Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do 17m2


Maciej Żurek

Recommended Posts

Urzekło mnie przede wszystkim takie jakby ciepło. Od razu poczułem się jakbym siedzial w domu przy przyciemionym świetle z lampka wina w ręku :) Brakowało troche dolu ale to pewnie wina otwartej przestrzeni i utworu. Dźwięk mimo podłączenia do hk3370 był całkiem czysty ale jakby trochę mniej naturalny jak np. W cantonach gle470. Osobiście brakowało mi troszkę potezniejszego basu i czystości. Średnica była ok - choc może mogła by by żywsza ale nie wymagam cudow od kolumien za ok 3000z :) myślę ze to tez mogła być wina amplitunera. 

jedyne co mnie dość mocno przeraziło to ich wielkość... jest gdzie je postawić ale czy one beda dobrze graly w zaledwie 17m2 ?

 

 

Edytowano przez Maciej Żurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

U mojego kumpla, oglądamy LM co tydzień a później gramy na PS :P, są w 16m tak na oko i grają na prawdę super.

To wina amplitunera bo akurat basu będą miały więcej niż Elac i to tego niższego mięsistego. Tylko lepszy wzmak/amplituner.

Przy ELACach możesz zyskać na czystości średnicy no i świetnej górze z JETa, dół może być delikatnie mniejszy, ale barwa będzie podobna.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta. Zakupione Elaci. Sprzedawca miał jeszcze do odsłuchania Heco Aleva GT 602 i bez porównania... :)

Barwa dźwięku, średnica i wysokie tony Elaców są nie do opisania. Wydawało mi się, że mają trochę mało basu, ale po podłączeniu ich u mnie tego basu jest na tyle dużo, że powoli zaczyna mi to przeszkadzać... Nie wiem czego to jest wina, ale na odsłuchu w mniejszym pokoju miałem wrażenie, że grają bardziej przejrzyście. Podłączone były do mojego amplitunera. Ustawione są bardzo podobnie jak na odsłuchu, z tym, że jedyne kable jakie miałem to Oehlbach silverline i aż 6mm... Tam były podłączone czymś cieńszym i nie wiem czy nie melodika :) No i różnica to, że u mnie są podłączone przewodem bez bananków i zworki są z tych samych przewodów. Możliwe, że to wycofuje trochę ten przód i zniża dół ? Dodam, że jak jest podłączone do TV na zwykłym rozlatującym się kabelku 2xRCA - jack, to den dół tak nisko nie schodzi, a dzieje się tak na odtwarzaniu muzyki dobrej jakości z USB...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...