Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok.10 tys.zł, pokój 48m^2


mariuszzar

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Poczatkowo planowalem kino domowe, jednakze po wstepnej lekturze forum uznalem, ze bardziej odpowiednie dla mnie bedzie dobre stereo albowiem filmy ogladam max. raz w tygodniu.

Szukam zestawu audio do max. 10 000zl.

Generalnie slucham radia internetowego, plyc cd/mp3 (muzyka raczej spokojna w stylu np. Adele, M Buble, U2, muzyka filmowa).

Sprzet będzie stac w salonie o powierzchni 48m2 oraz będzie podlaczony doTV.

Bylem w kilku salonach audio. W kazdym mowia co innego, kazdy zachwala swoj produkt a ew. propozycje konkurencji wysmiewa.

Nie potrzebuje sprzetu na Cito. Chcialbym miec upatrzony zestaw, wiedziec co szukac. Zbliza sie koniec roku wiec moze beda jakies wyprzedaze itp.

Jako, ze jestem kompletnym nowicjuszem poprosilbym o pomoc w wyborze.

Z gory dziękuję.

 

Edit: Co sadzcie o takiej konfiguracji: Marantz CD6006 + PM6006 + NA6005 plus Monitor Audio Silver 10?

 

 

 Nie wiem czemu, ale nie moge wyedytowac tytulu. Kwota na audio to 10 000zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

No niestety tak jest w salonach audio. :(

Dlatego jak słuchasz systemu to nie słuchasz sprzedawcy. Dano mi jako pierwszemu ci odpisać ale na forach także jest branża i zaraz się zleci, do tego każdy z użytkowników zaproponuje coś innego. Taki standard. Czytając na pewno nie będziesz wiedział więcej. Tylko słuchając, a filtrując to co mówi sprzedawca. 

To nawet nie wiem gdzie ci to polecono :)

Silver10 bardzo spoko. Ale pm6006 ich nie napędzie prawidłowo. Duże kolumny wymagajace mocy. Pm6006 jej nie ma.

Jeśli zdecydujesz się na 10 od monitor audio to wtedy atoll in 100 cd50 i Yamaha wxad10, albo malinka.

Z moich innych propozycji

Cayin mt35s + heco celan gt 702 oraz wspomniane wyżej sieci.

Ile będziesz używał CD?

Ciekawymi kolumnami w tym budżecie są także tannoy xt8f, Polk audio rti A7, Elac f6, kef q950

Co do elektroniki roksan k3, atoll in 100, cayin mt35s, marantz pm8005, 

Co sluchales? Jak to odbierasz?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie pozwolę zlecieć się jako drugi. :)

Tak jak napisał S4, do Silver 10 zdecydowanie inny wzmacniacz. Szczególnie w tak sporym pomieszczeniu.

Moja propozycja do takiego pomieszczenia, to kolumny B&W 683 S2 w dwóch zestawach:

Yamaha R-N803D + CD-S700 + 683 S2 - https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n803d-cd-s700-bowers-wilkins-683-s2.html

To zestaw kompletny, załatwia sprawę radia internetowego, Spotify, Tidal, radio normalne i DAB, plus porządny odtwarzacz CD.

NAD C368 + C568 + 683 S2 - https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c368-c568-bw-683-s2.html

Drugi zestaw to przede wszystkim wyższej klasy wzmacniacz stereo, który wyciągnie z kolumn B&W więcej, niż Yamaha. Żeby uzyskać w nim dostęp do funkcji internetowych, trzeba jednak zaopatrzyć się w moduł sieciowy NAD BluOS (montowany wewnątrz wzmacniacza), za dodatkowe 1666 zł, bądź w zewnętrzny odtwarzacz sieciowy. Polecam jednak BluOS'a, ze względu na wybitną obsługę z aplikacji i sprawność tego systemu.

Tak jak powiedział S4Home, każdy sprzedawca, łącznie z S4Home, będzie chwalił swoje. Dlatego musisz traktować nasze propozycje jako podpowiedzi, i wyrobić sobie własne zdanie, słuchając tych systemów samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Jak bede w domu to poczytam o w/w propozycjach.

Mam 2 pytania, moze glupie, ale jak pisalem to moje początki z audio.

Czy zamiast odtwarzacza CD mogę zastosować odtwarzacz BlueRay/DVD? Mialbym 2 w 1.

Ogladalem/sluchalem tego B&W i bylo OK, ale nie zachwycil mnie.

Niestety wybor głośników musi buc ograniczony do kolumn w kolorze czarnym najlepiej piano black. Wiem, ze muzyki slucha się a nie oglada, ale tylko na taki wybor wyrazila zgode zona...

Stad MA silver 10.

A co powiecie na Indiana Diva 650 ew. Klipsch 280F?

