Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok.10 tys.zł, pokój 48m^2


mariuszzar

Recommended Posts

Wiem, że celujesz w większe ale np. tu są ładne magnaty wydaje się w super cenie:

http://allegro.pl/kolumny-magnat-quantum-759-para-okazja-i6721097431.html

tylko skąd tak niska cena jeśli kolumny są jak nowe, z gwarancją i paragonem za 50% ceny? Gość posiada więcej rzeczy w dobrych cenach. Gdzie jest tu haczyk?

Edytowano przez Automatic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 10.11.2017 o 22:12, Automatic napisał:

Wiem, że celujesz w większe ale np. tu są ładne magnaty wydaje się w super cenie:

http://allegro.pl/kolumny-magnat-quantum-759-para-okazja-i6721097431.html

tylko skąd tak niska cena jeśli kolumny są jak nowe, z gwarancją i paragonem za 50% ceny? Gość posiada więcej rzeczy w dobrych cenach. Gdzie jest tu haczyk?

Są to sprowadzane egzemplarze z Niemiec. Używane. Ile godzin to myślę że jednak bajki. Nie zmienia to faktu że jednak ceny ma dobre sprzętu używanego.

759 to nie 1009s. Daleko im do nich.

Dnia 11.11.2017 o 12:37, mariuszzar napisał:

Ten Magnaty 1009,ktore chidzi mi po glowie waza ponad 50kg, wow. Ciekawe co tam tyle waży?

To wybitna kolumna.

Jeśli audiofilom zasłonił byś oczy i puścił te kolumny to raz że wycenili by je drożej dwa nigdy nie powiedzieli by że to magnat. Seria 7 już charakteryzuje się rewelacyjnym wykończeniem. 1009 to majstersztyk. 

Solidna obudowa, przekładki wzmacniające, magnesy, stolarka. I tyle waży. Na necie masz zdjęcie wnętrza. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Denon DRA-100 bylby lepszym rozwiazaniem niz NAD C368+BluOs? Denon ma 10cm wysokosci, ja mam w szafce polke na wzmacniacz o wysokosci 11cm wiec bylaby slaba wentylacja urzadzenia.

 

Wstepnie kolumny mam wybrane: Magnat Quantum 1009s.

 

Edit: wlasciwie juz sam mogę sobie odpowiedzieć, ze nie. Nad jest sporo mocniejszy dodatkowo ten Denon to amplituner a nie wzmacniacz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poszukuje kolumn za ok10-15k i wybrałem sobie po teście w domu Heco The New Statement ale zaciekawiłeś mnie Magnat Quantum 1009s. 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to ja mam NAD C375 ale przy tak wysokich skutecznościach każdy piecyk spokojnie je pociągnie, tu bardziej będzie liczyć jaką klasą wykaże się piecyk bo przy tych kolumnach będzie słychać marny sygnał. Zaś jeśli chodzi o NAD 368 to miałem go u siebie na testach więc powiem że żeby to grało to musisz słuchać trochę na wyższym poziomie bo to już nie klasa AB tylko D czyli oszczędzamy na prądzie i przy cichym graniu dźwięk trochę bez wyrazu ale jak go podkręcisz jest lepiej a nawet prawie dobrze. Moja propozycja dla Ciebie to Rotel A14

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sprawdzalem to ten Rotel A14 nie posiada wbudowanego wifi a to dla mnie priorytet. Po prostu obecnie nie mam miejsca na 2 urzadzenia. Za ok. 3 lata jak bede robic remont salonu to jedniczenie przy wymianie mebli pomyślę nad wymiana wzmacniacza. Jednakze obecnie mam miejsce ja jedno urzadzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mariuszzar napisał:

Tylko jak sprawdzalem to ten Rotel A14 nie posiada wbudowanego wifi a to dla mnie priorytet. Po prostu obecnie nie mam miejsca na 2 urzadzenia. Za ok. 3 lata jak bede robic remont salonu to jedniczenie przy wymianie mebli pomyślę nad wymiana wzmacniacza. Jednakze obecnie mam miejsce ja jedno urzadzenie.

WiFi powiadasz, to ja powiem NAD D7050

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2017 o 21:05, mariuszzar napisał:

Czy Denon DRA-100 bylby lepszym rozwiazaniem niz NAD C368+BluOs? Denon ma 10cm wysokosci, ja mam w szafce polke na wzmacniacz o wysokosci 11cm wiec bylaby slaba wentylacja urzadzenia.

