Skocz do zawartości
Ben 1975

Słuchawki sygnowane jako DJ skie lub studyjne do użytku domowego ?

Recommended Posts

Na słuchawkach nausznych średnio się znam. Mam takie durne pytanie: Czy słuchawki dla DJ ów lub studyjne nadadzą się do domowego odsłuchu muzyki ? Spotkałem się z opinią, że tak sygnowanie słuchawek to chwyt marketingowy. Mam na oku słuchawki Pioneer HRM-5 - nadadzą się do domu do muzyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków to po prostu słuchawki jak każde inne, tylko zestrojone inaczej np mają więcej basu, skoro są dj-skie. Wyjątek to profesjonalne konstrukcja Beyerdynamic czy AKG. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzą jeszcze inne kwestie. Słuchawki DJ-skie powinny zapewnić odpowiednią izolację w warunkach dużej głośności otoczenia. Do tego zwykle powinny umożliwiać łatwe ich użycie przy słuchaniu jednym uchem. Od słuchawek studyjnych zwykle wymaga się aby dawały możliwość lepszej analizy dźwięków nagrywanych w studio. Nie wszystkim taki rodzaj brzmienia musi odpowiadać. Również inaczej projektuje się słuchawki do użytku w warunkach głośnego otoczenia na ulicy i do warunków stacjonarnych w domu. I tak słuchawki DJ-skie często dobrze nadają się na ulicę i studyjne do domu o ile ktoś lubi ich brzmienie. Najważniejsze jest jednak to, aby słuchawki spełniały oczekiwania ich użytkownika i dobrze sprawdzały się ze sprzętem do którego są podłączone. Nawet bardzo dobre słuchawki jeśli nie trafią w gust i będą podłączane do niewłaściwego sprzętu mogą rozczarować. Do tego czasem potrzebna jest izolacja od otoczenia. Wtedy trudniej jest o przestrzenność dźwięku. Dlatego często słuchawki typu otwartego lub półotwarte w pewnych sytuacjach zupełnie się nie sprawdzają.

Edytowano przez MobyDick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×