Może jakies zestawy z Denonem ew. Onkyo? Pytam sie bo znajomi maja stereo z wlasnie tych marek i chwala sobie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pod warunkiem że wzmacniacz będzie miał dac lub będzie on osobno w systemie.

No mnie też nie urzekły, ale koledzy dobrze zaproponowali. Już masz coś do porównania. 

Czarne, no to te które zaproponowałem są w takim kolorze. 

Będzie łatwiej. Co ci przeszkadzało w bowersach a co mogłeś zaakceptować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musimy lakierować na czarno, to Diva jest dość logicznym wyjściem. Do twojego pomieszczenia idealne byłby nie 650, a Diva 660. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/diva-660.html

Zdecydowanie.

Seria 600 B&W to bardzo uniwersalne, bezpieczne brzmienie. Nie każdego porwie to granie, przynajmniej nie od razu. :)

No, i absolutnie kluczowe w ich przypadku jest porządne, porządne wygrzanie. Świeże z kartonu po prostu nie grają. Ten typ tak ma. No, ale moim zdaniem warto jest im poświęcić chwilę, bo wygrzane i z odpowiednim wzmacniaczem pokazują prawdziwą klasę w swojej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zależy Ci na blurayu to kup sobie xboxa one s. Są teraz w super cenach, a upieczesz kilka pieczeni na jednym ogniu. Podłączasz optycznym do wzmaka a w ustawieniach xboxa wyjście optyczne stereo. Wiadomo, ze jakość CD-audio nie będzie hi-End, ale jak nie jesteś audiofilem to raczej nie wyczujesz różnicy. 

Co warto odnotować Xbox one s obsługuje Spotify Connect :) 

zostaje wiec 9 tys na wzmacniacz zintegrowany + kolumny. To już fajna kwota. 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhh, sprawa troche skomplikowala sie.

Bylem w Lublinie w salonie Hifi. Słuchałem jeszcze raz B&W 638 i drugim razem zrobily lepsze wrażenie. Bylo naprawde ok.

Ale... Chodzac po salonie zobaczylem B&W 704 S2. Wygladaja oblednie. Wow. Graja super. Do nich Pan z obslugi polecal Nad 368. Jednakze cena robi si konkretna. Duzo za duzo. Tańszą opcja jest Yamaha N803. Choc dalej to jest 12-13k zl. Wiem, ze jest to sprzęt na lata. Sam nie wiem co robic.

I zamiast CD kiedys na spokojnie dokupie sobie BluRaya.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 3w1 to https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-blu-ray-dvd/oppo-udp-203.html

 Co do B&W to może monitory? Miałem na testach 706 S2 i byłem pod wielkim wrażeniem bo grały zacnie

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2017 o 20:51, mariuszzar napisał:

Ale... Chodzac po salonie zobaczylem B&W 704 S2. Wygladaja oblednie. Wow. Graja super. Do nich Pan z obslugi polecal Nad 368. Jednakze cena robi si konkretna. Duzo za duzo. Tańszą opcja jest Yamaha N803. Choc dalej to jest 12-13k zl. Wiem, ze jest to sprzęt na lata. Sam nie wiem co robic.

Do takich zacnych kolumn ta yamaha raczej nie pasuje wg mnie. W amplitunery to idą takie biedaki jak ja z budżetem w okolicach 5-6k. Zwłaszcza, ze ta yamaha to żadna rewelacja. Słuchalem, szału nie robi. Jak masz nawet 12-13k na sprzęt to myślę, ze bez sensu ładować je w  amplituner. Za te pieniądze to już jakiegoś Hegla dorwiesz (np H80). Ta seria 700 bowersów jest dosyć nowa i śpiewają za nią kokosy. Na początku dobrze główkowałeś z monitor audio silver 10, które teraz wyprzedają, a są to piękne kolumny. Nie miałem ich co prawda przyjemnosci posłuchać (słuchałem tylko silverów 6), ale opinie o nich są bardzo dobre i teraz mają super stosunek jakość/cena. Myślę, że koledzy którzy siedzą w tym długo doradzą Ci jakiś dobry wzmak do tych kolumn.

Przekonałem się na własnej skórze - po pierwsze sprzęt trzeba przetestować w domu. Po drugie do dużego salonu trzeba dużych przetworników. Żadne małe pierdziawki chociaż najlepiej zrobione nie zastąpią dużej membrany. 

Spróbuj jeszcze posłuchać wysokiego modelu Heco z wysokim modelem Onkyo. Wg mnie sprzęty tych dwóch firm się ładnie zgrywają, a Heco ma również kolumny w czarnym lakierze piano. 

