Skocz do zawartości

Rogue Audio Sphinx v.2 czy YAMAHA A-S2100 ?


Lepido

Recommended Posts

Cześć,

może ktoś mi pomoże/poradzi. Mam Focal chorus 826v.

Pożyczyłem ostatnio od znajomych wzmacniacz (wyjechali na 2 miechy) i zwróciłem uwagę, że paczki te lubią dostać więcej mocy niż oferuje mój arcam a19. 

I tak powoli zastanawiam się nad mocniejszym wzmacniaczem.

Mam spory salo - ok 25m2, lubię słuchać sporo z gramofonu (zależy mi na dobrym wejściu phono) rega planar 3 oraz cd (denon dcd 685) czasem kaset (marantz 5020) i wiadomo z wygody kompa. 3 wejścia + phono dla mnie to must.  

W oko wpadły mi dwa Rogue Audio Sphinx v.2 i  YAMAHA A-S2100. Ktoś ma może doświadczenia z tym dwoma stworkami? Nie zależy mi na bluetooth i nowinkami. Chcę bardzo dobrze grający wzmacniasz stereofoniczny, który posłuży mi na lata.  Wariant hybrydowy wydaje mi się bardzo atrakcyjny. 

Muzyka bardzo szeroko - elektroniczna, eksperymentalna, folk, ambient, drone, modern classic, classic, jazz, rock, post rock, country i co tam jeszcze, o teraz japoński pop - Tenniscoats - Music Exists Disc 3 - polecam! super akustyczne nagrania, świetnie gra :) w szkole średniej wymyśliłem sobie hasło "nie ma złego gatunku muzycznego, tylko kiepscy wykonawcy" i jakoś jestem temu wierny. 

Chętnie posłucham posłucham opinii. 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Yamaha as2100 nie bardzo. Ale nie że względu na moc czy konstrukcje bo to jest jak najbardziej na bardzo wysokim poziomie, że względu na neutralności przekazu. Focale potrzebują czegoś cieplejszego mocnego ale i łagodnego. 

Absolutnie sprawdził bym lampkę cayin a70, później marantza seri S, roksan caspian m2, musical fidelity m5si.

To wzmaki które bym proponował odsłuchać.

A kolega jaki ci pożyczył? Jest lepiej?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Rotel Ra 980bx, już starszy model. Kompletnie nie daje sobie rady z muzyką z winyla. Bas zaczyna dudnić a wszystko brzmi jak na średnio nagłośnionym koncercie w piwnicznym klubie. CD i komp przyzwoicie. Pokazał mi jednak że paczki te budzą się przy większej mocy. 

Myślę że m3si jest w moim zasięgu cenowym. nie wiem czy to zrobi jednak różnicę.  Szkoda że odradzasz tej Yamahy bo wizualnie mnie się bardzo podoba. Marantz jaki dokładnie model? A może coś używanego przyzwoitego z perspektywą rozwoju?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być u używane, nie mam z tym problemu. Dwa z tematu urzekły mnie jak czytałem ich recenzje i potraktowałem to perspektywicznie. One chodzą około 8 tyś. Szerze to nie mam tyle :) yamaha z tego co czytałem miała sobie dawać radę z najtrudniejszymi kolumnami. 

Myślę, że realny budżet to 4-6 tyś. Jak się gdzieś zapożyczę to 8 ale z myślą, że mają służyć na długie przynajmniej 10 lat. 

Kiedyś grałem na arcam alpha 5 na kolumnach z manufaktury (monitorach) i grało bosko, dlatego wszedłem w a19 ale niestety kompletnie nie ta melodyjność. Detal i dynamika super, nie ma co, ale cały czas gdzieś mnie tam kuje i wiem, że niektóre kawałki brzmiały lepiej, na starszym, tańszym sprzęcie.  

Przede wszystkim o phono chodzi bo z cd jakoś sobie łatwiej dają radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-S2100 pięknie gra, i jeszcze lepiej wygląda, natomiast do Focali wybrałbym coś innego.

