Skocz do zawartości

Technics SU-A600 - jakie kolumny?


Gingeros

Recommended Posts

Mam pytanie co będzie grało najlepiej z Techniksem SU-A600 pomieszczenie to jakieś 20m2 ale później jest otwarta przestrzeń na 40m2 głośniki dobrze gdyby mogły stać na komodzie, muzyka to np. Sting, Dire Straits, Republika itp 

Myślałem o Paradigm monitor 3V4 ale ciężko dostać w dobrym stanie - stąd moja prośba do was co kupić ?? kasa jaką mogę przeznaczyć to 1K możliwa mała górka 

 

Dorzucam parę fotek - stereo ma stać tam gdzie butelki ( tylko nie wiem ile czasu mi zajmie wypicie tego zapasu ;)

20171023_120634.jpg

20171023_120648.jpg

20171023_120758.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie teraz butelki?
Przy takim ustawieniu stołu będzie kiepsko...

A nie lepiej trzymać się pomieszczenia w którym stoi teraz Technics, a w drugim dać jakąś miniwieżę?

Jakie masz teraz kolumny?

Pozdrawiam
PS. Poprawiłem tytuł wątku (był "Technicks SU-A600 - Jakie głośniki")- bo szukasz kolumn a nie głośników i ciut inaczej się pisze nazwę firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawkę ;) co do butelek to właśnie Technics ma robić za taką wieżę, jak się przyjrzysz to zobaczysz że obok T stoi HK AVR 255 i to on odpowiada za nagłośnienie salonu, w założeniu T nie będzie grać całą parą raczej ma brzękać przy spotkaniach ze znajomymi. Dlatego zależy mi na głośnikach które grają bardzo wyraźnie :) coś takiego jak Paradigmy zero przyduszenie tylko czysty pełny dźwięk od samego dołu 

 

A co do kolumn to: 

WHARFEDALE DIAMOND 10.6

Zestaw głośników HARMAN KARDON HKTS 16BQ

Edytowano przez Gingeros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 11:11, S4Home napisał:

Czyli szukasz czegoś to do nagłośnienia kuchni? Jak się siedzi przy stole?

S4 Home do jadalni - czy jeśli ktoś ma otwarty plan to znaczy że ma kuchnię :) ???

 

Dnia 27.10.2017 o 09:26, audiowit napisał:

Gingeros: Avr jest wzmacniaczem kina domowego. Technics robi tylko dobre gramofony i chyba zdazyły mu sie dobre kolumny.

Wrzucę Ci dobre kolumny pod warunkiem, ze mi obiecasz, ze kupisz im dobry wzmak :)

I postawisz je tam gdzie wskazał Roro.

OK - temat do przemyślenia i parę rzeczy do poukładania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał . Czemu pytałem?

W takim miejscu nikt nie skupia się na jakości dźwięku czy to stereo. 

Jesz kanapkę pijesz kawę i w nogi dalej. Poza tym w zależności gdzie przy stole będziesz siedział będziesz miał lepszy lub gorszy efekt stereo. 

Pytanie czy nie warto tam nabyć coś prostego uniwersalnego w zamian za może lepszego którego i tak się nie wykorzysta. 

PS podam ci adres wpadaj z tymi butelkami do salonu. Zapuścimy parę filmów i sobota jest nasza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2017 o 20:34, Gingeros napisał:

Mam pytanie co będzie grało najlepiej z Techniksem SU-A600 pomieszczenie to jakieś 20m2 ale później jest otwarta przestrzeń na 40m2

Ten Technics SU-600 jest konieczny, już go kupiłeś , jakaś pamiątka  z czasów szkolnych? Może zamiast szukać co zagra najlepiej z Technicsem, może lepiej kupić inny wzmacniacz niż su600 i teoretycznie zawsze będzie lepiej z jakimiś kolumnami. Jeśli jednak masz su 600(sentyment)  i pytasz o to jak zagra z monitorami Paradigm to sądząc po kolekcji 5 i 11 możesz to łatwo przewidzieć i poniekąd sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacek75 napisał:

Ten Technics SU-600 jest konieczny, już go kupiłeś , jakaś pamiątka  z czasów szkolnych? Może zamiast szukać co zagra najlepiej z Technicsem, może lepiej kupić inny wzmacniacz niż su600 i teoretycznie zawsze będzie lepiej z jakimiś kolumnami. Jeśli jednak masz su 600(sentyment)  i pytasz o to jak zagra z monitorami Paradigm to sądząc po kolekcji 5 i 11 możesz to łatwo przewidzieć i poniekąd sprawdzić.

Najpierw był SU-A600 potem wybór padł na Paradigmy  11 a teraz 600tkę zamieniłem na HK 980 ( i myślę że to nie koniec zmian ;) )

p.s

600tka z 11tkami gra naprawdę dobrze :)

Edytowano przez Gingeros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...