Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok.10 tys.zł, pokój 48m^2


mariuszzar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

NAD C368 "promujący" wysokie tony to też dla mnie całkowita nowość... :D

Tak czy inaczej, wszystko jak widzisz, musisz weryfikować samemu. Tutaj na forum, wiele trollów ma spalone cztery litery na punkcie B&W czy takich sklepów jak nasze, więc z automatu powiedzą Ci, że to najgorsze padło, nic nie warte, tylko z rabatem 99%, etc.

A jak sam słyszałeś, nowe 700-tki są rewelacyjne. Tylko jak ktoś już wspomniał - trzeba to wszystko dobrze ze sobą zestroić. Do takiego dużego pomieszczenia, musi to być solidny wzmacniacz. Wspomniany NAD to minimum. W końcowym rozrachunku wychodzi dość drogo. ;) (choć z drugiej strony - nie warto poczekać, dozbierać, kupić coś na prawdę fest, zamiast później za rok albo mniej żałować, że nie dołożyliśmy trochę na to, co na prawdę chcieliśmy?)

Próbowałeś Diva 660, które polecałem wcześniej? Powinny zagrać na prawdę zacnie w tej przestrzeni, i zgrają się świetnie z tym NAD'em, tudzież z R-N803.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎31 o 12:15, S4Home napisał:

Z kolei Silver 500 (pisz do mnie o cenę) to granie nieco inne niż stare 10. Tamte miały bas na prawdę niski, były czasem zbyt rozlizniony ale za to wiele osób je też lubiło.

Z kolei 500tki mają znacznie lepiej kontrolowany ale też mniejszy płytszy bas. Trochę jak w Tannoy. Gdyby xt8F miał okawe

Czyli jest duża różnica miedzy Silver 10 vs Silver 500 ??  Różnica tylko w basie ?? a jak reszta brzmienia wypada ?? 

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu - a jedynie fragment do którego się odnosisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak różnica jest spora. Tylko albo aż.

Miękki bas w 10 wpływał też na odbiór średnicy.

Z kolei tutaj jest ona delikatnie odizolowana. Nie jest niższa tylko na swoim miejscu. 

Kolumny zyskały na równowadze. 

Nie zrozumcie mnie źle, nie mówię które są lepsze które gorsze. Są inne. Dużo osób skarżyło się na taki bas w starej serii silver. Więc producent go poprawił. Z kolei ci co świadomie wybrali bo Libia taki dźwięk a takich osób jest cała masa. To do nowych silverów będą się musieli przyzwyczaić. 

Generalnie produkt inny. Jak ktoś słuchał 10 i był zdecydowany na zakup to w ciemno 500 taki nie polecam wybierać. 

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Do autora wątku - jak idą poszukiwania sprzętu? Mam podobny dylemat, też jestem z Lublina, pewnie słuchaliśmy zestawów w tych samych salonach. Chcę zastąpić stary zestaw KD 5.1 zestawem stereo. Na tą chwilę błądzę między wyborem kolumn, słuchałem dali zensor 7, B&W 683 S2, jako wzmacniacz skłaniam się ku NAD C 368. Jeśli coś udało Ci się wybrać napisz, nie wiem co mogę jeszcze ze sobą zestawić żeby posłuchać. Na tą chwilę chyba ten NAD wydaje mi się najrozsądniejszy, nie jestem pewny kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wypożyczyć NADa aby posluchac jak bedzie grac z Triangle Antal EZ. Jednakze na ta chwile nie maja NADow (wyprzedali) i czekaja na nowa dostawe, która ma byc za 1-2tygodnie.

 

Rozważam jeszcze Monitor Audio 500,ale oczywiście w Lublinie nie mozna ich posluchac. Musialbym kupic w ciemno badz poprosic np. S4Home o wypozyczenie choc chciałbym uniknac transportu tak drogiej rzeczy. Nie wykluczone, ze pod koniec miesiaca bede w Warszawie i tam ich poslucham.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać tego NAD-a na kolumnach B&W 683 S2 i w sumie to na tą chwilę mój najlepszy zestaw. Jak to zwykle bywa zastanawiam się nad lepszymi kolumnami, jednak mam miejsce odsłuchowe wielkości 3x4m2 (połowa salonu) i nie wiem czy nie przesadzę z wielkością kolumn.

Słuchałem też nowej 'wszystkomającej' :)  Yamahy R-N803D na B&W 683 S2 zaraz po NAD i niestety jakby ktoś zabrał kawałek pasma - ten NAD naprawdę zrobił na mnie wrażenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat u szukam obecnie kolumn do 8-10k zl do NADa. Rezygnuje z Triangli bo jednak milo byloby miec jakis bas z glosnikow. Kolumny ciekawe, ale chyba jednak do innego typu muzyki a ja czasami lubie cos bardziej dynamicznego posluchac.
Co powiecie o KEF R700 czy np. Magnat 1009? Moze jakies inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to pisz konkretne modele a nie czy kolumny za 7k są gorsze od tych za 10k.

Bo jak audiofilom zamkniesz oczy to w życiu nie wycenia słuchającego sprzętu.

Druga sprawa to u nas 368 do wypożyczenia jest. Nie ma na co czekać.

Posłuchaj go z czymś innym niż bowersy to zobaczysz co potrafi.

Magnat 1009s spokojnie może konkurować z kefami r900.

Do tego jest to świetnie wyceniony model. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mariuszzar napisał:

Koledzy, czy jest duza roznica w jakosci dzwieku jest miedzy kolumnami za ok 6-7 tys zl a takimi np za 10tys zl?
Czy jest sens doplacac do drozszych kolumn pamietajac, ze beda grac z Nadem C368?

