Skocz do zawartości

Cały zestaw KD od podstaw


ArabSmall

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w złożeniu kina domowego od podstaw (amplituner + głośniki 5.1). 

Przeszukałem już dość dużo tematów z tego działu i tak na "sucho" (często polecane i chwalone głośniki) mam oto taki zestaw wstępny (i tak przed zakupem trzeba by było je osłuchać jak to wszyscy radzą :)): 

Amplituner - Denon AVR-X2400H (bądź Onkyo TX-NR656)
Kolumny podłogowe - Klipsch Reference Premiere RP-250F 
Kolumna centralna - Klipsch Reference RP-440C
Kolumny podstawkowe - Klipsch Reference RP-160M
Subwoofer - Klipsch Reference R-110SW 
Za wszystko (Onkyo) ~11650 zł
Za wszystko (Denon) ~12250 zł

 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Kwota podobna jak do powyższych zestawów (tak do 13000 zł).

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Nowy.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy 

Kino domowe - filmy 85%, gry 10%, muzyka 5%.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Brak.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Około 20m2.

OelehEs.png

Aktualne ustawienie głośników zaznaczyłem na rysunku. 

6) Jakiej muzyki słuchamy

Tutaj akurat jest mix bo słucham Doom Metal, Folk, Pagan Metal, K-POP, J-POP, Dance-POP. 

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Zakup na kilka lat.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Pod TV Samsung UE55H7000SL, konsole (Switch, PS3/4, Xbox One) + odtwarzanie multimediów z komputerów (grupa domowa) i telefonów (AirPlay, Spotify). 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od kolumn - wybrany przez Ciebie zestaw jest jak najbardziej optymalny, w pomieszczeniu około 20m2 można ewentualnie spokojnie zastosować mniejsze głośniki efektowne np. model RP-150M, spokojnie wystarczą, ewentualnie RP-240S. Ma jeszcze uwagę do tylnego prawego głośnika - nie może być zamontowany za ścianą oddzielająca przestrzeń odsluchiwą, musisz go zamontować na ściance bocznej nad szafką. 

Kwestia amplitunera - obydwa modele reprezentują podobną klasę i wyposażenie, można jeszcze ewentualnie spojrzeć na najnowszy model amplitunera Onkyo TX-NR676. Porównując bezpośrednio obydwa modele różnice są słyszalne w charakterystyce brzmienia. Onkyo jest bardziej kinowe, szybkie, analityczne, mocne, szybkie, bardzo energiczne. Denon jest trochę spokojniejszy, cieplejszy,  bardziej plastyczny. Z tego porównania jednoznacznie wynikałoby, że Onkyo będzie lepszym wyborem, szczególnie jeśli zestaw będzie wykorzystywany przede wszystkim do kina domowego, jednak w połaczeniu z kolumnami Klipsch odpowiedź nie jest prosta. Klipsch oferuje dźwięk analityczny z wyeksponowanymi skrajami pasma i cofniętym środkiem, bardzo lubi wzmacniacze / amplitunery o brzmieniu odciążonym, gęstym, plastycznym.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych propozycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP 250 to na pewno nie. Bardzo nie udana konstrukcja. Jak już to 260.

Dalszy system jak najbardziej do odsłuchu.

Obok nich proponuje sprawdzić nowe heco aurora oraz system oparty o kolumny monitor audio seri bronze. One dostały w tym roku eisa za set kinowy.

Co do amplitunera to tu opcje Onkyo 676, 820, Denon x2400 czy marantz sr5012 to już kwestia doboru w momencie wyboru kina.

Zapraszam na odsłuch i porównanie jeszcze większej grupy kolumn.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O będzie się działo!

Świetnie to zrobiłeś Arab. Pokazałeś ceny. Teraz się zleca psy wokół twojego mięsa. Będzie się działo.

Szkoda że nie byłem pierwszy bo obstawial bym co zaproponują. Ale dwójka już jest. Więc obstawiam resztę:

Top hi-fi: bowersy z Yamaha. No może jak zobaczą co napisałem to indiana line

Rafko: Polk Audio

A wracając do ciebie kolego. Na odsłuchu byłeś? Czy tylko zbierasz wyceny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w tym przypadku to rzecz drugoplanowa.

Patrząc na rzut pokoju zastanawiałem się w pierwszej chwili czy to nie żart, ale jeśli istnieje taki układ w pokoju, to zanim zaczniesz wybierać sprzęt powinieneś chyba zrobić male przemeblowanie. Dotychczasowy rozkład kolumn to jakaś satyra, no chyba że słuchasz siedząc na podłodze miedzy łóżkiem a kanapą, tuż przed szafką.

Powinien sobie wydzielić strefę osłuchu (taki szybki projekcik poniżej) i zweryfikować powierzchnię, bo to góra 12m2. Sub może być nie potrzebny jeśli postawisz mocniejsze fronty podłogowe. Jesli za fronty będą robić monitorki to wtedy mały sub jak najbardziej.

 

 

11111111111111.jpg

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wielkie przeprosiny!! Za pierwszym razem nie załadował mi się plan, kiedy pisałem w tym wątku. 

Oczywiście przy takim ustawieniu wybór jakiego kolwiek sprzętu grającego czy to kina czy stereo nie ma sensu. 

Przepraszam kolego ale nie chcę cię po prostu oszukać i zarobić. To nie będzie u ciebie grało!

Konieczne przemeblowanie o to spore. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sprzęt stereo może spokojnie tam być - 

natomiast 5.1 - faktycznie staje się problemowe - troszkę mało miejsca- ale podejrzewam że się z tym liczysz 

co do sprzętu i denon i onkyo to dobre maszyny.

