Skocz do zawartości

Słuchawki sygnowane jako DJ skie lub studyjne do użytku domowego ?


Recommended Posts

Na słuchawkach nausznych średnio się znam. Mam takie durne pytanie: Czy słuchawki dla DJ ów lub studyjne nadadzą się do domowego odsłuchu muzyki ? Spotkałem się z opinią, że tak sygnowanie słuchawek to chwyt marketingowy. Mam na oku słuchawki Pioneer HRM-5 - nadadzą się do domu do muzyki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do tego dochodzą jeszcze inne kwestie. Słuchawki DJ-skie powinny zapewnić odpowiednią izolację w warunkach dużej głośności otoczenia. Do tego zwykle powinny umożliwiać łatwe ich użycie przy słuchaniu jednym uchem. Od słuchawek studyjnych zwykle wymaga się aby dawały możliwość lepszej analizy dźwięków nagrywanych w studio. Nie wszystkim taki rodzaj brzmienia musi odpowiadać. Również inaczej projektuje się słuchawki do użytku w warunkach głośnego otoczenia na ulicy i do warunków stacjonarnych w domu. I tak słuchawki DJ-skie często dobrze nadają się na ulicę i studyjne do domu o ile ktoś lubi ich brzmienie. Najważniejsze jest jednak to, aby słuchawki spełniały oczekiwania ich użytkownika i dobrze sprawdzały się ze sprzętem do którego są podłączone. Nawet bardzo dobre słuchawki jeśli nie trafią w gust i będą podłączane do niewłaściwego sprzętu mogą rozczarować. Do tego czasem potrzebna jest izolacja od otoczenia. Wtedy trudniej jest o przestrzenność dźwięku. Dlatego często słuchawki typu otwartego lub półotwarte w pewnych sytuacjach zupełnie się nie sprawdzają.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...