Skocz do zawartości

Sprzęt do Kia Picanto z 2011 r.


Rad

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Jako nowy na forum najpierw serdecznie Wszystkich pozdrawiam :10_wink:. Przeczytałem sporo wątków i nie znalazłem takiego, który mógłby mi pomóc w wyborze sprzętu.

Celem moim jest dobranie w miarę grającego sprzętu adekwatnego do Kii Picanto o wartości ok 18 000 zł. Będzie to auto dla Żonki (dlatego się staram B|), która lubi posłuchać muzyki, ale nie jest audiofilką. Auto będę miał u siebie w przyszłym tygodniu. Będzie miało malowane drzwi, więc chcę wykorzystać moment, kiedy i tak będzie rozebrane, do ewentualnego montażu sprzętu.

Założenia:

  • Myślę o budżecie do ok 700 zł, chyba, że dodanie kolejnych 200 czy 300 zł wyraźnie poprawi jakość dźwięku.
  • Radio na pewno pozostaje fabryczne (względy estetyczne Żonki 9_9). Jeszcze nie znam jego parametrów. W necie nic nie znalazłem.
  • Nagłośnienie planuję tylko z przodu, chyba, że doradzicie inaczej

Fabryczne głośniki (chyba dwudrożne, osobnych twitterów nie ma) są umieszczone w desce rozdzielczej pod szybą przednią. Zauważyłem maskownice głośników w drzwiach przednich, ale jeszcze nie wiem, czy te miejsca są okablowane i czy w ogóle są to prawdziwe miejsca na głośniki, a nie tylko atrapy .

Chcąc wykorzystać budżet najbardziej efektywnie, więc mam takie pytania:

  1. Czy jakość dźwięku (doły i środek) z głośników na desce będzie podobna jak z tych samych dwudrożnych umieszczonych w drzwiach (wygłuszonych matą, tu myślę o StP SILVER 2mm )?
  2. Rozumiem, że jeśli zdecyduję się na drzwi, lepiej jest gdzieś wyżej dołożyć twittery? Czy będzie to rzeczywiście słychać w takim maluchu jak Picanto? Czy macie wtedy jakąś podpowiedź, jak to zorganizować / gdzie kupić?
  3. Jeśli pozostaną w desce, to czy głośniki dwudrożne będą grały znacznie gorzej od odseparowanych?
  4. Kiedy jest sens kupować mały wzmacniacz?
  5. Jeśli chodzi o głośniki, to wstępnie myślę o Hertzach ESK 160 (dwudrożnych lub odseparowanych, mam z nimi bardzo dobre doświadczenia) albo coś podobnej klasy - sugestie mile widziane, szczególnie, jeśli będą tańsze :11_blush:.

Forumowiczów o większych doświadczeniach proszę o całe koncepcje, jeśli będą inne niż moja.

Serdecznie pozdrawiam z Ciechocinka

Radek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...