Nowe modele Rotela i NAD'a przychodzą do głowy.

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c388.html

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-ra-1572.html

Moim faworytem do tych kolumn byłby jednak wychodzący z oferty firmy, hybrydowy Peachtree Nova 220SE. Warto spróbować. https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/peachtree-audio-nova220se.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2017 o 09:41, Lepido napisał:

Myślę, że realny budżet to 4-6 tyś. Jak się gdzieś zapożyczę to 8 ale z myślą, że mają służyć na długie przynajmniej 10 lat.
...
Przede wszystkim o phono chodzi bo z cd jakoś sobie łatwiej dają radę. 

Przy takiej kwocie - może warto rozejrzeć się za używanym wzmacniaczem A-S2000. Ma XLR oraz wbudowany przyzwoity preamp gramofonowy do MM i MC, a kosztuje sporo mniej od A-S2100. Co prawda nie ma "wycieraczek", ale jeśli nie zależy Tobie na wskaźnikach wychyłowych to jest to jakieś wyjście. Gra trochę inaczej niż S2000 (nie wspominając o zbyt drogim jak na Twój budżet modelu A-S3000) i jak zwykle pojawia się sugestia by samemu posłuchać czy nie będzie za ostro.

Swoją drogą - skoro kładziesz nacisk na współpracę z gramofonem, to może warto kupić dobry przedwzmacniacz gramofonowy i wtedy nie musisz mieć już wzmacniacza z wbudowanym pre? Bo w Rotelach wbudowane pre to nie jest jakaś rewelacja (podobnie jak w wielu innych wzmacniaczach w porównywalnej cenie).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RoRo napisał:

i jak zwykle pojawia się sugestia by samemu posłuchać czy nie będzie za ostro.

Zdecydowanie sugeruję wtedy samemu posłuchać, czy z Focalem nie będzie za ostro. :P

2100 to już trochę inna kultura pracy, natomiast z A-S2000 trzeba ostrożnie. Łatwo przesadzić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Hi-Fi,
no właśnie z tą ostrością w Yamahach jest problem - w niektórych modelach jest OK, w innych jest za ostro.

Dlatego wspomniałem nie tylko o odsłuchach ale i o porządnym preampie gramofonowym - np. na lampach.

A przy okazji - może coś napiszesz o wrażeniach z Yamahami: A-S2000, 2100 i 3000? Takie porównanie przyda się dla nie tylko dla autora bieżącego wątku, ale i potomnych. Koledzy z Branży oczywiście mogą się dołączyć :D

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lepido napisał:

Tak poslucham sobie parę wybranych modeli i zaczynamy odkladac pod materac :-)

Jak nie potrzebujesz zdalnego sterowania - to się jeszcze zastanów nad wzmacniaczami SANSUI Alfa 707.
Jeden z Kolegów sprzedaje 707XR w bdb stanie, po konserwacji i z wymienionymi na lepsze zaciskami głośnikowymi - a taki sprzęt z pewnej ręki to świetne granie i dobra inwestycja na długie lata (i raczej nie warto kupować "szrotów" niewiadomego pochodzenia, które nie były prawidłowo ustawione.
Pre gramofonowe w tych wzmacniaczach jest bardzo dobre. No i wyjdzie taniej niż Yamaha AS2100 i będzie lepiej :-)
A więcej informacji znajdziesz na naszym Forum w klubowym wątku o SANSUI.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2017 o 18:07, RoRo napisał:

Top Hi-Fi,
no właśnie z tą ostrością w Yamahach jest problem - w niektórych modelach jest OK, w innych jest za ostro.

Dlatego wspomniałem nie tylko o odsłuchach ale i o porządnym preampie gramofonowym - np. na lampach.