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi!. Cytuj fragment do którego się odnosisz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bowersy są dośc drogie szczegolnie że nowość, choć nie przeczę porządnie wykonane i ładne jak to bowersy, ale przypuszczam że całościowo kupisz lepiej brzmiący zestaw przy takich kwotach... porządny wzmacniacz to podstawa pewnie będziesz musial sporo sie najeździć (szczerze współczuję;)) i nasłuchać bo wybór niemały do tego kolumny które będa się z nim zgrywały a resztą (cd i malinki) sie nie przejmuj bo to już moim zdaniem kosmetyka i zawsze możesz kupić coś taniego żeby potem to wymienić na lepsze, wypożyczyc itp... na pewno skupiłbym się na porządnym wzmaku i kolumnach... jeżeli któreś z tych dwóch elementów będzie lepsza od drugiego to może Ci niebawem przyjśc ochota na wymiany/ponowne zakupy itp... zupelnie inna sprawa że nie wygrzany nowy sprzęt brzmi inaczej niż używany, do tego w pełni usłyszysz swój zestaw po kilku dniach słuchaniach jak już będzie stał w salonie co jeszcze bardziej komplikuje sprawę :P  generalnie nie spiesz się z zakupem a jak już zdecydujesz to zapytaj o zniżki ;) i o to czy możesz posluchac 1,2 dni w domu zanim się w 100% zdecydujesz:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego. Napalileś się na produkt totalnie nie warty swojej ceny. Wiele osób się skarży na ostrość i brak melodyjnosci w bowersach. Ale jeśli za nową linie 7 dostaniesz rabat 40 procent, bo jest to możliwe, to możesz je wziąć. 

Łatwo je wtedy sprzedaż po dwóch latach :)

Swoją drogą nie do końca rozumiem odwiedzanie salonów pod szyldem konkretnej marki. Wiem że Q21 jak i S4 będą cię namawiać na swoje konkretne produkty z których pewnie coś mają. Ale pójdzie do salonu Yamahy po odpowiedz co wybrać? No Yamahę!

Aż dziwne że nie zaproponowali PSB czy Indiana Linę. A może?

Idź kolego do salonu niezrzeszonego, nie słuchaj sprzedawcy. I wybierz dla siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie napalaj się. B&w raczej jest firmą dla tych świadomych. Wiedzą, bo lata sluchali, że taki dzwięk im odpowiada. Dodatkowo potrafią zestawić je z odpowiednim wzmacniaczem. Nie wszystko złoto co się świeci.

Z tego co czytam to kompletnie nie wiesz czego chcesz nie bardzo potrafisz dobrać amplifikacje i sluchasz sprzedawców. Ja raz w jednym z salonów udajac totalnego laika posluchalem co mowi do mnie sprzedający i zdębiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszzar

podobnie jak reszta ludzi wypowiadających się w tym temacie, polecam ochłonięcie. Efekt WOW! jest ciężki do przebrnięcia i czasem naprawdę trzeba się napracować żeby wybić sobie z głowy dany zestaw. Sam tak miałem, na szczęście jeden ze starych użytkowników (inne forum) dość dosadnie opisał mi „jak będzie później” ;) 

Do dzisiaj jestem wdzięczny za to.

w tej chwili masz sytuację taką:

Posłuchałeś systemu na który nie masz kasy albo w danym momencie nie chcesz wydać aż tyle.

Posłuchałeś go w salonie który ma prawdopodobnie całkiem nieźle przygotowany pokój odsluchowy.

Czary mary, gadka obsługi i masz kłopot, bo zagrało efektownie a do tego dobrze wyglada.

Ten kłopot dodatkowo komplikujesz starając dobrać tańszy wzmacniacz(prawdopodobnie o zupełnie innej charakterystyce grania niż to co słuchałeś), pomijam już kwestie wydajności.

Z całego serca radzę, ochłoń i idź też gdzie indziej i posłuchaj innych systemów.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo audiowit, brawo Fafniak - wreszcie jednym głosem ;) , a porady jak najbardziej na miejscu!

Mariuszzar- posłuchaj koniecznie czegoś w swoim pomieszczeniu, bo 48m2 to nie pokój odsłuchowy w salonie. Jeśli jest to jeszcze nowoczesny wystrój to na pewno zagra to zupełnie inaczej w takich warunkach. I jeszcze raz :

 

keep.jpg

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, bardzo spoodbaly mi sie b&w 704. Jednakze nie plnaowalem tyle wydawac na audio. Druga kwestia to glosniki ladnie brzmia u nich, ciekawe jak to bedzie brzmiec na 48m2.

Dodatkowo inne wydatki szkuja sie. Po przespaniu sie z tematem odpuscilem te 704rki bo kosztuja majatek a az takiej roznicy nie słyszałem (roznicy, ktora usprawiedliwialaby cene x2). W poniedzialek planuje pojechac do innych salonow posluchac odmiennych propozycji.

