Skocz do zawartości

Rogue Audio Sphinx v.2 czy YAMAHA A-S2100 ?


Lepido

Recommended Posts

No właśnie ale ciekawi mnie czemu olanie. Nie chcieli go testować? Nie mili z czym? 

Bo właśnie o tym trzeba powiedzieć na głos. Czasem przecież producent wypuści nowy model mkII czy mkIII itp różniący się śrubka ale wielki test jest od razu. Tu urządzenie inne.

Więc w czymś problem musi leżeć.

Powiem tak. Ja jako jeszcze nie aż tak związany z branżą zauważyłem pewne związki pomiędzy dystrybutorami a testami. A co dopiero ci siedzący w interesie. 

Mysle że dla as3000 jeszcze nic straconego. Chyba że krążą jakieś plotki o 3100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 18:06, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Pomijając stronę branżową, i cyniczne spłycanie sytuacji w stylu "chwalisz swoje", ja osobiście czułem się bardzo zawiedziony tym, jak został potraktowany u nas w kraju model A-S3000. Jak zapewne się domyślasz, zdarza mi się od czasu do czasu posłuchać tego wzmacniacza, i wiem, co potrafi, jakie są jego słabe i mocne strony. I z jakimi urządzeniami potrafi konkurować. Zdecydowanie nie zasłużył sobie na takie olanie.

Całe jednak szczęście, klienci sięgający po tego typu wzmacniacze zazwyczaj opierają się na czymś więcej, niż tylko prasowych recenzjach. Najczęściej chcą sprzętu po prostu posłuchać. I wtedy wszystko staje się oczywiste. :)

Problemem może być dla niektórych, że cena s3000 zbliża się np. do Accuphase E-270 (sięga 75% Accu, więc nadal jest taniej, ale np. kupując starszy model E-260 finansowo jest jeszcze bliżej) czy innych uznanych firm i takie porównanie może być bolesne dla konkurencji.

Sprzedaż tego modelu jest pewnie większa niż Accu, zresztą w okolicy 2 osoby przeszły z A-S2000 na droższe modele: jeden na A-S3000, a drugi na E-260. No i obaj są bardzo zadowoleni ze swoich wyborów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sugestia o tym, że jeśli nie stosuje XLR-ów, to wystarczy kupić A-S1100 pojawiła się w recenzji tego wzmacniacza w miesięczniku Audio-Video. Może coś w tym jest, choć różnica między oboma wzmacniaczami nie ogranicza się jedynie do posiadania lub nie XLR-ów. Różnic konstrukcyjnych jest więcej. Inna sprawa, jak wpływają one na brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lepido napisał:

za 2500 8,5tysia. 

as3000 jest daleko poza skalą dla mnie. swoją drogą pan w salonie powiedział mi, jak zainteresowałem się 2100, że nie ma co przepłacać jak nie mam złącza xlr i lepiej kupić as1100.

 

W top hi fi tak ci powiedział? Nie możliwe!

Nie watpkiwie as 2100 jest droższy. Czy różnice w brzmieniu są do dokładania? Pozostawiam to odsluchom.

Jeśli to nowy wzmacniacz nie otwierany i na gwarancji Horna to jest to ok cena.

Chodź możesz mieć za tyle nowego Roksana caspian m2. Gdyby nie jego niższa moc to byłby to killer do 15k.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...