Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok.10 tys.zł, pokój 48m^2


mariuszzar

Recommended Posts

może sie nie znam ale posłuchałbym w razie możliwości innego (lepszego?)wzmaka , przy dobrych zniżkach coś by znalazł... pogadaj z s4home.... jeżeli z jakiś względów np masz daleko, nie chcesz wysylkowo itp to nie nalegam oczywiście, każdy ma wolny wybór  ewentualnie używka z allegro jeśli masz cos w okolicy.. co do modeli to dziwie się trochę że nie padają w wątku ciekawsze propozycje jakies naimy cyrrusy roksany? 

w Każdym razie jak posłuchasz ewentualnych zestawów to napisz jak wrażenia, sam jestem ciekaw

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ograniczeniem odnosnie wzmacniacza jest budzet (5-5k zl). Dodatkowo przyznam sie, ze NAD c368 idealnie pasowac bedzie mi do szafki rtv. Myslalem nad NAD c388, ale to juz 1,5k zl wiecej.
Narazie zrezygnowałem z BluRaya. Faktycznie sporadycznie slucham plyt, dotyczycy to rowniez filmow. Moze kiedys dokupie, ale na ta chwile odpuszczam CD. A w planach mam Spotify.
DAC? A co to takiego? Czytam na www,ze jakis konwerter,ale do czego służy to nie wiem?
W jednym ze skelpow sprzedawca polecal Hegel H80, ale bodajze on nie posiada funkcji internetowych a to podstawa dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to przetwornik cyfrowo analogowy. Przerabia sygnały cyfrowe na wersję akceptowalną dla reszty sprzętu audio.

Wszystko co przychodzi z sieci internetowej, ma postać cyfrową i na pokładzie urządzenia musi być, lub jako oddzielny klocek.

oddzielny klocek to zwykle trochę bardziej skomplikowana obsługa ale czasem oznacza też lepszy,ciekawszy dźwięk. Ale nie jest to regułą.

Widać że autor wątku celuje w nowy sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosunkowo mało popularne i pewnie mało kto z obecnych je sluchał;) czy są złe? hm... to pewnie trochę tak jak byś porównywał corolle do golfa i do megane i do astry, każdy ma jakieś wady i zalety i ciężko stwierdzić ale w ogólnym poglądzie jedne są uważane za lepsze inne gorsze, myslę że powiniieneś trochę pojeździć i posłuchać, hegel wydaje sie całkiem ciekawy nie wiem jak z mocą do tych kolumn... ten 368 chyba nie ma w standardzie funkcji sieciowych? a dokładka kosztuje pewnie tyle ze można kupić osobny niezłej jakości klocek - zgaduje :) 

troche Ci mieszamy, musisz jechać ze dwa razy na odsłuch i wybrac co Ci samemu odpowiada, każdy ma inny gust, my tylko probujemy Ci uzmysłowić że wybór jest bardzo duży a każdy sklep zaoferuje to co on akurat ma w asortymencie :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z awaryjnością kolumn. Jakąś seryjną czy coś. Większość producentów, nawet tych prostych wypuszcza swoje modele po testach. Więc jak działał u nich , a w transporcie nie widać uszkodzeń to powinien Ci posłużyć lata. Czasem były problemy z terminalami, ale takie wady wyjdą raczej tylko w salonie, gdzie przepinamy, odpinamy cały czas.

Triangle warte posłuchania, ale bas faktycznie jest delikatny. Może Ci go kolego brakować, chyba że słuchasz dużo jazzu czy wokali bez basu. No to wtedy ok.

NAD 368 fajny wzmak, w nim DACa nie potrzebujesz! MA go na podkładzie.

Co najwyżej rozszerzenie sieci BluOS, ale ono jest troszkę drogie.

Daj znać po odsłuchu. Pamiętaj! Kieruj się tylko swoimi odczuciami, nie zwracaj uwagi na: "słyszy Pan, prawda że gra lepiej, no tu widzimy wyraźną przewagę" i takie tam :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym do tego...

”tu słychać lekki bałagan ale po podpięcie tego przewodu zobaczy pan jak to sie zmieni... normalnie ale jak będzie pan kupował  komplet to możemy panu zrobić rabat i będzie za 499” ;)

„a musi pan wiedzieć że ten sprzęt jest bardzo wrażliwy na okablowanie! Sam pan zobaczy!”

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,

Zapomniałem. Racja. Magiczny wpływ kabli na system. "Będzie Pan zadowolony, zaraz po nabiciu na kasę" :)

 

Z drugiej strony no nie straszmy chłopaka! Są salony gdzie jest dobra obsługa. Nawet tu na forum :) Oczywiscie robię autoreklamę teraz! Ale tak poważnie to koledzy z branży z tego forum są na prawdę ok !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, ogladalem, sluchalem. Swietna góra, przestrzenna, ala koncertowa. Nizsze partie tu srednio. Troche brakuje mocniejszego basu. Ale cbyba raczej taka jest charakterystyka Antali EZ.
Wygląd tez na plus.
Ostatecznej odpowiedzi nie dalem. Zostawilem sobie czas do namyslu. Jeszcze musze Monitor Audio 10 posluchac i dopiero zdecyduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wprawdzie sam oczekuje w swoim watku az ktos poklepie mnie po pleckach i powie tak zrobiles deal zycja :),

pozwole sobie tylko zwrocic uwage na zrodlo dzwieku, wydają mi sie troche bez sensu Twoje poszukiwania, kiedy i tak opierasz sie na spotify.

