Skocz do zawartości

Wieża LG CM 2760 a 4 kolumny


Szymon U

Recommended Posts

Witam,
Posiadam mini wieżę LG CM 2760, ostatnio pomyślałem o podłączeniu dodatkowych dwóch kolumn o mocy 90W(sztuka), które są pozostałością po starym sprzęcie i obecnie kurzą się w piwnicy. Sęk w tym, że moja wieża ma gniazda tylko na dwie kolumny (te takie na kabelki czerwony i czarny +-). Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę bez konsekwencji podłączyć do tych dwóch gniazd cztery kolumny? W sensie, żeby na każde gniazdo podłączyć po dwie kolumny: lewo oryginalna kolumna 80W + dodatkowa kolumna 90W z innego sprzętu i tak samo z prawej. Czy to w ogóle będzie działać? Czy wieża może się uszkodzić po takim zabiegu? Chciałbym uzyskać coś kroju dźwięku przestrzennego i niekoniecznie inwestować kolejne koszta już w nienajtańszy sprzęt audio, a też nie chciałbym go przez taką głupotę uszkodzić. Jakieś rady? Z góry zaznaczam, że jestem totalnie zielony w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szymon U napisał:

Posiadam mini wieżę LG CM 2760, ostatnio pomyślałem o podłączeniu dodatkowych dwóch kolumn
...
Sęk w tym, że moja wieża ma gniazda tylko na dwie kolumny (te takie na kabelki czerwony i czarny +-). Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę bez konsekwencji podłączyć do tych dwóch gniazd cztery kolumny?
...
Czy to w ogóle będzie działać? Czy wieża może się uszkodzić po takim zabiegu? Chciałbym uzyskać coś kroju dźwięku przestrzennego i niekoniecznie inwestować kolejne koszta już w nienajtańszy sprzęt audio...

Przede wszystkim to rozwiązanie jest bez sensu - stereo to 2 kolumny (ew. wspomagane subwooferem), a nie 4. Chcesz mieć więcej kolumn, to musisz wejść w kino domowe.

A poza tym:
1) będzie działać - ale krótko, bo wieża nie jest przystosowana do większej ilości kolumn, a poza tym ma za małą moc
2) dźwięku przestrzennego nie będziesz miał mimo podłączenia dodatkowych kolumn
3) kwadro to nie jest podwojony kanał lewy i prawy, a poza tym to rozwiązanie sprzed kilkudziesięciu lat i nie odniosło sukcesu
4) dźwięk z 4 kolumn nie będzie lepszy niż z 2, a wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...