A przy okazji - może coś napiszesz o wrażeniach z Yamahami: A-S2000, 2100 i 3000? Takie porównanie przyda się dla nie tylko dla autora bieżącego wątku, ale i potomnych. Koledzy z Branży oczywiście mogą się dołączyć :D

Pozdrawiam

 

Różnica między topowymi modelami Yamahy jest bardziej interesująca, niż może się wydawać. O ile A-S2000 i 2100 to dość oczywista progresja, gdzie najistotniejszą zmianą jest zdecydowanie lepiej kontrolowana góra pasma, to A-S3000 stoi dla mnie zdecydowanie w osobnej kategorii, zarówno pod względem barwy, jak i klasy samego brzmienia. W bardzo dużym skrócie, nadal detaliczna, ale delikatniejsza góra, i na prawdę magiczny środek pasma. Nie jest to wątek o tym wzmacniaczu, więc pozwól, że zostaniemy przy takim streszczeniu. Zapewne będzie jeszcze okazja o nim popisać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jest okazja bo na olx

Na który model? W temacie było ich wymienione sporo. Możesz podesłać linka? 

 

17 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

A-S3000 stoi dla mnie zdecydowanie w osobnej kategorii

jest to też całkiem inna półka cenowa, 10 tyś więcej to w sumie można oczekiwać czegoś zdecydowanie innego. wzmacniacz fajny, cena kompletnie odjechana jak na moje miejsce w życiu:) rozumiem że to jest na marginesie wątku. niemniej jednak 10000 więcej... miło  z strony Japończyków, że dali odczuć różnicę nie tylko w portfelach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z A-S3000 jest dziwna sprawa. O ile A-S2000, A-S1100 i A-S2100 miały świetną prasę, to o A-S3000 było jakoś cicho. Zapowiadane w prasie recenzje ostatecznie się nie pojawiały, a te które publikowano nie były entuzjastyczne. Można odnieść wrażenie, że w stosunku do ceny, wzmacniacz nie prezentuje odpowiedniej klasy. Ale to tylko takie moje czytanie między wierszami, bo "oficjalnie" nikt tego nie stwierdził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2017 o 09:25, Kraft napisał:

Z A-S3000 jest dziwna sprawa. O ile A-S2000, A-S1100 i A-S2100 miały świetną prasę, to o A-S3000 było jakoś cicho. Zapowiadane w prasie recenzje ostatecznie się nie pojawiały, a te które publikowano nie były entuzjastyczne. Można odnieść wrażenie, że w stosunku do ceny, wzmacniacz nie prezentuje odpowiedniej klasy. Ale to tylko takie moje czytanie między wierszami, bo "oficjalnie" nikt tego nie stwierdził.

Dokładnie tak było. Mniej więcej wtedy drogi moje i polskiej prasy audio zdecydowanie rozeszły się. :P

Całe szczęście, w prasie zagranicznej wzmacniacz został przyjęty należycie. Bez bufonowania, że to Yamaha jest, więc nie może zagrać na poziomie innych znaczków za te pieniądze. Sytuacja aż się prosi do porównania z branżą motoryzacyjną, gdzie mamy podobne parcie na odznakę. ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuję się takimi rzeczami, ale wydaje mi się, że działa to trochę inaczej niż sobie to wyobrażasz. Ale to szczegół.

Pomijając stronę branżową, i cyniczne spłycanie sytuacji w stylu "chwalisz swoje", ja osobiście czułem się bardzo zawiedziony tym, jak został potraktowany u nas w kraju model A-S3000. Jak zapewne się domyślasz, zdarza mi się od czasu do czasu posłuchać tego wzmacniacza, i wiem, co potrafi, jakie są jego słabe i mocne strony. I z jakimi urządzeniami potrafi konkurować. Zdecydowanie nie zasłużył sobie na takie olanie.

Całe jednak szczęście, klienci sięgający po tego typu wzmacniacze zazwyczaj opierają się na czymś więcej, niż tylko prasowych recenzjach. Najczęściej chcą sprzętu po prostu posłuchać. I wtedy wszystko staje się oczywiste. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...