odsłuch Elaców. Jak nie będzie dużej różnicy to wezmę chyba od was te Heco (jak jeszcze będą) :)

Edytowano przez Maciej Żurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po odsłuchu Heco. Co prawda były podłączone do HK 3370, ale i tak brzmiały tak fajnie, że można się w nich od razu zakochać :) Rozmawiałem ze sprzedawcą który powiedział mi tylko, że z RN602 będzie grało niżej i czyściej. Chyba nic więcej mi nie potrzeba :) Zastanawiam się teraz czy jest sens jechać prawie 200km żeby odsłuchać Elaci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...