 

Nie ukrywam, ze ciężko laikowi dyskutuje sie w sklepach. Brakuje mi po prostu argumentow. Dodatkowo kazdy sklep tylko chwali swoje urzadzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odsłuch w salonie da Ci z pewnością odpowiedź na pytanie czego mniej więcej szukasz, ale nie zastąpi to odsłuchu w domu. Sam robiłem eksperymenty i sprzęt, który grał jak dla mnie super w 15m2 w dobrze wygłuszonym pokoju, nie istniał w otwartym salonie 35m2.

2. Wypożycz jeden z sugerowanych zestawów, nawet ten pierwszy pomysł Silver10 + PM8005 (są branżowcy na forum np. s4home, którzy świadczą takie usługi wysyłkowo) i na bazie takiego odsłuchu będziesz wiedział już czy brakuje basu, czy brakuje średnicy czy może wysokie dają po uszach. Takie wnioski wychodzą dopiero po paru godzinach odsłuchu. Często to Wow na początku jest nie do zniesienia w dłuższej perspektywie.

3. Odradzam rozpoczynanie odsłuchów od dużo drożnych zestawów, na które Cię nie stać - zawsze potem będzie niedosyt. Łatwiej przesiąść się z Fiata do Mercedesa niż odwrotnie ;).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam możliwość zakupu kolumn Triangle Esprit Antal EZ z 30% upustem. Czy ktos zna te kolumny? Warte sa zlotowek? Wygladaja b. ladnie (czern fortepianowa), solidnie. Wada jest ich wysokosc, jednakże nie jest to dla mnie az taki problem. Generalnie malo informacji w sieci o w/w glosnikach.
Polaczone bylyby z NAD C368. Warto? Troche przekroczylem budzet, ale jesli to zestawienie byloby bardzo ok to warto dolozyc bo zostaje sprzet na lata.
Aha: dopiero na przyszly piatek jestem umówiony na odsłuch (wcześniej niestety nie mam wolnego czasu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nadem... WARTO posłuchać.

kolumny które odwdzięcza się bardzo ładną sceną , ślicznym wysokimi tonami (według mnie) i ładna średnica. 

Kwestią dyskusyjna są niskie tony. Ci którzy lubią mięsisty rozlazły bas-bedą rozczarowani. Dostaniesz punktowy bas i tylko wtedy gdy jest on na płycie.

ALE to są moje wrażenia z połączenia z lampowcem. Jednak NAD może być równie  miłym kompanem. Trza posłuchać. A potem przy takiej kasie wymóc odsłuch u siebie w domu. To nic ujmującego. Zostawiasz worek kasy! Wymagaj normalnej dobrej obsługi.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyli jednak moze byc dobry zestaw:) Dziekuje za opinie.
Na pewno bede chcial zastrzec, ze ostateczna decyzja po odsluchu w domu.
Na basach az tak bardzo mi nie zależy choc fajnie jkaby byly. Po prostu milej slucha sie.
A wiadomo jak z awaryjnoscia tych Triangle? Sprzet ma posluzyc ladnych kilka lat wiec wolałbym miec spokoj przez ten czas. Ogromnym plusem jest 5 letnia gwarancja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że awaryjność jest podobna jak w innych kolumnach.

Co do basu, to jest dość skomplikowana sprawa.

Wielu "purystów" nie uznaje funkcji korekcyjnej "loudness", pomimo tego że jej działanie opiera się na normalnym zjawisku fizjologicznym. Tak samo z pokrętłami korygującymi wysokie i niskie.

Przy niskich głośnościach może być go zbyt mało i wtedy znaczenia nabiera bardzo zakres 150-500 Hz który daje zwykle dość przyjemne ciepełko i wypełnienie. Jednak czasem pomieszczenie i ustawienie kolumn (albo sam sprzęt) powoduje gaszenie tego zakresu. I wtedy okazuje się że przy cichym słuchaniu jest wrażenie dobrych wysokich tonów , średnicy ale wszystko bez tej "podstawy" zdaje się takie "puste" i lekkie

Nie ma reguły bo każde pomieszczenie jest inne.

Posłuchaj na wszystkich poziomach głośności (wszystkich w znaczeniu bardzo cicho , normalnie i głośno)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2017 o 20:39, mariuszzar napisał:

Nie wiem czemu, ale nie moge wyedytowac tytulu. Kwota na audio to 10 000zl.

Tytuł może poprawić Administrator i Moderator. A edytować swój post można przez 1 dzień.
Już zmieniłem kwotę w tytule wątku B|

Zaś wracając do sprzętu - jeżeli ma być taniej niż NAD 368 to można się rozejrzeć za używanym NADem 375 lub 356. Potrzebujesz przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) we wzmacniaczu?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...