Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny stereo, za 2 tys. zł


LukLan

Recommended Posts

Witam,

Zwracam się z prośbą o dobór miłego zestawu.

Szukam czegoś do rozbudowy w przeciągu roku.

*budżet: 2000+-

*kolumny podłogowe

*pomieszczenie 20m2 prostokąt

*raczej nowy sprzęt (chyba ze jakieś używki niedaleko Łodzi się znajda)

*do podłączenia pc, xbox360, tv 4k LG 43uh6507, napęd bd

* muzyka: rock

Proszę o propozycje.

Pozdrawiam

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Rozumiem, ze szukamy amplitunera stereofonicznego oraz dwóch podłogówkę. Spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-8220 lub opcję trochę tańszą Pioneer SX-20 oraz zestaw kolumn STX Electrino 150. To dwa rozwiązania, które bez problemu dobrze nagłośnią Twój salon i zapewnia mocny, szybki i dynamiczny dźwięk. 

Drugą opcją jest system zbudowany na bazie amplitunera sieciowego, co daje większe możliwości funkcjonalne. W komplecie są także bardzo dobre kolumny - spójrz proszę na zestaw Yamaha R-N303D / Indiana Line Nota 550X.

Pierwsza propozycja, czyli Onkyo lub PIoneer z STX zapenią mocny, szybki, dynamiczny, otwarty, bardzo swobodny dźwięk. Drugi zestaw Yamaha z Indiana Line to trochę spokojniejsze, cieplejsze, bardziej plastyczne brzmienie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsluchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi zestawami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym budżecie jest wiele modeli kolumn, zaproponowane modele moim zdaniem są najciekawszą opcją. Warto na pewno zwrócić uwagę na Polk Audio T50, może Wilson Raptor 5 lub Boston Acoustics CS 226 II. Spójrz także na naszą ofertę outletową na Canton Chrono 507.2.

Zapraszam do kontaktu, przy zakupie zaestawu możesz liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśki m33i to solidnie wykonane nieduże podłogówki, brzmienie ładnie wypełnione, nieco podgrzane w górnym basie, nieagresywne w górze pasma. Bardziej klimatyczne niż starsze miśki z serii np. Mission m73. A z czym będą współgrać dobrze, zależy co znaczy dla Ciebie dobrze, te kolumny nie cykają góra pasma, nie mają twardego impulsowego basu. Oczywiście jakimś już konkretnym i odpowiednim wzmacniaczem , amplitunerem coś nieco skorygujesz w brzmieniu w jedną,  lub drugą stronę, kolumny kreują dźwięk w bardzo dużej mierze , ale nie w całości.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mision 33 -słuchalem na sklepie z Yamaha/Denon/Onkyo

osobiście najlepiej mi to brzmiało z Denonem - ale mowa o 4-6 latach wstecz. Aktualnie nie gwarantuje, że dalej tak jest - sprzęty się nieco pozmieniały

Ale też polecam te kolumny - grają spokojnie i fajnie się słucha przy dłuższym czasie, nie są męczące - to duży plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie poradzę :)

Pracując w Media Markcie - leciała u nas muza 12 godzin dziennie - bo musiała 

myślisz, że dałbym radę (albo ktokolwiek) wytrzymać 12 godzin słuchania na Klipschach? albo innych bardzo ekspresyjnych głośnikach z mocną górą? :P - PS. Lubię słuchać Celine Dion- ale nawet ja się poddałem po 2 godzinach :P

Co innego posłuchać chwilę na sklepie, godzinkę w domu - a co innego 12 godzin i to wcale nie cicho- przecież klient musi słyszeć 

 

Piotek - dla testu proponuje odpalić Klipsche na 12 godzin na średniej głośnośc- możesz mi wierzyć, że przełączając na Misiony będziesz wniebowzięty:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może dokończymy w styczniu na żywo :) jeśli oczywiście działasz też w salonie jako doradca :)

Mój szwagier jak był niedawno u nas , słuchał mojego sprzętu i bardzo mu się podobało jak gra. Ale w sumie nic więcej nie mówił. Ale był ostatnio u kolegi, który również ma taki sprzęt i już zaczął myśleć o kupnie. A wczoraj siostra pisze, że coraz bardziej podpytuję ją, czy nie przeszkadzał by jej taki sprzęt w domu :).

Wiem czego słuchają, ale czekam na zdjęcia z salonu, odpowiedzi - czego oczekują, i ile mogą wydać :)

Mieszkają w Niemczech, ale przyjadą na święta - więc na początku stycznia na pewno was odwiedzimy-  a ja też chętnie- przy okazji sobie tam posłucham kolumn - żeby być bardziej na bieżąco :)

 

Jak już będę wszystko wiedział, założę temat i dopytam o cennik. Nie mam pojęcia, czy w Niemczech ceny będą lepsze niż tu-  jak sprawdzałem rok temu telewizory - kosztowały podobnie - w zależności od promocji

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...