sam uzywam spotify przez wiekszosc czasu, jednak mam kolekcje .flac zkow, ktore wlaczam gdy naprawde slucham-tylko ze wtedy jak juz to wszyscy chodza na palcach bo tata slucha :)  to wlasnie dla takich chwil wydaje kase. Docelowo oczywiscie cd i gramofon

wybieraj co Odpowiada Twoim uszom, potem poszukaj tego w kolorze jaki Ci pasuje, zone tez mozna przekonac ;)

pozdrawiam

Edytowano przez Damian Rasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam zrobienie sobie prawdziwych ślepych testów. A jak ci się nie chce to zajrzyj do vs flac...

ze strumieniowaniem łączy się jedna podstawowa wada, maja w większości wypadków tylko remasterowane wersje które powstały już w okresie loudness war, niestety....

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

ze strumieniowaniem łączy się jedna podstawowa wada, maja w większości wypadków tylko remasterowane wersje które powstały już w okresie loudness war, niestety....

To dotyczy wszystkich współcześnie dostępnych źródeł: plików, CD i LP. Pozostają tylko stare winyle, ale te z kolei trzeszczą:(

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 04:06, slawas2001 napisał:

co do modeli to dziwie się trochę że nie padają w wątku ciekawsze propozycje jakies naimy cyrrusy roksany?

W cenie ok. 5 tys. za nowy - Cyrusa z funkcjami których szuka Mariuszzar z to raczej nie znajdziesz. Za ok. 4 tysiące jest Nowy Cyrus One, a reszta nowych wzmacniaczy Cyrusa z wbudowanym DAC'em przekracza założoną kwotę. Dlatego nie padła taka propozycja.

Pozdrawiam
PS. A Przy okazji: innym Kolegom wypowiadającym się w tym wątku proponuję by ograniczyli wpisy nie na temat (np. te o plikach i jakości strumieniowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo nie sprawdzałem dokładnie pewnie masz rację, ale biorę też pod uwagę że można kupić sprzęt taniej niż są wystawione, niektóre sklepy dają czasami znizki na sam początek bez pytania, w sumie to nie próbowałem już potem negocjować bo i tak byłem zadowolony, a druga sprawa że z wystawy z porządnego salonu też ze zniżką bym się zastanawiał, pewnie też wszystko zależy od sklepu czy od konkretnego sprzętu, razem z kolumnami przy tych kwotach można by popróbować, ale w sumie to różnie może być ;)

poza tym już niektóre sklepy się promują że czarny piątek się zbliża, nie wiem jak to w audio wygląda ;))

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawas2001 napisał:

czarny piątek się zbliża, nie wiem jak to w audio wygląda

W audio wygląda to dobrze, ale... nie w Polsce. Dotychczas było to typowe czyszczenie magazynów, czyli sprzedaż mało chodliwych i nie najnowszych już modeli za kwoty, które chyba na nikim nie robią wrażenia. Nie sądzę, żeby w tym roku było inaczej. tu mała próbka :)

 

20 godzin temu, mariuszzar napisał:

Nizsze partie tu srednio. Troche brakuje mocniejszego basu

Jeśli tego basu brakuje Ci w salonie podczas odsłuchu, to w 48 m2, na pewno go nie przybędzie.

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem w jednym salonie odnosnie polaczenia Triangle i NAD 368. Sprzedawca zachwalal oddzielnie glosniki i wzmacniacz, ale nie w polaczeniu. Stwierdzil, ze w takim zestawieniu utrace nizsze tony bo Nad i Triangle klada nacisk na wysokie tony. Jesli chciałbym Triangle to z innym wzmacniaczem dodatkowo mocniejszy bo podobno Triangle potrzebuja mocnego wzmacniacza.
Do Nada polecal Tannoy xt8f czy np. z nowosci Monitor Audio Silver 500. Ale tu już cena za same kolumny robi sie znowu ponad 8k zl...
Bede chcial wypozyczyc na probe tego Nada i zobaczyc jak graja z Triangle. Ale to dopiero w przyszlym tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD kładzie nacisk na wysokie?

No dobrze co człowiek to opinia no tak już jest.

Czyli z Trainaglami się nie pomyliliśmy.

Moim zdaniem XT8F to lepsze kolumny i łatwiej do nich dobrać elektronikę.

Z kolei Silver 500 (pisz do mnie o cenę) to granie nieco inne niż stare 10. Tamte miały bas na prawdę niski, były czasem zbyt rozlizniony ale za to wiele osób je też lubiło.

Z kolei 500tki mają znacznie lepiej kontrolowany ale też mniejszy płytszy bas. Trochę jak w Tannoy. Gdyby xt8F miał okawe cieplejszy bas to była by to kolumna nie do pobicia w tej cenie.

Obie do odsłuchu u nas.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...