Kolumny Klipsch - to dorbe kolumny- ale nie nastawiaj się na nie. Pojedź, posłuchaj i oceń. Te kolumny grają dość mocną górą, a bas jest co najmniej przyzwoity. Niekoniecznie ci muszą podpasować pod twoją muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo?

Przecież siedząc na kanapie i na łóżku nie ma mowy o stereo. Chyba że mówimy o dźwięku dobiegającym z dwóch kolumn. Ale efekt stereo tydzień odsłuch stereo to nie będzie. 

Nie da się tego uzyskać siedząc koło jednej kolumny 40 cm a do drugiej mając 2 m. I to każda gra w różnych warunkach. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za propozycje i wskazówki :)

Co do rozmieszczenia aktualnych kolumn to tak są "byle jak" ale inaczej nie dało rady ich ustawić. 

Jeśli chodzi o przemeblowanie to będzie robione, ale pod koniec roku (grudzień/styczeń 2018) i ustawienie TV wyglądałoby tak:

dKf8Hbs.png

i tutaj już można o czymś pomyśleć czy nadal nie za bardzo pasuje rozmieszczenie? 

InsideTheReactor, nie, jeszcze nie byłem na odsłuchu na razie chciałbym się dowiedzieć czy jest sens kupować coś z wyższej półki i jakimi modelami się zainteresować. 

sturek, dziękuje Ci za cenną wskazówkę. Czyli na takim małym metrażu lepiej iść w zestaw 5.0? 

Co do głośników to lepiej zainteresować się tymi tak

http://www.heco-audio.de/en/detail/index/sArticle/1220/sCategory/2028

Aurora 1000 czy 700? 

Mam jeszcze pytanie o działanie funkcji sieciowych amplitunerów Onkyo 676 i Denona X2400H czy poradzą sobie bez żadnych problemów z odtwarzaniem wszelakich formatów Wideo/Audio? Ze specyfikacji można wyczytać, że powinny sobie poradzić, ale w kilku tematach wyczytałem, że lepiej dokupić sobie odtwarzacz DVD/BD jeśli chodzi o oglądanie filmów. 

Najbliżej mam do sklepu Audioneo

https://audioneo.pl/pl/

zna ktoś może ten sklep i poleca go? 

Edytowano przez ArabSmall
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, GleNinja napisał:

czemu ma słuchać muzy leżąc na łóżku, kiedy ma kanape - która jest na wprost kolumn? 

ja wiem, że lepiej się słucha leżąc-  ale to nie jest wymóg odsłuchu stereo :P

Patrzyłes na ustawienie zaproponowane przez kolegę sturek a nie to pierwotnie założone. 

Arab to ustawienie jest zdecydowanie lepsze. Przy takim ustawieniu ma to sens. :)

Biorąc pod uwagę obszar pracy wybrał bym 700tki od aurora.

Słabo czytałeś. Bo amplitunery wogole nie czytają formatów video. Jeśli chodzi o audio to jest to komplet. Video nie czyta żadnego. 

Ja polecam siebie. Bo możesz wybierać sprzętu w domu. Masz pełne wsparcie w dziedzinie technicznej, jak skalibrować jak podłączyć i jak używać. Odpowiadamy na pytania aby właśnie nie czytać takich głupot.  Do tego dobre ceny z rabatem forumowym. 

Zapraszamy

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ustawienie jest  poprawniejsze, rodzi się jednak pytanie  o aleternatywny zestaw KD bo wszystko ustawiłeś na planie prostokąta o bokach 2 na 3, 5 metra, nie... nawet mniej  2m na 2,5m bo tu gdzie jest TV jest ściana wysunięta do przodu, a trzeba brać pod uwagę że kolumny mają też swą głębokość !  To powierzchnia łazienki, odsłuch mocno ograniczony. Kolejne pytanie , poniżej, wydaje się nieco bez sensu...

 

16 godzin temu, ArabSmall napisał:

 Czyli na takim małym metrażu lepiej iść w zestaw 5.0?
 

ale pzrecież chciałeś kino ? Kino domowe to zestawienie 5.1, 7.1 subwoofer lub jego brak nie jest odpowiedzią na metraż, ale elementem ścieżki dźwiękowej filmów, ponadto dosztukuje czasem brakujący bas amplitunera /kolumn. Równie "niedobrze" można zrezygnować z centralnego , albo jakiegoś surandu.   Nie widzę sensu tu kupowania kina za 13 tys, sugerowane amplitunery( widełki 1800-2400zł) mogą zostać , ale zamiast "wyrzucać jakiś kanał, kolumny przednie mogą być monitorami( niekoniecznie tymi najmniejszymi), a tylne z tych malutkich efektowych.  Oczywiście możesz kupić monitory wyższej klasy tak by wydać te 13 tys , bo muzyki będzie przyjemniej słuchać na czymś innym niż Klipsch w duecie z amplitunerem Onkyo. Kwota 13 tys to kwota gdzie można pogrymasić a efekt końcowy może być skrajnie różny.

Jak dla mnie plan z obrazku Sturka był z tych 3 najrozsądniejszy.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam inaczej. Nagłośnienie takiej małej przestrzeni jak zaproponował teraz kolega wyjdzie mu bez problemu. Amplituner nawet z prostą kalibracja odda w miejscu odsłuchu pełny klimat. 

Propozycja kolegi sturek jest lepsza ale ingeruje w pokój. Czy kolega sobie na to pozwoli nie wiem.

Obecnie ma kącik kinowy. Czy dobrym pomysłem jest tam łóżko jak widać z planu to jest pytanie. Czy nie lepiej narożnik lub fotele. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...