Taka różnica ceny około 3 tys w kolumnach jakby nie patrzeć drogich jak na nasze warunki, może wynikać nawet z różnej polityki cenowej dystrybutora i sklepu. Może się okazać że kolumna X za 7tys i kolumna Y za 10tys opuściły fabryki w tej samej cenie.

Inna opcja, kolumna za 7tys została zrobiona w Chinach, czy Tajwanie dla światowego koncernu i jest obiektywnie super, podczas gdy ta robiona ręcznie w krótkich seriach w Europie musi kosztować 9000zł więcej mimo, że obiektywnie jest niższej klasy.

Kolumna marki X za 10tys jest przeceniana na 7tys, a kolumna Y ma premierę i kosztuje 8 tys (wiadomo że za rok będzie kosztować 7tys, a na wyprzedaży za 3 lata ... ) ...marketingowcy manipulują i robią co chcą, więc jaki sens rozpatrywać wyższość  kolumn z danej półki po cenie?

Druga rzecz, nawet jeśli pominiemy sytuację powyżej, to niczym niesamowitym jest, że  kolumna za 7 tys może być bardziej udaną niż ta za 10tys.

I ostania rzecz, sama wysoka cena produktu w 100% niczego nie gwarantuje, sama kolumna nie gra, musi się dobrze zgrać z wzmacniaczem, akustyką pokoju, gustem-musi pasować.

Moim zdaniem w kolumnach tkwi największy potencjał i warto wydać, ale  żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie tyle ślepo więcej( bo jak widać drożej nie zawsze znaczy lepiej), co mądrze więcej.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 18:45, mariuszzar napisał:

Ooo, dobrze wiedziec. Sadzilem, ze w audio wraz z cena idzie jakosc.

O nie tu wręcz przeciwnie. Od pewnego momentu płacisz za mistyfikację i akcyzę audiofilska. 

 

Dnia 8.11.2017 o 18:45, mariuszzar napisał:


Czy np. Heco Celan GT 702 bylby lepszym wyborem niz Monitor Audio 500? Ktos sluchal tych Heco 702

Są na stanie. Posłuchanie wielokrotnie. 

Ale to wcale nie mniejsze wyglądowi kolumny od magnata czy kefa więc tu akurat nie rozumiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

O nie tu wręcz przeciwnie. Od pewnego momentu płacisz za mistyfikacji i akcyzę audiofilska. 

Jako poszukujący rozwiązania dla siebie muszę stwierdzić, że ten cytat powinni sobie powiesić na drzwiach lodówki wszyscy szukający zestawu audio :). Tylko do niego trzeba dopisać metodę jak znaleźć ten moment/granicę cenową - to chyba po prostu słuchanie zestawów nie wiedząc co gra (a raczej ile kosztuje to co gra). Wg mnie odsłuchy powinny odbywać się w ciemno, bo przecież muzyka jest najważniejsza... ale czy na pewno? Jak to zwykle bywa wcale tak nie jest i jeśli wiemy, że stoi u nas sprzęt za 30tys. PLN to jakby nie grał to gra wspaniale bo to 30tys.

W to błędne koło sam się złapałem, wychodząc od budżetu 6tys a jestem na etapie jego podwojenia. I cholera tylko ta muzyka  jakoś nie gra dwa razy lepiej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykładzie doboru wzmacniacza do wymagających kolumn pewnej renomowanej dunskiej firmy gdzie wybór teoretycznie jest olbrzymi ale użytkownicy zmieniają sprzęt jak rękawiczki i nie da sie dojść do żadnego konsensusu co jest warte uwagi a co się nie nadaje, a kwoty za wzmacniacze testowane przez użytkowników sięgają 4 x cenę kolumn doszedłem do wniosku że problem leży gdzieś indziej i jest m in generowany przez fora oraz samych producentów audio - chodzi o tzw paradoks wyboru https://www.ted.com/talks/barry_schwartz_on_the_paradox_of_choice?language=pl#t-1161055  ;););) 

sory za ot ale nie mogłem się powstrzymac :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyjątkowo dobre i pasujące do naszej sytuacji. Zła wiadomość jest taka, że po odsłuchaniu 5 zestawów z 6,5 miliona kombinacji jeszcze trochę mi to zajmie :). Tylko to nie jest tak, że samo szukanie jest też fajne? Wybór i zapłacenie kończy ten etap i pozostaje nam już tylko dumać czemu nie wybraliśmy lepszego zestawu.

Edytowano przez Automatic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ze od pewnego momentu ilosć wydanej kasy moze się wydawać niewspólmierna do przyrostu jakosci dzwięku. Ale jest. Audio od pewnego momentu jest luksusem. I niech nim bedzie.

Dla mnie, liczy się przede wszystkim odpowiedni dobor elementów ale...no coż pewnych granic nie przeskoczymy bez wypchanego portfela.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Automatic napisał:

Tylko to nie jest tak, że samo szukanie jest też fajne? 

Dla mnie szukanie jest fajne ale tylko do pewnego momentu potem zaczyna mnie męczyć, najlepszy jest sam moment zakupu kiedy mózg zalewają endorfinki na myśl o właśnie odbieranym nowym"idealnie dobranym" zestawie a całe to napięcie sprzed podjęcia decyzji schodzi z ciała ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariuszzar napisał:

A co sadzicie o kolumnach Magnat Quantum 1009s? Czy ktos je posiada? Jak wrazenia? Bardzo duze sa?

Mamy, super, spore ale nie wielkie.

Tak w skrócie. A dalej w temacie.

Dla większości nowych użytkowników, wybór przestaje być fajny po pierwszym kontakcie z ....... kimkolwiek.

Każdy mówi co innego, a do wyboru jest za dużo.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...