 

Wstepnie kolumny mam wybrane: Magnat Quantum 1009s.

 

Edit: wlasciwie juz sam mogę sobie odpowiedzieć, ze nie. Nad jest sporo mocniejszy dodatkowo ten Denon to amplituner a nie wzmacniacz. :)

Mariusz nie!!! Ten Denon to.....

No nie! Zapomnij o nim do tych kolumn i nie wracaj do tego więcej. 

Rotel, Yamaha , audiolab nie podejda pod kolumny magnat quantum 1009s. 

Niestety często osoby spinają je z równymi mocno nie dopasowanymi wzmacniaczami i później jest bardzo słabo. 

Kwestie wifi załatwisz przez mały moduł malinki lub Yamahy wxad10.

Czy to aby na pewno musi być wbudowane w wzmacniacz? Powiem tak, na pewno nie kosztem złego zestawienia z kolumnami. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i wczoraj poznym wieczorem doszla przesylka: Magnaty z Nadem. Troche trwalo zanim wszystko ustawilem, podlaczylem, zaktualizowalem itp.
Jak juz udalo uruchomić i wlaczylem muzyke to zaniemowilem. Wow,jak to gra. Po prostu wow.
Cudne basy, przejrzyste wokale, super głębia. Wiem, ze przesadzam, ale tak dobrych kolumn jeszcze nie sluchalem w zyciu.
Bardzo dobre wykonanie. Sa mega solidne, mega ciężkie.
Jest tylko jedno ale. Sa one naprawde duze. Z racji wielkosci musialem ustawic je po obu stronach salonu choc początkowo planowalem przy TV.
Musimy z zona ocenic czy nie sa az za duze. Nie chcialbym ich oddawac bo graja wspaniale. Mam nadzieje, ze do nich przyzwyczaimy sie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy 2-3dni stwoerdzam, iz Magnaty zostaja :)
Do wielkosci przyzwyczailismy sie z zona natomiast dzwiek dalej robi na mnie wrazenie. Za kazdy razem jak wlaczam jakas piosenke mam uśmiech na twarzy. Szczegolnie basy sa imponujace.
Fakt sa to duze kolumny, ale ich estetyka oraz wykonanie rekompensuje ta wielkość. Po prostu mam 2 ladne mebelki w po 2 stronach salonu.
Kazdemu w ciemno polecam Magnat 1009s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 30.11.2017 o 14:23, mariuszzar napisał:

...

Po prostu wow.
Cudne basy, przejrzyste wokale, super głębia. Wiem, ze przesadzam, ale tak dobrych kolumn jeszcze nie sluchalem w zyciu.
Bardzo dobre wykonanie. Sa mega solidne, mega ciężkie.
...

Serwus , 

Nadal posiadasz te kolumny? Jak tam wyglada zejście basu? Słychać te sporadyczne 30Hz? Zależy mi na dobrym dole z niskim zejściem , z pasmem oddającym możliwie najszerszy zakres.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dalej posiadam ww. Magnaty. Jestem bardzo z nich zadowolony. Do tego stopnia, iz nie planuje w najbliższej przyszlosci ich wymieniac. W planach natomiast mam wymiane wzmacniacza, ale to za kilka lat, jak skocze budowe domu.

Co do basow. Jest ich duzo, głośniki maja mocny "dol", jest w nich potencjał. Natomiast ciezko mi jest porownac do innych konstrukcji. Wycieczki po sklepach audio skonczylem jak kupiłem swoj zestaw.
Trzeba natomiast pamiętać, ze sa to duze, ciezkie i cholernie dobrze wykonane glosniki. Nic wiecej do szczescia nie potrzebuje.
Ciekawy jestem jak nowa seria Magnatow gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2021 o 13:13, fosge napisał:

Podepnę się. Czy NAD to dobry kierunek dla Quantum 1009 ? Rotel, Yamaha , Denon odpada ? 

Moim zdaniem Denon to nie jest dobry kierunek.

1009 to kolumny które zasługują na coś ciekawszego brzmieniowo.

Dnia 17.07.2021 o 13:25, mariuszzar napisał:

Ciekawy jestem jak nowa seria Magnatow gra?

Wszystkie nowe serie grają inaczej niz stare.

Magnat poszedł w ten hybrydowy dodatkowy tweeter. Gra to jaśniej. Wyraźniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...